Shimano Alivio 2016 vagy XT 2010 váltót vegyek?

Linkelt termék: Shimano Alivio
1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2016.07.12. 06:10 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74
Témaindító kérdés:

Sziasztok Trekking bringán egy régi LX váltót cserélném. 2016-os aliviot néztem ki ,shadow változatot. Előrelépés lenne vagy rd-m772 sgs(2010)XT jobb lenne? 3x9-es renszer. Alivio felébe kerülne vagy sokkal jobb a XT? Előre is köszi a segítséget!

Elküldve: 2016.08.13. 08:02 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@balmesz001: Helló! A párom isteníti a váltót a lx fénykorában sem volt olyan (szerinte nem lehet összehasonlítani a kettőt)Én hiszek neki mert mindig nyavalygós volt a váltókra ha valami nem volt 150%-os. Gondolom érted hogy mire gondolok (neki a automata váltó volna a tökéletes!!!!) ÜDV és köszi a tippeket.

Elküldve: 2016.07.13. 14:02 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@balmesz001: Érdekes módon az teljesen megúszta a kanalat kelet kiegyengetni(már amennyire lehet)de a válttótest is szinte csapokig lekopott a aszfalton. Szóval gatyán néz ki! Hozzá kell tegyem még működik ÚGYAHOGY!!

Elküldve: 2016.07.12. 17:56 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@potyka2: Elhajolni a váltótartó fül szokott elsőként, sokkal puhább a váltó anyagánál. Az megúszta? 2 éve így jártam, és a hülye fül beszerzése telt 3 hétbe.

Elküldve: 2016.07.12. 17:42 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@balmesz001: esés miatt mehajlótt de még működik úgyhogy ráfér a csere

Elküldve: 2016.07.12. 17:01 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@potyka2: Bátran tedd rá az Aliviot. Amúgy mi a gond a rajta levő LX-szel? Az kimondottan a trekking széria Shimanoéknál. Idővel ki tudnak kopni, kotyogóssá válhatnak, de sokszor a bowden körül szökött lenni a bibi (nekem pl pontatlan volt a váltás, pár hete cseréltem bowdent és bowdenházat, most halálpontos), szóval érdemes körbenézni csere előtt a bringát.

Elküldve: 2016.07.12. 16:27 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@balmesz001: Még sok építés nem történt és két bringáról van szó. Mindkét gép Hercules márkájú trekking egy női(feleségemé)és egy férfi vázas. Használtan vettem őket és testre szabások most mennek. Hol ezt hol azt cserélek rajtuk elhasználtság ,fejlesztés függvényében. Eddig csak tekertünk és én a eddigi segítségeteket felhasználva(köszönöm is) sokat tapasztaltam hogy mennyit számít jó és jól karbantartott alkatrész!!! A fotóról csak annyit hogy nem vagyunk egy posztolósak. És szerintem a alivio-val nem fogok rosszul járni! NEMDE? Köszi a véleményt!

Elküldve: 2016.07.12. 15:03 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@balmesz001: Már nyitottál pár témát, elég sokat is tekersz és mégsem látjuk a bicódat az oldaladon. Kiváncsi vagyok mi a sok építkezés eredménye. :)

Elküldve: 2016.07.12. 14:50 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@potyka2: A legnagyobb különbség amit észrevettem a terhelés alatti váltás, de ehhez nem elég a váltó maga. Megfelelő lánc és fogaskoszorú is szükséges a tökéletes működéshez. Szóval hiába tesz fel valaki egy XT váltót egy Sunrace szett mellé, olyan mint Trabiba a turbónyomás mérő: jó ránézni, ad illúziót, de semmi haszna. A másik különbség a felhasznált ötvözet pl a kanálnál, az XT-t lehet ütni-vágni, nem tudod hajlítani. Ezt pár éve satuban teszteltük egy hibás példányon. :D Mégegy különbség a csuklók kialakítása, bár ez ahogy elnézem az új Alivio váltónál olyan lett, mint a régi XT, szóval ebben az esetben ez ugyanolyan. A váltás sebessége is eltér, rugóhúzás irányába picit lassabb és mégannyira sem szereti erős hajtás közben, mint lefele. De ehhez meg jó kar is kell, hogy érvényesülni tudjon. Lényeg a lényeg: különbség kirándulás, hétköznapi ember edzése közben nem fog jelentkezni. Jó az az Alivio főleg ennyi pénzért, nem tudnám jó szívvel azt mondani, hogy vegyél XT-t mert az a tuti, a hatás egy része placebo lenne.

Elküldve: 2016.07.12. 11:53 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@colew: Szia. A te véleményedet olvasva( na meg a többiek)kezdtem kutakodni.Néhány nyuanszon kívül nem igen találtam különbséget a két váltó között. Neked van tapasztalatod a xt-rök?

Elküldve: 2016.07.12. 11:42 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@balmesz001: Köszi. Akkor mi is a XT előnye?

Elküldve: 2016.07.12. 11:19 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@balmesz001: Ja, a kérdésre is válaszolva: trekking használat során nem igazán jön elő az XT előnye.

Elküldve: 2016.07.12. 11:17 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@potyka2: Nem ismerem ezt az Aliviot, de ilyen XT-m volt több is. Nálam abszolút kedvenc működés tekintetében, ma is megvenném. Most LX van hátul, kicsit gyengébb terhelés alatti váltások során.

Elküldve: 2016.07.12. 11:10 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

hali, nekem több mint 1 éve az Alivio van, keményen használom, és semmi baja, tökéletesen vált, még mindig :) bowdent kellett cserélnem, de az nem a váltó hibája..

Elküldve: 2016.07.12. 10:34 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@johnny336: Szia. A paraméterek papíron ugyanaz! Akkor a alivio-ra szavazol? Kösz azért még várok pár véleményt. ÜDV

Elküldve: 2016.07.12. 09:58 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Szerintem annyival régebbi a '10-es XT, hogy a '16-os Alivio már tudja nagyjából ugyanazt a technikát, és ha fele annyi, akkor ár-érték arányban üti. Ellenben, ha valaki sznob, akkor go XT :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!