Shimano BR-M495, vagy Avid BB5 / BB7 tárcsafék a jobb?

Linkelt termékek: Avid BB5, Avid BB7, Shimano BR-M495
1-17 (17 válasz)

Elküldve: 2012.07.31. 17:55 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Üdv mindenkinek !

Egy mechanikus tárcsafék választása előtt állok (Tényleg csak mechanikus), és a segítségeteket szeretném kérni a választásban. Eléggé tüzetesen átvizsgálok mindent mielőtt megveszek valamit csak sajnos az eltérő infók miatt már nem tudom mi igaz.

Természetesen fontos az ár de az ne menjen a teljesítmény illetve minőség rovására ! Így az árakat feltüntetem. Tehát a 3 esélyes pedig:

Shimano BR-M495 (8.872 Ft. ami a konzolt tartalmazza.) Avid BB5 (10.800 Ft. ami a konzolt és egy "G2 CLEAN SWEEP" 160-as tárcsát tartalmaz.) Avid BB7 (16.790 Ft. ami szintén konzolt és egy "G2 CLEAN SWEEP" 160-as tárcsát tartalmaz.)

A Shimano mellé még ugye kell egy tárcsa amit ugye lehet olcsón de annyira "Xart" nem szeretnék, így saccolom kb. 4.000-5.000-re. Talán a BB5-ös érné meg legjobban a leírtak alapján de halottam belső pofa feszítő rugó törésről és olyanról is hogy csak 1 oldalt állítható a fékpofa. A Shimano-nál mind a 2 oldalt állítható a távolság.

Jómagam minden lében kanál típus vagyok, nem egy nehéz alkat viszont a hirtelen satu fékre hajlamos (enyhe Street/Triál). Viszont nem áll tőlem messze a hosszasan lejtőről lefelé illetve kisebb ugratások utáni azonnali fék sem. (szintén enyhe Dirt/ DH). Válaszotokat előre is köszi !

Elküldve: 2012.08.02. 16:47 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9
  • Zárva eme sorokat kikiáltanám a végeredményt ;) !
  • Az itt leírtak persze csak az én saját véleményem így aki hasonló döntés előtt állna, annak javaslom
  • Nézzen utána saját maga a részleteknek, az a biztos !

Jól jönne most néhány hozzászólásba beilleszthető kép, a részletek láthatóbb megközelítése végett de erre sajnos nem találtam módot. (Képekhez vezető linkeken kívül.) Gépész szemmel mérlegelve a fékeket (az volnék vagy mifene :) arra a következtetésre jutottam hogy a 3-as csatában az élen az "AVID BB7 áll ! Nem vagyok elfogult a témában sem pedig AVID / Shimano Marketing-es. Szimplán egy megbízható féket szeretnék a pénzemért, számomra megfelelő áron és kategóriában.

Akit az indoklás hidegen hagy, azt kérném hogy ne olvassa tovább !

  • AVID BB5 VS Shimano M495 csatájában én a Shimano mellett voksolnék ! A fő pozitívumok:

  • Két oldali fékpofa távolság állíthatósága.

  • Nagyobb fékpofa méretet és annak rögzítése.
  • Egyszerűbb kialakítás és egyszerűbb dizájn.

Mindkét féknek vannak hátrányai és előnyei de végeredményben "60 / 40" arányban Shimano !

  • AVID BB7 VS Shimano M495 csatájában viszont BB7 !!!

  • A komplett szett ára nem sokkal magasabb egy Shimano szettnél.

  • Nagyobb fékpofaméret és annak rögzítése már erősebb.
  • 1 fék előre és hátra is feltehető (A szett tartozéka az ehhez szükséges adapter).
  • Dönthető féktest és jobb beállíthatóság.
  • Szélesebb hely a tárcsának.

Az utóbbi 2 azért is szempont számomra mert nincs tökéletes váz és tengelyen lévő agy párhuzam, arról nem is beszélve hogy ha sérülés éri a tárcsát akkor akár házilag orvosolva a tárcsában lévő "8"-ast, van esélyünk kompenzálni a hibát akár átmenetileg akár tartósan. A Shimano-nál a gyári leírás szerint, 0,2-0,4 mm oldalanként a maximum hely a tárcsának.

Hamarosan beszerzem a BB7-es egyik példányát és ha a gyakorlatban is minden rendben van akkor jöhet a párja. Utólag is köszönöm mindenki hozzászólását aki ebben a témában segített ! ;) Remélem segít majd azoknak akik hasonló döntés előtt állnak.

Elküldve: 2012.08.01. 14:27 notsirk 

  • notsirk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Helló a BB7-nél állítható mindkét oldal a BB5-nél a belsó oldal állítható, a külsőt a bovden feszítésével(van állító csavar,mint a váltóknál)tudod állítani.Mechanikus tárcsafékeknél, gyakorlatilag mindegyiknél csapágygolyókon való elfordulással változómélységű pályán valósul meg a fékdugattyú mozgása. A fékhatás leginkább fékpofa felületétől és anyagától minőségétől függ.Istenverte nagy különbségek nincsenek,kivéve a nagyon gagyit.

Elküldve: 2012.08.01. 14:04 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9

Az Avid BB7-nél a fékpofák felső részén lévő fülek mibe kapaszkodnak ? Mi rögzíti a pofákat a helyükre a munkahengeren lévő kis "pöcök" szerű tengelydarabon kívül ?

Az Avid BB5 most akciós és 160-as tárcsával, mindenestül 6.900. A BB5-nél állítható a pofa távolság mindkét oldalt ?

Elküldve: 2012.08.01. 12:15 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9

Hidrástól tartózkodnék "Elismerem és tudom hogy jobb de ... " :D

Találtam róla 3D-s képet: (Avid BB7) http://www.3dcadbrowser.com/preview.aspx?modelcode=47964

Valaki még motorra is felszerelte: http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/11138/3_4746.jpg

Elég nagy "Hype"-nak örvend a BB7-es, sajnos robbantott ábrás szerkezeti rajzot nem találtam róla. Kiderítettem de gondolom ez sokaknak nem új, miszerint a "Sram" gyártja / gyártatja, a váltóiról anno ódákat zengtek. Írják hogy csapágyazott "BB= Ball Bearing", ennek előnye hátránya ?

Shimano-ról találtam szerkezeti rajzot, olyan Shimano-s :).

Elküldve: 2012.08.01. 10:14 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Sirru5h: nem bántam meg, de az enyém hidrós.

Mivel mindkettő kábeles, amit szeretnél, ezért a BB7-et javaslom látatlanban is, mert mindenhonnan csak dícséret jön rá. DH-ra is használják, olyat tud...

Ellenben a nagyon alap bovdenes Shimano...passz, biztos jó az is, elvégre Shimano-minőség, de ne kísérletezgess feleslegesen. :D

Vagy BB7 áron vegyél hidrós Shimano-t, Avid-ot, pl. Deore-t, Juicy-t, és azzal sem lesz gondod.

Elküldve: 2012.08.01. 07:38 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Sirru5h: 2 oldali a pofaállítás a BB7-en

Elküldve: 2012.08.01. 05:20 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9

@johnny336: Bátorkodtam lelesni a bicódon lévő féket :D Neked is Shimano féked van, megbántad esetleg a választást ? A BB7-en állítható vajon a 2 oldali fékpofa távolság vagy csak 1 oldalt ?

Elküldve: 2012.07.31. 23:19 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Sirru5h: ha ez a két tipus maradt, mint jelölt, akkor BB7.

Elküldve: 2012.07.31. 23:01 notsirk 

  • notsirk avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Helló én egy Shimano BR-465-öst használok ez évben, kb:2000 km mentem vele és teljesen elégedett vagyok mind száraz ,mind vizes körülmények között is.Elől BBB hátul a gyári betéttel Avid FR5-ös fékkarral,Hayes V6-os (160-as)tárcsával használom.85Kg vagyok és a Bükköt járom ,tehát fékezem viszonylag sokat.Ez a típus egyébként az elődje az általad nézettnek.

Elküldve: 2012.07.31. 22:19 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9

Akkor a kupak elhagyós állítás úgy fest megválaszolva. Mi a helyzet a fékpofák méretével ? Az Avid BB7 és a Shimano maradt versenyben a kérdés már csak az hogy melyik lehet hajlamosabb a kotyogásra, holtjátékra illetve melyik tartózkodik biztosabban bent a helyén ? A Tektro-t én nem tartom rossz márkának, igaz személy szerint csak V-fékem és fékkarom volt de a fékkart azt megtartottam ! Valami rémlik mintha a Bike+Positive-nek is Alhonga lenne az alapja de nem vagyok benne biztos. Igaz ez már kissé elkanyarodik a fő témától és kissé szorít az idő !

Elküldve: 2012.07.31. 22:03 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@dr.anonimus: jó, ha tudod, hogy az XLC-tárcsafék, az Tektro (vagy már TKR néven fut, tudom is én...).

Elküldve: 2012.07.31. 18:56 Sirru5h 

Elküldve: 2012.07.31. 18:54 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Sirru5h: én néha napján szétszedem a BB7-esem és a külső piros kupakot óracsavarhúzóval kell lefeszegetni a belső meg úgy jön le hogy kitekered a munkahengert. a BBB pofákat isteníti mindenki, de állítólag az XLC van olyan jó mint vetélytársa, ja és olcsóbb is cirka egy ezressel

Elküldve: 2012.07.31. 18:49 Sirru5h 

  • Sirru5h avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 9

Köszi a válaszokat !

Kitérnék kicsit a részletekre miszerint az "Avid"-okon állítólag könnyen le tud jönni az állító piros kupak, ez igaz ? Sosem volt még Avid cuccom viszont Shimano annál több, tudtam mit, mire veszek és bírták a gyűrődést az elvárásaimnak megfelelően. Mivel a használt dolgokkal igencsak rábaXtam a közelmúltban is, így ha csak helyben, személyesen megnézni nincs mód, (ez szinte kizárt) akkor tartózkodnék a használt dolgoktól, inkább fizetem a pluszt az újért.

Fő mérvadó ugye a fékhatás ha már fékről van szó :D így kisebb elemzésnek vetettem alá a fékpofákat amit megosztanék itt egy adott márkán belül. (Ami jelen esetben "BBB")

Shimano BR-M495 http://www.pacificcycles.hu/BBB/ALKATRESZEK/FEKBETETEK/TARCSAFEK-BETETEK/BBS-52-DISCSTOP.html

Avid BB5 http://www.pacificcycles.hu/BBB/ALKATRESZEK/FEKBETETEK/TARCSAFEK-BETETEK/BBS-43-DISCSTOP.html

Avid BB7 http://www.pacificcycles.hu/BBB/ALKATRESZEK/FEKBETETEK/TARCSAFEK-BETETEK/BBS-41-DISCSTOP.html

Szerkezetileg és méretileg eltérőek ez nyilván mérvadó. (Anyagát most nem tekintetbe véve.) Sajnos sosem volt még tárcsa fékem, viszont a Hidrás Magura-tól 20 különböző fékig, a nagy ritkaság Shimano Deore LX áttételes V-ig viszont igen.

Elküldve: 2012.07.31. 18:14 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Mindenki BB5, BB7-re esküszik bovdeneseknél.

De Shimano tárcsa is van két rugó körül, az pont tökéletes a bovdeneshez.

Elküldve: 2012.07.31. 18:00 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

BB7 pont Mechanikusba nem találsz jobbat jól fog könnye állítható, de megkérik az árát. javaslom nézz szét a használtak között ott találsz olcsón. pl: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=102414

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!