Shimano Alivio 3x9-nél a 8 és 9 fokozat recseg

Linkelt termék: Shimano Alivio
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2017.05.05. 13:09 Lasha 

  • Lasha avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Alivio 3x9 rendszernél, 1/8 és 9 illetve 2/8 és 9 fokozatba egyenletes ütemben recseg, kerepel a hajtás. Pedál, hajtókar, lánc kizárva mert egyéb fokozatokba semmi.

Legjobban 2/8 és 2/9 fokozatba jön ki, hajtókarra helyezett nyomatok enyhén befolyásolja a hang erősségét.

Olyasmi recsegés, mint mikor a pozícionálatlan alsó kategóriás tekerős váltó nincs jól tekerve.

Koszorú lepucolva, lánc tiszta, olajozva.

Váltom van elpozícionálódva, vagy az alsó koszorúk alatt vagy dzsuva ?

Elküldve: 2017.05.05. 16:48 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@Lasha: Nekem a fogaskoszorú kopása okozott ilyen hangot, szintén adott fokozatokban csak. Láncot és koszorút cseréltem, ekkor elölről is hallottam egy halkabb kattogást, a kis tányért is cserélnem kellett. Így teljesen megszűnt a hang.

Elküldve: 2017.05.05. 16:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Hm rengeteg oka lehet. Elöl melyik az 1-es, a kicsi vagy a nagy? Nekem nincs számozva a váltókarom, ezt sosem tudom. :) Így látatlanban tényleg nem sokat lehet lendíteni. Lehetséges okok: -kopott a két kicsi fogaskerék? (Csere) -nincs eléggé meghúzva a kazetta? (Ilyenkor kézzel kicsit tudod mozgatni az alsó kerekeket a kazettához képest) -szutyok van a kazetta és a kazettatest között (szétszedés, tisztítás) -nincs pontosan beindexelve a váltó(ez nem valószínű ha a többin jól fut a lánc, de meg kell nézned) -láncvonal? (Ez sem valószínű ha gyári összeállítású a bicajod) -az első váltó terelőlemeze beleérhet a láncba ha hátul a szélső fokozatokon van, ezt össze lehet keverni sokszor mintha hátulról szólna.

Elküldve: 2017.05.05. 14:16 Lasha 

  • Lasha avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@rcs2003: Elöl 1 és elöl 2 fokozatban hátul legkisebb és legkisebb előtti recseg.

Takarítani csak felszínesen szoktam a koszorút + láncot, agyról leszedni nem.

Elküldve: 2017.05.05. 14:05 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Elnézést ez kimaradt, a takarítás alatt azt értem hogy rendesen szétszedni darabokra és úgy megpucolni. Egyébként hogy dzsuvás-e, vagy el van-e állítódva ez mind olyan dolog hogy mi nem látjuk, neked kell megnézni. :)

Elküldve: 2017.05.05. 13:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Nem egészen érthető. Hátul melyik recseg? A kicsik vagy a nagyok? Elöl ilyenkor melyik tányéron van a lánc? Lánc, fogasok mióta futnak? Nincsenek elkopva? Szoktad takarítani a hajtást?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!