Shimano Alfine agydinamó vs jobb lámpaszett?

Linkelt termék: Shimano Alfine agydinamó
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2017.08.25. 20:35 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Újabb kérdés a tapasztaltabbakhoz. Lassan közeledik az ősz és elgondolkoztam egy agydinamós világítási rendszeren. Az lenne a kérdés, hogy az agydinamóra érdemesebb több pénzt költeni, vagy a lámpaszettre? A másik kérdés, hogy az olcsóbb agydinamó tud-e megfelelő hatásfokkal dolgozni, jobban visszafogja-e a kereket haladás közben, mint a drágábbik típus. Válaszokat előre is köszi.

Elküldve: 2018.02.24. 11:14 Pjotr8008 

  • Pjotr8008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

@kpityu79: Lenz törvénye: Az indukció során a mozgó vezetőben olyan irányú áram folyik, amely mágneses hatásával akadályozza az őt létrehozó változást, a mozgást. Nyilván nem a régi Csepelen található dinamóval megegyezően, de igenis fékez a dinamó. Ez alapján működik a buszok, kamionok kiegészítő féke is (retarder).

Elküldve: 2018.02.20. 12:49 spb 

  • spb avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Bár már régi a kérdés, de hátha valakit érdekel: az agydinamó egy fantasztikus megoldás, nem fogja vissza a kereket, ez egy tévhit. Nekem 50 luxos első lámpám van, (gyárilag ezt tették fel) egy medve szemét is kiégetné. Lehet látni vele az utat, szó szerint látod az utat, és téged is látnak. Agydinamó love.

Elküldve: 2017.09.01. 20:18 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@JPeti86: Ennyire nem akarok bele mélyedni a dologba, inkább egy aksis első lámpa lesz, csak még meg kell találni a megfelelőt.

Elküldve: 2017.09.01. 16:25 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Városba szerintem jó ötlet az USB-ről tölthető villogók. Decathlonban vettem múltkor egy párat.

Nem sok fény de jól észre vehető vagy vele. A rögzítése gumipántos, be lehet gyakorolni de nem tudom milyen tartós 2 hete van meg tartalék-lámpának a dinamó mellé.

Az agydinamós világítási rendszer az alapvetően jó dolog pont amiatt, mert nem kell foglalkozni vele hogy leveszed vagy ellopják. A villogókat 99% eséllyel lelopják ha lezárod a bicit egy bolt előtt fél órára. Így is elég foglalkozni a kilométeróra levételével, meg agyalni hogy éppen melyik zsebbe tetted. Bár volt hogy ragasztópisztollyal volt rögzítve. Meg azzal foglalkozni hogy a váztáská(k)ban (ha fix) semmi értékes nem lehet vagy azt is le kell folyton venni vagy ürítgetni. Városba az a jó ha kevés dolgot lehet lelopni a bicikliről.

De: Igen, sokba kerül, visszafog (kapcsolót kell rá tenni, akkor kevésbé fog vissza nappal), illetve ugye vezetékezés úgy hogy ne törjön el, lámpák bekötése, ha nagyon elvetemült vagy akkor egy egyenirányító és SMPS feszültség-stabilizátor IC és ultrakondenzátoros után-világítás beépítése a lámpába a LED mellé, hogy világítson amíg állsz a pirosnál, hiszen a dinamós lámpák egy részében még mindig azok a nyavalyás villanykörték vannak, aminél egy égő cigaretta is több fényt ad ki. Sok pénzt és még több időt rá szánva azért jó tud lenni.

Kiegészítésként: Ne is gondolj a gumiról dörzshajtással működő dinamókra, az még jobban visszafog, kikoptatja a gumit, és esőben csúszik és nem ad áramot.

Elküldve: 2017.08.31. 21:21 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Papicsek: Köszi. Az a helyzet, hogy teljesen nulláról indulna a projekt, úgyhogy elég drága lenne. Marad az aksis lámpa. Kérdés az hogy városi használatra találok-e megfelelőt? Tapasztalatok alapján jó lenne pár tipp.

Elküldve: 2017.08.31. 20:15 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Az aksis lámpát felpattintod és mész vele. Az agydinamó kerékcsere, kábelezés és lámpa. Az agydinamós lámpát nem kapják le olyan könnyen (ha rajtafelejted) Nem kell az agydinamóst tölteni... Szóval! Ha alapból agydinamós trekinged van, akkor hurrá! Ha magad meg tudod építeni, talán... Ha munkadíj is jár hozzá akkor én nem mennék bele. Persze nem a munkadíj miatt, hanem azért, mert ez a soha meg nem térülő befektetés.

Elküldve: 2017.08.31. 18:55 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@balmesz001: Üdv. Köszi a választ. Én is ezen a véleményen vagyok lassan, mert sokban lenne az agydinamós kerék, plusz a lámpa hozzá. Már nézegetem is az aksis lámpákat. Tudsz ajánlani valamilyen típust? Általában városi használatra kellene.

Elküldve: 2017.08.31. 17:50 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Igen, sokkal jobban visszafogja egy olcsó, és sokkal nehezebb is. De hozzátenném, hogy a drága is baromi nehéz. Az Alfine és az XT nagyon jól gurul, terhelésmentes állapotban nem fogják vissza a kereket, csak a többletsúlyt cipeled. A teljesítményre figyelj, 1,5W és 3W is van belőlük. Én inkább venék 2 jó akksis lámpát, de ez én vagyok. :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!