Shimano agydinamóhoz két első lámpa?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2017.05.08. 23:51 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24
Témaindító hozzászólás:

Van egy 6V 3W-os agydinamóm, és az lenne a kérdésem, hogy kihajt e két halogén első és egy kriptonos hátsó lámpát? Illetve milyen fényerő várható? A kapcsolgatás piros "busz leszállásjelző" kapcsolókkal lenne megoldva. Tudom, hogy vannak brutális LED-esek, de nekem a design miatt fontos a dupla halogén. A cél egy amolyan "Rally-s" külső.

Egy régi lilás kék Hercules gépre menne. Vagy single speed, vagy kontrás lenne. Fejjel lefelé fordított króm tanyabike kormánnyal, Csepel markolattal, hegesztett Favorit nyereggel, duplapálcásított műanyag sárvédőkkel, mustáros vödörből kivágott "rally" sárvédő végekkel, mustárvödör-sárga bowdenekkel, piros fékbetétekkel(azért piros, mert a Brembo fékek is pirosak:D), meg egy rahedli VFTS matricával. :D

Elküldve: 2017.05.10. 13:39 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@ghostgear: Ez az. Ilyenből akarok valahogy kettőt feldobni a kormányra. Szerintem a kettő párhuzamosan kiadhatja egy fényerejét, hiszen az eredő teljesítmény változatlan. Vagy ha mégse, zseblámpa izzók lesznek sorosan(csak a büdös életbe ki ne égjen :/).

Elküldve: 2017.05.10. 06:54 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@the king of bikes: Aha! Mondjuk tizedáru buta verzió? Ami nem játszik negyed óráig parkolólámpát... http://bikepro.hu/kerekpar_kiegeszitok/lampa_es_vilagitas_390/dinamos_lampa_es_vilagitas_391/dinamos_elso_lampa/velotech_halogen_dinamos_elso_lampa_10477

Elküldve: 2017.05.09. 23:39 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

@ghostgear: Jáj, hát van nekem itthon egy rakat rádióhoz való skálaizzó. Végigbogarászom, hátha találok közte jót. Fényerővel kapcsolatban: Kettőjüknek egy darab lámpa fényerejét kell produkálniuk.

Ilyen prizmás műanyag halogén lámpákra gondoltam, mert az hasonlít a kocsik ködlámpájára. :D https://www.testbike.hu/velemeny/lampa/busch--muller-lumotec-n2-plus-halogen Ilyeneket szeretnék, csak persze valami (jóval)olcsóbb "utángyártott" változatot.

Talán biztonságosabb is lenne a dupla lámpa(az izzókra nézve:P), mert garantáltan nem tudok olyan gyorsan menni, hogy ki süssem őket.

Elküldve: 2017.05.09. 23:34 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@the king of bikes: A soros kapcsolás működhetne, ha lenne 3 voltos zseblámpa izzó a boltokban. (Tudtommal nincsen.)

Alacsonyabb (pl. 2 db 2,5 voltos) vagy magasabb névleges feszültségű izzókkal (pl. 2 db. 3,5 voltos) lehet próbálkozni. Első esetben bizonyára az élettartammal, utóbbi esetben pedig a fényerővel lesz gond.

A soros kapcsolás hátránya: ha kiég az egyik izzó, a másik sem fog világítani.

Elküldve: 2017.05.09. 21:26 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@the king of bikes: Hmm... Elmebeteg egy kicsit az ötlet... Szóval tetszik!! Soros kötés nem ajánlott, túl sok hibalehetőség! Aztán keresgélheted a hiba okát mint a karácsonyfa égősornál! XCode írásával meg egyetértek! Egyéni ötletem: Szerezz két egyforma régi "szivarvég" krómozott lámpát, rakj bele olyat hogy " Barthelme kisméretű cső izzó, 6V, 2W, 330mA, E10 " Hátulra meg a már említett hagyományos 0,6w-osat! VFTS matrica helyett jobb lesz a WTF-es hahaha! Inkább stílus lesz több mint fényerő, de az nagyon :D

Elküldve: 2017.05.09. 16:12 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

Mondjuk ami még eszembe jutott(bár ez szerintem nagyon cigány), hogy kapnának a lámpák két 3V-os halogén zseblámpa izzót, és sorba lennének kötve az első lámpák. Ugyanis elvileg soros kapcsolásnál a feszültség összeadódik, de az áram nem.

Elküldve: 2017.05.09. 16:08 Dimitri99 

  • Dimitri99 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 24

Én is ezen filóztam, hogy mire lesz elég a kraft, amit lead a generátor.

Elküldve: 2017.05.09. 06:59 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

A generátor (dinamó) 6 V feszültség mellett 0,5 A áramot képes leadni. Az első halogén izzók teljesítménye rendesen 2,4 W, a hátsó hagyományos izzóké 0,6 W. Vagyis nagyjában-egészében a generátor teljesítményéhez vannak illesztve. Ha két első és egy hátsó izzó van az áramkörben, akkor a rendelkezésre álló teljesítményen hárman osztoznak. Mindegyik izzó a kívánatosnál gyengébben fog világítani. Hogy mennyivel, a gyakorlat mutatja meg. A generátoroknak többnyire van némi tartaléka.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!