Shimano Alivio FC-M4050 vs Deore FC-M590

Linkelt termék: Shimano Alivio
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2018.04.10. 19:12 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv. Lehetőségem lenne Shimano Alivio FC-M4050 vagy Deore FC-M590-es hajtómű vételére. z alivio 22 ezer, a Deore 25 ezer lenne. Az alivio 2015-ös, a Deore 2010-es kiadású. A kérdés az lenne hogy az újabb kiadású alivió tudja-e már azt merevségben, váltásmechanizmusban mit amot a 2010-es deore.

Elküldve: 2018.10.11. 03:45 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@demeter Tamas: Szia. Simán hozza azt a szintet,sőt! Aliviora gondolok.

Elküldve: 2018.08.08. 12:52 demeter Tamas 

  • demeter Tamas avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok, ebben a kérdésben vagyok én is. Viszont annyi külömbséggel, hogy érdekelne, hogy időben mennyit fejlődött a shimano. Tudom, hogy a fejlesztések "lecsorognak" az olcsóbb kategoriába, emiatt érdekelne a dolog. Utoljára ugy 2000-es évek elején foglalkoztam ilyesmikkel, akkor nekem a bringám Deore, LX volt főleg, egy egy alkatrész meg XT. jobb volt, mint amire szükségem volt, az biztos, de manapság az ilyesmi alkatrészekkel szerelt bringák aranyárban mennek. Ezért érdekel, hogy vajon az akkori Deore szint (pontosság, súly, minőség, stb tekintetében) vajon most hol tart? ujrakezdeném a bringázást, és szeretnék 180E Ft alatt maradni vételárban, itt viszont ugy látom hogy a marketing határozza meg a felszerelést.( fura a tourney alkatrész egy hidraulikus fékkel szerelt bringán. Az altus/acera/esetleg alivio a legelterjedtebb alkatrészek, de ezek vannak olyan jók mint egy deore 15 évvel ezelőtt? Köszönöm

Elküldve: 2018.04.30. 18:41 covardale83 

  • covardale83 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • hozzászólások: 37

@kpityu79: Én Deore 590-et használok. A tányérok anyaga miatt jobb a Deore (még a hajtókar jobb Alu,ha hihető az info) így könnyebb- 900 gramm az egész tengellyel együtt,ezt lemértem beszerelés előtt. Ha ez fontos Nálad, válaszd a Deore-t. Technikailag ugyanaz az integrált rögzítés. Akkor lenne a kor kérdés fontos, ha régebbi Octalink hajtóművet hasonlítanánk az új integrálthoz.

Elküldve: 2018.04.30. 11:44 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@potyka2: Igen. Én is kb erre a megállapításra jutottam végül, hogy kinézet miatt felesleges lenne.

Elküldve: 2018.04.30. 11:43 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@kpityu79: Szia! Szerintem azt teljesen fölösleges cserélni,csak azt ami elkopik benne. Nem lenne előrelépés! Integráltról-integráltra?? Üdv.:István

Elküldve: 2018.04.30. 07:56 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@potyka2: Szia. Nem vettem egyiket se még egyelőre , maradt a régi hajtóművem ami egy szérián kívüli deore integrált hajtókar.

Elküldve: 2018.04.30. 06:41 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@kpityu79: Szia! Végül mi lett? Még nincs döntés? Üdv.:István

Elküldve: 2018.04.11. 14:40 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

@kpityu79: Szia.Én azt mondom a én 120 kilóm alatt teljesen merevnek érzem,kiállva is.Nem hiszem hogy probléma lenne vele. A váltás tökéletes,és a acél tányér sokkal tartósabb! Én a ALIVIOT venném. Tartósabb,szebb,és nem hiszem hogy a DEORE merevebb lenne. Üdv.:István

Elküldve: 2018.04.11. 10:12 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Alivio mindenképpen. 5 év fejlődés, hiába hangzik szebben a Deore név.

Elküldve: 2018.04.11. 05:05 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@potyka2: Szia. Igen, kinézetre nekem is az alivió tetszik jobban. Csak hát a többi fontosabb, hogy öt év alatt fejlesztettek-e az alivión annyit hogy elérje a depressziót szintjét.

Elküldve: 2018.04.11. 04:01 potyka2 

  • potyka2 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 74

Szia! Én is ezeken gondolkoztam és Alivio nyert, 48-38-28 kiosztású és a 120 kilóm alatt tökéletes. Bár én akkor acél vs alu nagytányér véget döntöttem a Alivio mellet. Szerintem a merevség egyforma (bár nem használtam deorét),de a acél lényegesen tartósabb! Meg szebb is!De kinek a pap kinek a papné! Üdv,:István

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!