Selle Royal Avenue

Linkelt termék: Selle Royal Avenue
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2023.02.05. 19:15 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70
Témaindító kérdés:

Sziasztok mennyire ajánlott ez napi használtra mennyire kényelmes? Jelenleg Monte Grappa K2 Gel-t használom sehogy sem tudom be pozíconálni hogy kényelmes legyen valamint zavar hogy a nyereg végét érzem amennyire ki bírtam derítettni hogy zselés elasztomer rugós nyereg kellene választani ez férfianak való nyergek esetén ritka és drága muri unisex/nőiben gyakoriak és széles ársávban mozognak. pl.a KLS Cityride gel nyereg unisex mi volta miatt nem ajánlott kat. előre is köszönöm a segítséget

Elküldve: 2023.02.07. 07:23 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@Csatári1: *rutinos kerékpározó vagyok, 21 sebességes racsnis acél MTB-vel okoztam elég komoly meglepetések főleg azon rollereseknél ahol 30Km/h-nál vége a dalnak.

Elküldve: 2023.02.07. 07:21 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@XCode: trekking kerékpárhoz kellene, itthon ahogy nézegettem a kínálatot csak a Modarete kínálat van csak a relaxed csak a gyártótól lehet rendelni. Valószínűleg akkor maradok az unisex verziónál ahhoz vagyok szokva és elegedem hogy mi jó anatómiailag

Elküldve: 2023.02.07. 07:08 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Csatári1: Nem mondhatok egyebet: az Avenue szerintem nem rossz választás, de nem biztos, hogy maradéktalanul elégedett leszel vele. Vásárlás előtt még azt is el kell döntened, melyik változat kell, tudniillik háromféle van belőle: Athletic, Moderate és Relaxed. Ez ügyben is tanácsos tájékozódnod. Az Athletic elsősorban országúti kecskéhez és ádáz kerékpároshoz illik. Túra- és városi gépekhez, terepjáróhoz Moderate a megfelelő választás; elsősorban jó erőben levő, gyakorlott kerekezőknek való. A Relaxed pedig különösen előkelő és testes lovasnak.

A férfinyereg általában keskenyebb 2–3 centivel, és az orra valamivel hosszabb. Az unisex nyergek kissé szélesebbek és rövidebbek a férfinyeregnél. Látatlanban nemigen lehet eldönteni, melyikkel jársz jobban.

Végeredményben csak azt mondhatom, amit a rabbi a házasulandó legényeknek: bármelyiket választhatod, fiam, mindenképpen megbánod.

Elküldve: 2023.02.06. 19:03 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Csatári1: Gyorsan felejtsd el azt, hogy neked csak férfi nyereg lehet a jó. Ha egy női modell a kényelmes, akkor bártan használd, te ülsz rajta, a te komfortod legyen az elsődleges és nem az, hogy mások mit mondanak.

Elküldve: 2023.02.06. 18:53 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@rcs2003: ez a baj eddig unisex-t használtam mert rugós volt és széles így számomra kényelmes is volt a 70kg-mal de a hagyományos rugós nyerget nem ajánlják emmmi féle képpen mint ahogy az unisex kategóriát sem a férfiaknak ezzel végképp bele ütlették a fülembe a bogarat hogy nekem férfi nyereg kell

Elküldve: 2023.02.06. 18:48 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@XCode: Sajnos nem tudok ilyet vidéken lakok itt szűkös a kínálat Camping kerékpár óta rugós nyerget használok főleg unisex-t bajom nem volt. Most is csak azért kínlódok mert a K2 Gel puha de nem találom a helyemet rajta zavar hogy érzem a nyereg végét a farommal illetve hogy érzésre megsikerült találni nagy nehezen a víz szintes pozíciót tör előlről.ebike-nál forgalmazzák mind a kettőt KLS Cityride gel (megérzésem azt mondja hogy ebbe kellen bele vágnom mivel eddig is unisex-t használtam ebből adódóan hozzá vagyok szokva a széles nyergekhez ami férfiak számára nem előnyös az anatómia miatt) és itt jön a kontra hogy Selle Royal Avenue kvázi ugyanaz mint a KLS Cityride tulajdonságban de méretileg és formailag hasonlít a K2-re amitől herótom van

Elküldve: 2023.02.06. 18:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Sőt, ahány kerékpár annyiféle megoldás. A szakirodalom szerint a nyeregproblémáknak az esetek 99%-ában nem maga nyereg az oka hanem csak a kerékpár rossz beállítása.(stucni hossz, kormánymagasság, vázgeometria, nyeregmagasság, döntés,előre-hátra tolás, anatómiai jellemzőid, a medencecsontod "állása" mert az is egyedi változó, a kerékpáros testsúlya, általános erőnléte, stb stb elég bonyolult). A lényeg hogy a kerékpár és a kerékpáros által alkotott rendszert együtt kell vizsgálni, egy rendszerként. Tehát a válasz: nincs válasz. Próbálgatás, vagy bikefitting. Előbbi drága pénztemető, az utóbbi is drága, viszont sokkalta nagyobb eséllyel vezet megoldáshoz.

Elküldve: 2023.02.06. 11:44 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Csatári1: Erre nincs jó válasz. Ahány fenék megannyi vélemény. Nekem bő 15év volt amire megtaláltam a megfelelőt.

Elküldve: 2023.02.06. 11:34 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Csatári1: Nekem jobban beváltak a kemény alapú nyergek, melyeket csak egy vékony réteg puhább borítással látnak el.

Volt kocsonyás nyergem is (nem az Avenue, hanem egy idősebb testvére). Nem volt rossz, ki lehetett bírni rajta egy menetben akár 60 kilométer is, de mégsem volt az Igazi.

Szemeztem én is az Avenue-val, de aztán vettem egy lényegesen olcsóbb, kínai gyártású Crivit nyerget. Szemrevaló volt, jónak látszott, de azért nem bíztam benne. Láthatóan nem az örökkévalóságnak készült, de módfelett kényelmes. Most már nem válnék meg tőle egy talicska Shelle Royal-ért sem. A Lidl forgalmazta, de most már nem kapható.

Szóval gondold meg, és kísérletezz. Mások véleménye megfontolandó, de nem feltétlenül irányadó. Ami az egyiknek jó, neked esetleg nem felel meg.

Ha teheted, fogj magadnak egy atyafit, akinek van Avenue nyerge, és vedd rá, hogy mehess egy kört a lovával. Ülve ismeri meg az ember az Igazit.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!