Shimano C050 helyett mit javasoltok?

Linkelt termék: Shimano C050
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2012.06.14. 21:43 chipi 

  • chipi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Jelenleg ilyen első váltóm van a gépen. Ezt még gyárilag kaptam. De az elmúlt időben elég szépen meggyűlt vele a problémám. A beállítás állandóan elszáll. Mindig hozzáér a lánc a váltóhoz. Amikor leváltok 3-s ról 2-s re akkor összeszokta gyűrni a láncot, és azzal a mozdulattal eltolja az egész váltót a vázon. Szóval hiába van beállítva... A sok szétszedés és beállítástól még a 3-k bovdenemet eszi. Mindig van nálam imbuszkulcs.

A hátsó váltóm Shimano acera 7-s koszorúval használom.

A kérdésem az első váltóm helyett ki mit javasol?

Elküldve: 2012.06.17. 18:21 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Krupcheck: nálam a fordítottja van, 7es első LX 9es lánc 8-as hátsó rendszerrel és néha bizony sokat szenved mire fölteszi középsőről nagytányérra

Elküldve: 2012.06.17. 18:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@chipi: a szikszalag puha ilyenre, könnyen elcsavarodik rajta. A gumilap már inkább, de az sem az igazi. Sörösdoboz (, Nem beszerezhetetlen, és akár ollóval is vágható.

@dr.anonimus: ez így van, viszont az X-Gen is 9-eshez van méretezve, és azt asszem használtam 8-as lánccal is, bár nem emlékszem pontosan, régen volt. Mindenesetre láttam már 9-es első váltót 8-as rendszerben, működött, miképp a 9-es hátsó váltók kanalai közt is elfér a 8-as lánc. Nyilván egy első váltónál ez pontosabb beállítást igényel, ami miatt az ultra-kényes XT lehet nem a legnyerőbb.

*közben jut eszembe, pont egyik saját bringámon "láttam" ilyent :D Egy 9-es Deore első váltót használok 7-es hátsó sorral, és nincs vele semmi baj. Acerát akartam venni, de 2ezerért nem lehetett otthagyni a vadiúj Deore-t.

Elküldve: 2012.06.14. 22:53 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Krupcheck: itt csak annyi a bibi hogy az XT terelője keskenyebb, mivel 11/128-as lánchoz van tervezve míg egy 7-8 sebességes lánc 3/32-es és ehhez méretezték a terelőt

Elküldve: 2012.06.14. 22:41 chipi 

  • chipi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@Krupcheck: Szigetelő szalag nem teszi meg? A bilincs teljesen megvan húzva. Van gumi darabom, elég széles és vastagsága 2mm.

A fő tervem, lecserélem az egész váltórendszeremet. Vagy is a hátsó váltóm (Shimano acera) tudja a 8 -s rendszert is. Kazettás agy + 8 -s koszorú. És ehhez kompatibilis első váltó.

Elküldve: 2012.06.14. 22:32 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ha eltolja a váltót a vázon, akkor laza a bilincs. Valószínűleg vékonyabb a váz csöve, mint a bilincs, adjál neki pár réteg sörösdobozt hézagolni (a bilincsbe hajtsd bele), és jóságos lesz, akkor nem tud elforogni.

Ha mindenképp cserélni akarod (bár én előtte kipróbálnám a sörösdobozolást), akkor szerintem is használtan vadássz, az új árak nagyon elszálltak. nemrég vettem kemény 4ezerért egy új állapotú XT váltót, a saját Sram X-Genemet (hasonló szint) meg 3500ért adtam el. Szóval vannak jók, olcsón.

Elküldve: 2012.06.14. 22:17 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Szerintem ne "mostani" váltóba gondolkozz, keress használtan ezredforduló előtti 7 sebességes első váltót, egy felsőbb kategóriából Pl: LX, DX, akár XT is befigyelhet. Én a saját LX-emet 3000-ért vettem használtan igaz '94-es, de működik, mint a veszedelem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!