Selle SMP hell montihoz?

Linkelt termék: Selle SMP hell
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2017.09.26. 06:25 Bánovics Barna 

  • Bánovics Barna avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Üdv! Ezt a nyeget országúti felhasználásra ajánlja a legtöbb oldal.Mtb-hez egyáltalán más felépítésű nyereg kéne vagy mindegy? Felhasználás kör:verseny, edzés

Elküldve: 2017.09.29. 08:21 free 

  • free avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

@Bánovics Barna: A nyereg kialakítása miatt, valószínűleg ez a nyereg megszüntetné a problémádat. Kényelmes lenne neked.

Van női meg férfi specifikus nyereg is, gondolom az ilyen jellegű problémák miatt (zsibbadás, nyomás) hozták létre ezeket.

Úgyhogy ha használtan még olcsón is tudsz hozzájutni, nincs kérdés. Hajrá :)

Elküldve: 2017.09.28. 18:47 Bánovics Barna 

  • Bánovics Barna avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

Köszi mindenkinek a választ.A csere oka az hogy mocskosul zsibbad a gojszlim bringázás közben és már ott tartok hogy ez hátráltat legjobban edzés közben,teljesen elvonja a figyelmem.Termeszetesen betétes gatyával nyomom.Ismrősnek bejott a selle smp márka(ami egyébként nem egyenlő a selle italiaval).A típus pedig onnan jött hogy ilyet találtam használtan ebből a márkából. Nem a gepidara szánom a nyerget hanem egy Scott sparkra egyébként,de a dizájn jelen esetben teljesen másodrangú.

Elküldve: 2017.09.28. 15:36 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Bocsi helyesen->(Syncross) picit sok lett az "s", de talán így is érthető..

Elküldve: 2017.09.28. 15:34 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Megnéztem a bringádat, ha ahhoz az aranybarna Gepidához szeretnéd a nyerget választani, és a már említett márkán (Selle Italian) kívül találtam még két másikat is, ami igen nagy színválasztékban dob piacra a te bringádhoz passzoló nyergeket, stílusban és színben egyaránt.. Az egyik a (Syncrosss), a másik pedig a (Ritchey) volt.. És ez a szűkítés kábé öt darab percig tartott.. Az egy másik téma, hogy ezután jön, hogy elmegyek és kipróbálom vagy legalábbis megnézem a boltban, (nyilván nem webshopban) ha már nagyjából sikerült "valamennyire" megállapodni, úgy színben mint márkában, illetve az ülőfelület tekintetében.. Elég melós dolgok ezek és nem is lehet innen ennél sokkal többet hozzátenni, a választás mindig nehéz, de ha belenyúltál valamibe, ami később nem tetszik majd vagy nem kényelmes, eladod akár itt is, és szépen keresel tovább, míg rá nem akadsz arra, ami számodra a legjobb. Tapasztalat hiányában viszont, bárki véleménye ugyanannyira lehet tuti, mint hülyeség.. Innen nagyjából ennyi.

Elküldve: 2017.09.28. 15:10 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Megnéztem ezt a linket, hát mit mondjak, én fel nem tenném montira, de még országútira sem az biztos.. Hogy lehet egyáltalán ilyesmit gyártani, csodálkozom azon is, hogy ehhez típushoz, az olasz a nevét adta (Selle), ez a gyártó ugyanis messze jobb nyergeket készít, szinte azonos kategóriában, és sokkal olcsóbban!

Nem mintha rászorulna a reklámra de, épp tegnap vettem én is Selle Italiát vadi újonnan, http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=323IMG_2112.jpg 11900ft->ért, ez a modell pedig eléggé közkedvelt mind az ülőfelülete, mind pedig a tartóssága miatt, nem mellesleg könnyű és még jól is néz ki! Kettőt az X1 Cube szériából itt én magam is eladtam, egy évvel ezelőtt, mindkettőt országútihoz vették én pedig mielőtt eladtam, montival használtam..

Azt már le sem merem írni, hogy akármilyen színű bringád legyen, simán kapsz hozzá passzoló színűt, mert vagy hetven fajta színválasztékban létezik,->a régebbiek X1 Cube, az újak pedig X1 X Cross néven futnak, az X1 X Crossnak már kivágott fajtája is van, az amúgy 300 gramm alatti, de amit belinkeltem sincs több 30dkg-nál..

Szóval nem értem, miért nehéz a választás, és akkor még csak egyetlen márkát és típust veséztem itt most ki, tudomásom szerint nem egy ilyen márka van, nagyjából azonos választékkal és árral, igaz rendesen körül kell nézni vásárlás előtt, de hol nem(?) Az pedig, hogy mennyit szánsz rá véleményem szerint nem utolsó szempont, nyeregválasztásnál első a kényelem illetve a felhasználás, aztán jöhet a kinézet és végül az ára, legalábbis ez az én véleményem..

Elküldve: 2017.09.28. 11:14 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Én országúti nyerget használok évek óta trekkingen és montin is. Ugyanazt a típust ráadásul, mivel az a kényelmes számomra. Brooks... :D Hát, ha 4x árat akarsz fizetni ugyanazért, ráadásul vigyázni is akarsz a felületére nehogy felsértse valami, és tatás kinézetet akarsz a montidra, esetleg szeretsz hipszterkedni, akkor az is megfelelő lehet. Minden más esetben érdemes a rendes nyergek közül választani.

Elküldve: 2017.09.28. 10:26 free 

  • free avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Csak az számít neked mi a kényelmes. Egyébként sok nyerget hamisítanak, megbízható forrásból érdemes vásárolni, illetve nem árt kipróbálni, mert lehet valami jól néz ki, de kényelmetlen, vagy fordítva. Plusz lehet valakinek valami kényelmetlen, neked meg ugyanaz lehet kényelmes is. Mellesleg a brooks, nem mtb-hoz való nyereg, nyilván lehet arra is használni, de nem célszerű. Abban az árban rengeteg kiváló, és sokkal jobb ülés kapható

Elküldve: 2017.09.27. 19:35 Mazsola70 

  • Mazsola70 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

Ha nyereg akkor csakis BROOKS! A többi smafu! :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!