Shimano Acera váltos bicikliből hogyan tudok egysebességeset

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2013.03.03. 14:05 gvendler 

  • gvendler avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 19
Témaindító hozzászólás:

Helló! Hogyan tudok váltós bringából egysebességeset csinálni?

Elküldve: 2013.03.03. 19:20 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Na beszólás jön megint! Mirage te se champin+csepel korszakban nőttél fel! Mit láncfeszítőzöl,meg végállást akarsz állítani.? Ne kavarjá´ má´!

Gvendler! Megveszed a hézagolót a kazettatestte.Szerintem bármely netes boltban kapsz,írd meg mi kell,ők jobban tudják mi a neve. Azt meg te eldöntöd,hogy a sorodból használod e valamelyik fogat ami külön áll(utolsó 2-3szokott lenni)v veszel másmilyet. Utána döntsd el melyik tányér kell neked elől.ha bontható a hajtóműved vedd le a felelegest. Ha ez megvan akkor hátul úgy lődd be a kis fogask.-t,hogy egyenesbe fusson a láncod az első tányérhoz képest. Utána-mivel a lánc váltóshoz van tervezve-leméred a neked megfelelő hosszt-láncbontó-és kész.

Anno mikor a csepeleken megnyúlt a lánc így kinyomtuk a e felesleges szemet és szerviz ki.

SOKAN UGATNAK A STÓLUSOMÉRT,DE MEGINT NEKEMVAN IGAZAM!!!

ha véletlenül úgy jön ki a lánc,h pont a 2szem között se röviden se 1el hosszabra se jó akkor kisseb v nagyobb fogú fogask.-t tegyél,mert itt a tengelyed fix nem mint a csepeleknél:)

Elküldve: 2013.03.03. 18:53 gvendler 

  • gvendler avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 19

@mirage: thx :DD

Elküldve: 2013.03.03. 18:52 gvendler 

  • gvendler avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 19

@Mr.Cannondale: megtudnád mondani hogy melyik honlapról lehet hézagolót rendelni 7 fogaskerékre??

Elküldve: 2013.03.03. 18:39 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

bocsi, ez az acera nem tom honnan jott..valamit osszekevertem:(

Elküldve: 2013.03.03. 18:38 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

mivel acerád van, valszeg ejtöpacskeros a váz, ami szivás (acerát már a jobb, ejtös vázakba szerelnek:D...ha kazis az agyad, szétszeded a kazettát, felrakod a legkedveltebb fogast, a lánckerekek közti hézagolókkal kihézagolod, de mivel nem lesz elég bemész egy bringaboltba ott kérsz sztem ingyen is adnak, vagy egy kopott használhatatlan kazit:D miután frankó a láncvonal, beállitod a végállásállitócsavarokkal a váltót, alaposan megrövidited a láncot, annyira hogy a váltókanál elörefelé álljon...vigyázz, ha tulzásba viszed akkor bazira megnő az ellenállása, és olyan mintha 2foggal kisebb fogas lenne hátul, durvább helyzetben rugotörés is elöfordul...de ha ésszel csinálod akkor király lesz...lehet hogy a L jelü csavar nem lesz elég hosszu, akkor emész egy csavarboltba és veszel hosszabbat 5ft-ért:D ha menetes az agyad akkor a távtartokat kiveszed jobbrol és átrakod balra, de ilyenkor félre kell fuznod a kereket hogy kozepen álljon, és veszel rá egy 1sebis racsnit...ezek a homemade megoldások, én 8-10ezret beletekertem mindkét megoldásba és sohase volt gondom...ja, és 1000ft alatt megvan mind2 megoldás...de ha igényesen akarod akkor 1gorgos feszito, és gyári singlespeed átalakitó, de nekem nem jott be, 2db lácfeszitom is eltort egy fel ev alatt, probalkoztam felszemes lanccal is, az pedig nyult mint a gatya, es szakadt is:(

Elküldve: 2013.03.03. 17:27 gvendler 

  • gvendler avatar
  • DH/Freeride arc
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • @~ZeG_RiDeRs~@ csapat
  • hozzászólások: 19

@gvendler: Köszönöm szépen a válaszokat!! :DDD

Elküldve: 2013.03.03. 14:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Illetve érdemes felszerelni láncvezetőt hátra, mivel ejtőpapucsos a váz, ezért a láncfeszességet sokkal jobban lehet állítani-megtartani. Vagy szimpla anyás rögzítésűre váltod a tengelyedet, és csumára meghúzod, mint az állat az anyákat - láttam már ilyet is, és működik...

Elküldve: 2013.03.03. 14:32 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

leszeded a váltót:) na meg a sort.aztán lehet olyan fogaskereket kapni kazettás agyhoz,hogy van hozzá hézagoló ami kipótolja a többi fogaskerék helyét a kazettatesten így hátul egy sebességes lesz a géped. Elől meg ha bontható a hajtóműved leszeded azt a fogaskereket amelyik nem kell. Láncot meg alakítasz hozzá láncbontóval a megfelelő hosszra

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!