Shimano BR-M486 fékhez ajánlott az XT (SM-RT76) féktárcsa?

Linkelt termék: Shimano BR-M486
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2011.05.11. 16:44 Janaboy 

  • Janaboy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Ehhez a fajta tárcsához ajánlott használni a Shimano Deore XT tárcsát (SM-RT76)?

Előre is köszi! üdv Janaboy

Elküldve: 2011.05.12. 12:33 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Krupcheck: akkor a kedves moderátor zárja le a témát!! :)

Elküldve: 2011.05.12. 12:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ne offoljunk, köszi.

Elküldve: 2011.05.12. 10:48 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

De szerintem én is SM-RT79-et fogok venni. :) Csak ahhoz DT 370-agyak kellenek. Novatecet akartam. :( De ez a legjobb tárcsa.

Elküldve: 2011.05.12. 10:31 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

Nekem is ilyen fékem volt, és tényleg eléggé be kellett húzni a fékkart, hogy blokkoljon. Ez szerintem azért van, hogy műgyantás pofával adagolhatóbb legyen. Az is lehet, hogy a kábel is tágul valamennyit. Ezen szerintem nem nagyon tudsz segíteni, max új (fémes pofával), vagy új fékkel. Szerintem az erejével nem is volt baj, se azzal, hogy túl sokat kellett volna húzni a karon, én azért adtam el, mert mindíg beállítottam, és egy idő után hozzáért a tárcsához (pl, mire hazaértem) eléggé felb@szott, így eladtam és XT féket fogok venni, ahogy megtehetem. De ha újat akarsz venni, CRC-n 40ezer forint egy pár SLX ;)

Szerintem a tárcsát is cserélni kéne, mert elhajlik :( Tudtok valami jó 6 csavaros tárcsát? Avid G3 milyen?

Elküldve: 2011.05.12. 10:07 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Janaboy: Nem ismerem a 486-os féket, de ha eléggé bent fog, akkor még az is segíthet, hogy simán rátöltesz egy kis olajat (a megfelelő fajtából). Nekem régi LX-em volt így, hogy a hátsó sokkal beljebb fogott, mint az első. Arra rátöltöttem és megoldotta a problémát.

Elküldve: 2011.05.11. 22:09 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ha behúzod a kart, és érzésre már kéne fognia, de nyúlik, akkor jó eséllyel levegős. Szerencsére még ilyen fékkel nem találkoztam, ezt csak mások elmondásaiból.

Előfordulhat, hogy gyárilag levegős, de szerintem egy vatta új shimano fék azért nem az. De semmi nincs kicsukva.

Egyébként az sem kizárt, hogy egy komolyabb Tektro fék veri fékerőben a Shimano Alivio-t. Ha másnem azért, mert a Tektro az újabb fékeiben fémes-kerámiás betétet használ, nem műgyantást.

Elküldve: 2011.05.11. 17:23 Janaboy 

  • Janaboy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 2

@Krupcheck: Köszönöm szépen a választ! Igazából már megvettem (nem volt extrém jó ár az XT tárcsával, de azt ajánlották, de nem voltam biztos benne, hogy a műgyanta pofák miatt joh lesz hozzá). Még egy dolog érdekel, hátha van ötleted! A lényeg, hogy egy barátomnak Tektro Draco hidr. fék van fent és neki sokkal "könnyebben" fok a fék az első perctől. Nekem meg azért elég sokat be kell húzni, hogy fogjon..az rendben, hogy össze kell kopnia, de hát akkor is ég és föld a különbség..én arra gondoltam, hogy gyárilag nincs johl lelégtelenítve..vagy tévedek? Köszi! üdv Janaboy

Elküldve: 2011.05.11. 17:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

A tárcsaválasztás leginkább fékpofa függvénye, tudtommal ehhez a fékhez gyárilag műgyantás pofa tartozik. Ehhez megfelel az olcsóbb, csak műgyantáshoz való tárcsa is, de működni fog az XT-vel is.

Viszont egyszerűbb fékről lévén szó, (szerintem) nem fog annyit javítani a fékhatáson az XT tárcsa, mint amennyivel többe kerül az alaptípusnál.

Ha már megvan, vagy olcsón meg tudod venni, esetleg akármiért az tetszik, akkor viszont nyugodtan használhatod vele.

 
Ez egy lezárt téma!