Shimano BR-M375 gondok. Miért nem fog?

Linkelt termék: Shimano BR-M375
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2015.08.08. 14:47 dzsamesz 

  • dzsamesz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Üdv kedves fórumozók!

Olyan problémával fordulnék a közösséghez, miszerint a minap cseréltem promax tárcsafékem egy shimano br-m375-re, mivel a régi fék kikopott, illetve a beállítása is rendkívül nehézkessé vált (szorult, stb) így fékpofa helyett inkább komplett hátsó féket vásároltam. A problémám az lenne, hogy felszerelés után, szinte semmit sem fog a fék. Bowden megfelelő mértékben feszes, a tárcsa távolsága a pofáktól a fék kézikönyvében előírt távolságban. A féket adapterrel használnám a hátsó 160as, 6 csavaros promax tárcsán, mckenzie hill 800, 29es MTB kerékpáron. Gondoltam arra is, hogy nincs még bekopva, de a promax fék bekopás előtt is sokkal (és itt úgy értem, nagyon sokkal) jobban fogott. Első és hátsó tárcsák egyidősek, a fék felszerelésével együtt cseréltem pofát az első promax fékben, ami viszonylag jól fog még így a bekopás előtt is, hátsó fékkel körülbelül lehetetlen megállni. Mi lehet a probléma oka? Ki kéne cserélnem a tárcsát is? (a tárcsát a fék felszerelése előtt, az útmutatóban előírt módon tisztítottam)

Elküldve: 2015.08.12. 09:22 dzsamesz 

  • dzsamesz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@Zero-X: sajnos nem volt keretem jobbra, ideiglenes megoldásnak szántam, amég össze tudok spórolni egy kis pénzt jobbra. az avid bb7-esét néztem ki magamnak, de hirtelen csak ennyire futotta, mert fék nélkül nem hagyhattam. azóta beletettem 20 kilométert, már alakul a dolog. az első promaxba szépen belekoptak a pofák, az nagyon harap, a hátsó shimano olyan félgőzzel megy, de azt hiszem addig bírni fogja amég cserélve lesz.

Elküldve: 2015.08.12. 04:25 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@dzsamesz: Nem értelek. Miért ilyet vettél? Nekem Promax DSK-310 mechanikus tárcsafékem van. Ezzel vettek a bringám. Nincs vele semmi bajom, de ha egyszer lecserélem azért a Shimano BR-M375-nél komolyabb váltást tervezek. Féktárcsa - fékbetét szempontjából nem hinném, hogy problémás. Még ha műgyantás sem. Vidd fel a hegyre és mutass neki pár Km lejtőt!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!