Shimano Deore fék felkeményedik

Linkelt termék: Shimano Deore
1-18 (18 válasz)

Elküldve: 2016.03.24. 14:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765
Témaindító kérdés:

Az országúti edző MTB-men használok ilyen féket. Már egy 200m-es kb. 7%-os lejtő is elég neki, hogy felkeményedjen a fékkar. Még egy 100m és már teljesen kint fog a kar. Szinte alig lehet megmozdítani. Ettől persze még fog. Szóval a fékerő megvan, bár kicsit csökkent mértékben. Egy idő után (1-2 perc) pedig visszapuhul (gondolom mire kihül teljesen). Arra gondoltam, hogy biztos levegős a rendszer, de már 2x is légtelenítettem a gyári leírásnak megfelelően, de még mindig ugyanezt csinálja. A 2. légtelenítésnél az első lépésben már annyi olajat fölnyomtam a tartályban, hogy gyakorlatilag kicseréltem az olajat a fékben (más volt a színe, így láttam). Vagyis kb. 30-40ml-t föltoltam, hogy az esetleges kezdeti buborékot, ami akkor keletkezhet, amikor ráerőltetem a műanyag csövet a szelepre, is fölnyomjam teljesen. Az elején jött is némi buborék. Utána a zacskóba leengedem fázist nem nagyon értem, hogy mire jó, de ott alig csöpögött az olaj és levegő se jött hiába ütögettem. Majd a fékkar behúz, szelep kiold-elzárt 2-3x, majd a fékkar légtelenítés fönt. Szóval ezeket csináltam végig. Esetleg nem jól légtelenítettem? Egyéb ötlet?

Elküldve: 2018.08.09. 10:57 kirc 

  • kirc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

@Makky: Nekem is volt problémám az M675ös SLX fékkel, nekem kicsit a fordítottja volt. Miután elérték a pofák a tárcsát, tovább tudtam húzni a fékkart ugyanakkora erővel egészen a markolatig, így nagyon kevés fékerő jutott az adott fékre. Magyar szervízben azt mondták, ilyenkor a fékkar szokott lenni a probléma, vettem is egy Deore kart, de így sem lett jobb. A németországi Shimano szervízhez visszajuttattam az eladón keresztül, ők cserélték az egész féknyerget, kiderült, hogy a banjo csavar döglött be, de így legalább már M7000-es féknyereggel használom. Arra is érdemes odafigyelni, hogy ha nem használod (általában télen) akkor érdemes kiszerelni a fékbetéteket, nekem az első telén elfolyt belőle a fékolaj egy része és eláztatta a fémes betéteimet. Más fórumokon is olvastam, hogy ilyenkor a dugattyú mellett a gumigyűrű nem tömít elég jól és még az XTR-ből is szivárog az olaj, akár pár hét után is.

Elküldve: 2018.08.02. 10:11 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@rcs2003: Nem! Először légtelenítve lett. Több alkalommal is. Utána volt olajcsere is! Meg egyébként az ásványi nem szedi föl a vizet, ellentétben a DOT-al. Dugattyúk természetesen szépen mozogtak. Mindegyik. Szóval a fékkarcsere az utolsó volt. Ráadásul nem lehúzás volt, mert ment garanciában! És kicsit később a másik féknél is előjött ugyanez a probléma. A megoldás pedig ugyanaz volt. Aztán gyorsan el is adtam, amíg működött. Köszönöm Shimano! Hiába istenítik mindenhol a Shimano fékeket. Addig jók, csak amíg újak. SLX-ből is kinyírtam már sajnos többet is. Ráadásul országúton használom csak! A téli dzsuvát nem bírják sajnos. Ott a dugattyú szokott beállni, eltörni, stb. Úgy, hogy általában javíthatatlan lesz. És nem kell neki sok. Volt, hogy egy évet sem bírt ki (20e km). Persze, ha hetente pucolnám, akkor biztos többet bírna, de könyörgök pont azért álltam át tárcsára, hogy dzuvában ne legyen gond és ne kelljen évente felnit cserélnem, mert elkoptatom. Meg a kocsimban se pucolom hetente a fékeket... :) Ehhez képest legalább annyi gond van vele, ráadásul sokkal-sokkal drágább is.

Elküldve: 2018.08.02. 09:46 kirc 

  • kirc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

@dr.anonimus: A Shimano által használ ásványi olaj egyik előnyös tulajdonságai közé tartozik, hogy nem köti a vizet mint a DOT olajok.

Elküldve: 2018.08.01. 20:48 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Zozkó: Nem. Nekem folyamatos volt a probléma.

Elküldve: 2018.08.01. 20:31 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@kpityu79: Szia. Köszönöm a választ, ezt a lehetőséget is mondom a szervizesnek. És neked is csak kemény igénybevételkor jött elő a probléma, majd a kemény terhelés t követően már jól működött?

Elküldve: 2018.08.01. 20:29 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@rcs2003: Nem tudom, hogy a felvizesített olaj mennyire tekinthető realitásnak, mivel nekem olajcsere nélkül jött elő a probléma úgy, hogy a tavalyi szerviz óta mentem 790 km-t probléma nélkül(szervizekről feljegyzéseket készítek, innen tudom ilyen pontosan). Tehát nálam a szerviz biztosan nem trükközött. 2015. 07-ban volt hátsó fékbetétcsere 4522 km-nél, amely az első alkalom volt, amikor a hátsó fékhez kellett nyúlni. A fékem pontos típusa: Shimano BR-M445

Elküldve: 2018.08.01. 20:18 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Zozkó: Szia. BR-M615-ös fékem van. Nekem amikor nagyon hamar fogott a fék, ráadásul nagyon kemény volt, akkor be volt ragadva az egyik oldalon a dugattyú.

Elküldve: 2018.08.01. 20:14 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@Makky: szia! Köszönöm a választ. Jövő hét elején viszem egy másik szervizbe, ahol előzetesen arra gyanakszik a szaki, hogy biztos levegős a rendszer, ezért légteleníteni fogja a rendszert. Meglátjuk mi lesz.

Elküldve: 2018.08.01. 16:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 889

@Makky: Igen és ezzel kicserélték azt a felvizesedett olajat is, ami ténylegesen problémát okozta, szóval esélyes hogy jól lehúztak a szervízben :)

Elküldve: 2018.08.01. 13:59 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Zozkó: Hát rossz hírem van sajnos, mert nekem csak a fékkar cseréje oldotta meg a problémát. De az sose derült ki, hogy valójában mi volt a baja a karnak. Kicserélték és utána jó lett.

Elküldve: 2018.07.29. 20:50 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@Makky: szia, biztos már nem aktuális a fék problémád, viszont nekem sajnos nagyon is az. Ugyanazokat a tüneteket produkálja a fékem, mint amit leírtál, pedig korábban is jártam azokon a területeken mint most és akkor nem volt ez. Elvittem szervizbe, kicserélték a fékolajat, de semmi változás. Elárulnád, mi volt a gond, nagyon hálás lennék. Köszi előre is!

Elküldve: 2016.03.26. 08:50 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@colew: Én is így gondolom, csak nem tudom hol! :)

Elküldve: 2016.03.25. 13:19 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

Nekem is 615 van elöl hátul, de soha nem tapasztaltam ilyet. Terepen, 60nál is megállít 10 méteren belül, mindenféle felkeményedés nélkül, szerintem nálad valami komoly hiba lehet.

Elküldve: 2016.03.25. 13:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@dr.anonimus: Az ásványi elméletileg nem vizesedik, de a második légtelenítés során, gyakorlatilag olajat is cseréltem, mert annyi újat betoltam neki. A 100 fokot persze biztosan eléri, mert egyszer megnéztem ilyenkor, mert nem akartam elhinni, de valóban forró volt a tárcsa. Azóta nem fogdosom. :)

Elküldve: 2016.03.25. 12:37 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

másik, bár elenyésző esélyes opció, hogy felvizesedhetett az olajad, azt nem tudom hogy az ásványi mennyire higroszkópos de a DOT 4 eléggé. És 7%os lejtő 200m-en már 100 fok fölé viszi a hőmérsékletet a dugattyúknál, gőz->tágulás->felkeményedik a kar.

Elküldve: 2016.03.25. 10:54 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@johnny336: Persze, van hozzá a gyári tölcsérem. Azzal csináltam. Régebben nem keményedett föl. Szóval biztosan nem normális. Pláne nem ilyen kevés fékezéstől. Illetve most is csak az első csinálja! Ez egyébként már a 615-ös.

Elküldve: 2016.03.25. 09:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Van 1000 forintos légtelenítő-tölcséred? Nagyban segíti a sikeres légtelenítést. De ez a fék ilyen: melegszik, és vándorol a nyomáspont. Ami Alivio és Deore hidrós tárcsát próbáltam (4xx-5xx szériák), mind csinálta. Enyém is csinálja.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!