Shimano Alivio 8 sebességhez 9-es sebességes Alivio hajtókar jó?

Linkelt termék: Shimano Alivio
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2015.03.28. 00:30 Neuler 

  • Neuler avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 42
Témaindító kérdés:

Láttam ,hogy fel lett itt téve már ez a kérdés, de szeretnék kicsit többet megtudni erről, mert ma már 8-as hajtókart ami új, nem kapni. A 8-as rendszeremen meg nem akarok változtatni, mert az rendben van. Ami miatt érdekel a kérdés az az hogy a láncom szétkoptatta a fogsort meg a hajtóműtányérokat (nem cserélhető) és az új láncom nem jó... össze vissza ugrál a régi kerekeken...

Így a kérdés: 8 sebességes kazetta van, 6/7/8 sebességes új láncom van. Az alivio-t betéve jó lesz-e?? (itt egy bikemag cikk pluszban ebből úgy értem ,hogy még jobb is ha 9 sebességes a hajtómű a 8-as rendszerben). Van-e egyáltalán különbség? 9-es rendszerre nem akarok átállni, annyi pénzem nincs rá, de ezt meg szeretném oldani mindenképp, és ha meg kell akkor már nem négyszögtengelyes hajtóművel hanem legalább egy octalink, és legalább alivio (meg legfeljebb is a pénz miatt... xD) Szóval előre is köszönöm a hozzászólásokat a témában. Szerintem nem csak számomra lesz hasznos az infó.

Elküldve: 2015.09.21. 20:08 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@balmesz001: hali, igen, de van amikor még mindig hallom, de már kevesebbet... lehet a télen beújítok egy integrálos hajtást, de akkor a váltásnak is módosulnia kell...

Elküldve: 2015.09.21. 17:10 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@sandorp9: Na, mi lett a vége? Megtalálta a hiba forrását?

Elküldve: 2015.09.11. 20:20 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@balmesz001: nem tudom, holnap elviszem másik szervizbe (nincs oktalinkes hajtókar leszedőm) több szem többet lát... aztán meglátjuk Ők mit mondanak... A 4szögtengelyesem is így halt meg, csak az nem ért az átdobóba, most meg az oktalinkes is... :/

Elküldve: 2015.09.11. 18:36 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@sandorp9: Ha látható volt, akkor bizonyára az lehet a probléma, de nem értem hogyan. Jól vannak a karok és a középrész beszerelve? Lehet hibás a hajtómű?

Elküldve: 2015.09.11. 17:41 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@balmesz001: ha csak gurulok, akkor hangtalan, csak tekeréskor hallom, és a váz sincs elrepedve. Amúgy ma láttam, hogy bizony van oldal irányú mozgása a tányéroknak...

Elküldve: 2015.09.11. 17:17 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@sandorp9: Esetleg használhatsz krétát vagy ilyesmit, felviszed a váltó felületére ahol gyanús, hogy beleér a tányérba, meghajtod és megnézed megfogta-e a tányért. De aztán mossad le, ne kerüljön a fogakra meg a láncra. Nem hiszem amúgy, hogy ez a hiba, az Alivio már elég merev ahhoz, hogy ne csavarodjon/hajoljon. Nekem a hátsó agy adott ki ilyen hangot ha erősen hajtottam, sajnos cserés volt.

Elküldve: 2015.09.10. 18:53 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@balmesz001: nem láttam rajta repedést, de majd átnézem, remélem nem ez a hiba! 3napig volt szervizesnél, azt mondta Ő sem jött rá, pedig "játszott" vele eleget elmondása szerint (a nyereg le volt engedve, ezért elhiszem, hogy próbálta). Nem szándékoztam új hajtókart venni, de inkább azt, mint vázat :D

Elküldve: 2015.09.10. 18:37 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@sandorp9: Szerintem a tányérok cseréje felesleges, nem vezetne semmire. A váz véletlenül sem repedt, ugye? :)

Állíts a váltód végállásán, és próbáld ki úgy. Ha a hiba megszűnt, valóban beleért. De ezt a szervizes miért nem tudja kiszűrni?

Elküldve: 2015.09.10. 18:18 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Halihó Mesterek!

Adott: S.Alivio FC-M431 octalinkes hajtókar + új S.BB-ES25 68/118 monoblokk + S.Alivio FD-M431 felső bilincses első váltó + Sram PG-850 koszorú + Sram PC-850 lánc és ezeket S.Altus/Acera 8sebis fékváltókarral mozgatom (meg ugye a lábaimmal). Hajtás közben nyekergő hangok jönnek elő, amik gurulás közben elhallgatnak, cseréltettem a monoblokkot és megnézettem a váltókat, de nem szűnnek tekeréskor a hangok, és a szervizes sem tudja mi/mik okozzák ezeket, arra gyanakszik, hogy terheléskor bele ér a tányér az átdobóba, amit tekeréskor nem látok, felülről abszolút "egyenes futásúnak" néznek ki a tányérok (viszont ha az állványon tekerem a hajtókart, akkor tényleg nem ad ki hangot). Tányérok cseréjével megszűnne a nyekergés vagy az egész hajtókart cseréljem szerintetek?

Köszi előre is a segítő szavakat!

Elküldve: 2015.03.28. 11:30 Neuler 

  • Neuler avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 42

Rendben, köszönöm a tippet. Szerintem akkor azt teszem ,hogy a kazettát cserélem, úgy néztem ott szalajt. Elöl egy 4szöges Truvativ X-flow van melynek a tányérjai nem cserélhetőek.... A kazetta még belefér.. remélem ezzel majd megoldódik a probléma, mert ez most kissé váratlan kiadásnak számít.

Elküldve: 2015.03.28. 10:25 ksuser 

  • ksuser avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Neuler: én a következőt tenném: felteszem az új láncot, s megnézem, hol szalajt. A hátső váltót felteszed mondjuk pl. 3-4 esbe, s elől a legnagyobb lánctányéron van a lánc. Ha ilyenkor nincs szalajtás, vagy esetleg csak hátul, akkor szükség lesz egy új kazettára. Ha elől is szalajt, akkor kell hajtókart cserélni, illetve lánctányért, már, ha az cserélhető.

Elküldve: 2015.03.28. 10:17 ksuser 

  • ksuser avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

most nézem, hajtókar után nézel. Idézem:

a 8 és 9, valamint a 9, 10 és 11 sebességes rendszerek általában a hajtókart tekintve átjárhatóak, tehát pl. 9-es hátsó rendszerhez használhatunk 10 sebességeshez tervezett hajtókart. Természetesen az ideális működéshez azonos rendszerelemek szükségesek.

Azt nem tudom, hogy van-e a piacon kifejezetten 8-as lánc, de a 6/7/8-as lánncal 9-es hajtókaron... nem tudom, meg lehet próbálni, de nem garantált a siker. A hátsó fogsorra pedig mindenképp rá kell nézned.

Elküldve: 2015.03.28. 10:10 ksuser 

  • ksuser avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Neuler: Szerintem a szalajtás (ugrálás) azért van, mert a régi lánc és a fogaskerekek megették egymást. Az esetek többségében a hátsó fogsort és a láncot együtt kell cserélni, mert az új lánc nem illeszkedik a fogak közé. Ez főleg hátul jelentkezik, de ha elől is ilyen, akkor sajnos a hajtókar is cserés.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!