Shimano BR-M395 fék kattog!

Linkelt termék: Shimano BR-M395
1-35 (35 válasz)

Elküldve: 2014.06.08. 10:26 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39
Témaindító kérdés:

Nemrég vásárolt Ktm kerékpárban a linkelt fék behúzáskor, egy hangos fémes kattanással tudatja jelenlétét, fékezés közben nem, és többszöri behúzásra sem, csak pár perc elteltével, és az első behúzásnál. kb 100km van bent. gyakran fékezek, koptatom össze, de semmi változás. beállítási probléma lehet? ötletek?

Elküldve: 2016.05.22. 21:36 Bali21 

  • Bali21 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Shimanonál az a baj hogy a betét sasszeg és nem csavar rögzíti a helyére emiatt (is) van az a játéka. Annyit tudsz csinálni hogy a sasszeget minnél jobban szétnyitod hogy erősebben rögzítse a nyereghez a betétet. Az tény akárki akármit mondd a tárcsafékek egy nagy szopás az összes mindengyikkel baj van (aki azt írja hogy nincs az vagy hazudik vagy majd lesz vele baja) egy jó v-fék pláne egy párhuzamosított v-féknek párja nincs ;-)

Elküldve: 2016.04.26. 19:18 gerywhite 

  • gerywhite avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@JPeti86: Köszi a válaszod! Ma megmutattam két szerelőnek is kiváncsiságból, ugyan azt mondta mind a kettő amit te az első mondatodban.

"jól működő alkatrész jól beállítva" Hát ennyi volt a keret sajna, drágább bico már nem fért bele, meg nem is igazán használnám ki. Nem zavar különösebben dolog, mert tényleg csak akkor csinálja ha ökörködök vele,(feszegetem előre hátra). Pusztán csak beparáztam kicsit, hogy esetleg valami baja van, vagy lehet a jövőben. De megnyugtattak az üzletben, hogy ez ilyen dolog és nem lesz ettől semmi baja.

Elküldve: 2016.04.25. 15:50 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@gerywhite: Ha elöl-hátul behúzod a féket, és úgy rugózol, akkor a fékre előre-hátra erő hat, attól esetleg hangot adhat, ha nem eléggé fix minden a fékben.

De amúgy, akárki akármit mond, a kattogás az nem normális dolog, jól működő alkatrész jól beállítva nem csinál ilyet.

Elküldve: 2016.04.24. 13:18 gerywhite 

  • gerywhite avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok! Egy tök amatőr kérdésem lenne, most vettem meg életem első tárcsafékes bringáját a fenti fékrendszerrel. Nekem fékezéskor nem ad ki semmi hangot, csak a telót próbálgattam álló helyzetben teljesen behúzott fékekkel, ekkor jött a fékektől elég erős kattogó hang. Ez normális dolog? Mozog, erölködik ilyenkor ott valami a rendszerben? Megköszönném ha valaki tudna érdemi választ adni egy hozzá nem értő számára! Egyelőre még sajnos egyáltalán nem látom át hogyan áll össze, és hogyan működik egy ilyen fékrendszer.

Elküldve: 2014.06.09. 10:30 Tamas356 

Elküldve: 2014.06.09. 10:29 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

szétkaptam a féket, hátha valami más bibi van. semmi szemmel láthatót nem láttam, csak így fejtetőn a bringán jól megfigyelhető volt hogy a fékbetét és tárcsa találkozásakor nem a stift körül jön a hang, hanem a fékbetét alapja, a fém lapka, annak a pereme találkozik a féktestel, minimálisan, de összeütödik, és ez adja a fémes hangos, megpucoltam a betéteket smirgli+ féktisztító jó sok trutyi volt rajt a gyári féktárcsa koptatás miatt, összeraktam, kipróbáltam, és láss csodát megszünt a hang, TELJESEN!!!! :) lehet valami rosszol volt pozicionálva vagy ilyesmi, tervezek ma egy 50km es túrát este megírom, így maradt-e.

Elküldve: 2014.06.08. 19:57 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Tamas356: Én,valószínűleg készíttetek egy pár stiftet hozzá.

Elküldve: 2014.06.08. 19:44 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

kicsit kiljebb nyitottam a sasszeget hogy ne lötyögjön annyira, most elég stabilan ál, forgatás közben van hangja, de más mint eddig, nem olyan fémes,nem olyan hangos meglátjuk változik-e, megyek próbakörre

Elküldve: 2014.06.08. 19:01 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Tamas356: :) kb eddig erről folyt a vita.

Elküldve: 2014.06.08. 18:54 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

most megnézegettem elég alaposan, úgy veszem észre, hogy amikor a tárcsa lassan forog , és behúzom a féket, a betét hozzáér a tárcsához, ami addig amig nem fog be, addig meglöki hátrafelé a betétet, ami valaminek nekiütödve adja hangot, az is lehet hogy a sasszeg átméröje és a betét lukjának az átmérője közötti hézag a ludas ami a mozgást adja.a hátsó pedig azért nem kattan, mert ugye teljesen más szögben áll a féktárcsa a vázhoz viszonyítva.

Elküldve: 2014.06.08. 18:25 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Tamas356: Nem cseréltem, mert nem volt felesleges pénzem ilyesmire, és az utángyártott is nagy valószínűséggel kattogott volna. Kattogva használtam, engem abszolút nem zavart. Már nincs meg az a bringám, amin az a fék volt.

Elküldve: 2014.06.08. 14:41 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@horika: én csak stift-nek hívom:)De abban is lehet valami hogy maga a tárcsa is lehet laza.

Elküldve: 2014.06.08. 14:35 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@horika: Szerintem ez lesz az. Az újabb slx-ből 2 szettem van mind a kettő kattog.

Elküldve: 2014.06.08. 14:31 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@perelli: szerintem az is közrejátszhat,hogy a tiedben még nem egy hitvány sasszeg tartotta a betétet.

Elküldve: 2014.06.08. 14:30 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Nem biztos hogy betét. Az is lehet benne, de nézd meg a tárcsa csavarokat is, lehet lazák.

Elküldve: 2014.06.08. 14:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@BF2 hungarolada: de akkor az enyém miért nem kattan soha, mert másfajta betét?

Elküldve: 2014.06.08. 14:07 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

lusta vagyok elolvasni a kommenteket, de szerintem csak akkor ugrik a helyére a betét. Ha kicsit behúzod a féket és mozgatod a kereket előre hátra, akkor csúszkál a betét. Nincs baja szerintem.

Elküldve: 2014.06.08. 13:55 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Tamas356: Igazából egy kutya hogy gyári betét vagy után gyártott. A méretek egyformák,a hézag megmarad. Én azt mondom hogy le kell xarni hogy ad néha ilyen hangot,a fékhatáson nem ront,a fék ettől még működni fog.Ez a stiftes módszer ez ilyen, nem pozicionált és valószínűleg nem is hiába. Nagy hülyeséget nem akarok mondani de szerepe van abba hogy a fékmunkát kompenzálja illetve az erőhatást csillapítsa.

Elküldve: 2014.06.08. 13:37 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@gyuladaniel94: és cseréltél betétet, vagy kattogva bringáztál? azt írtad az eredeti betétekkel csinálta. azóta?

Elküldve: 2014.06.08. 13:15 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Nekem is kattant a 445-ös fékem eredeti betétekkel, de a bringaboltos megnyugtatott, hogy ez így természetes, ez után pedig nem is foglalkoztam tovább vele. Kattant, akkor kattant, semmi baja nem lett tőle.

Elküldve: 2014.06.08. 11:36 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Vilmos23: két 486-ot használtam huzamosabb ideig, egyik sem csinálta gyári betéttel, a Formula FX sem, egyszer próbáltam SLX_et, azon sem vettem észre. Véleményekben sem találkozni általános jelenséggel, nem hinném, hogy mindenki csak kifelejtene egy ilyen idegesítő dolgot. Józan parasztival ez inkább "'bug", mint "feature".

Elküldve: 2014.06.08. 11:31 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@perelli: Nálam viszont az előző m485-öm igen szóval akkor hogy van ez? 1 szériaszám növekedés javulást jelent?Sőt az m-445 és a mostani m-446-os is csinál ilyet.Akkor hol a bibi? Pedig az összes gyári betétes volt nem kinai koppintásos.

Elküldve: 2014.06.08. 11:28 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Tamas356: Ja igen a vféknél meg ilyen hiba nem tud keletkezni mivel a fékpofák alapból fixen állnak. Max kattanás akkor kerül elő ha a fékcsapon a féktest nincs kellőképp rögzítve vagyis lötyög.Ekkor van az hogy egy nagyobb fékezésnél letörik az egész a francba.

Elküldve: 2014.06.08. 11:26 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Tamas356: Én magam sem tudom ezt elfogadni.Valószínűnek tartom,hogy az évek alatt hiába fejlődik a technika,a minőség silányodik,a tervezett avulás miatt.Idővel nézek hozzá másik fékbetétet,ami nem lóg ennyire a féknyeregben.

Elküldve: 2014.06.08. 11:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Tamas356: az én 486-om sosem csinált ilyet pl.

Elküldve: 2014.06.08. 11:24 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Tamas356: Hát ha horika slx-e is csinál ilyet akkor lehetséges hogy hiába cserélsz ugyanis az slx a deore és az XT közötti átmenet.De viszont már találkoztam olyan fékkel is ami nem csinál ilyet pl a régi deore br-m555-ös.A lényeg a lényeg lehet hogy hiba de lehet hogy csak direkt így gyártják nem kell vele foglalkozni, ettől nem lesz a féknek sem baja sem a tulajdonosnak.Valahol mindig kell kompromisszumot kötni.

Elküldve: 2014.06.08. 11:17 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@horika: akkor erre, a csere / pl deore, deore xt / sem megoldás ezek szerint? ez a tárcsafék velejárója? :( visszasírom még a jó kis Deore V-fékeimet

Elküldve: 2014.06.08. 11:14 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Vilmos23: és akkor miért nem kattog az összes fék?

Elküldve: 2014.06.08. 11:09 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@horika: Nem tudsz vele mit kezdeni, de ha azt vesszük ez az egészséges, mert ha kitámogatod akkor meg gyakorlatilag nyíró erőt fejt ki a féktestre és le fogja egy idő után szakítani a helyéről ezért én ezt nem ajánlom.

Elküldve: 2014.06.08. 11:00 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Tamas356: Első fékezésre nekem is kattan egyet az slx.Engem is zavar és ki fogok rá találni valamit,de a működést nem befolyásolta eddig.

Elküldve: 2014.06.08. 10:55 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Tamas356: Talán azért mert az abba lévő betétek pont abban a pozícióban vannak hogy ott nem keletkezik ilyen mozgás.Ha jól emlékszem nekem is inkább az első csinálja.

Elküldve: 2014.06.08. 10:48 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@Vilmos23: értem,és köszönöm, de akkor hogy lehet hogy a hátsó meg sem nyekken?

Elküldve: 2014.06.08. 10:46 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Tehát nem kell megijedni a fék nem fog leszakadni meg szétesni, csak annyi hogy nem fix a fékbetét helyzete a féktestben és a fékezési erő mozgatja a betéteket és ez az a bizonyos kattanás :)

Elküldve: 2014.06.08. 10:39 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Szia! Azt hiszem sejtem mire gondolsz kattanás alatt.Pl: mész x km-t és fékeznél ekkor első fékkarhúzásnál történik egy bizonyos kattanás de utána már nem majd ismét mész és újra az első húzásnál megjelenik. Nos ez nem fék hiba nálam is előferdül.Ami kattan az gyakorlatilag az hogy van egy kis holtjátéka a fékbetéteknek a helyén és fék hatására igazodik.Tehát az erőhatás irányába mozdul el a betét ezért hallasz kattanást.Elejébe engem is zavart de azután jöttem rá hogy ez ez lehet.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!