Shimano Deore fékbetét

Linkelt termék: Shimano Deore
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2019.08.12. 16:42 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv. Keresnék Br-M615-ös fékhez fékbetétet. Szeretnék valami hatásosabbat, mert a gyári műgyantással nem igazán vagyok megelégedve. Érdekelne tapasztalatok alapján kinek mi vált be. Előre is köszi.

Elküldve: 2019.08.13. 12:59 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@kpityu79: OK. Azt gondolom tudod, hogy az új fékbetétet (tárcsát is) "be kell koptatni"! A Shimano gyantás betétnél nekem pár nagyobb fékezés egy komolyabb lejtőn elég szokott lenni. Mondjuk 3x 40km/h-ról nullára. Aztán írj majd vissza, hogy mi lett az eredmény! :)

Elküldve: 2019.08.13. 12:20 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Köszi a tanácsot. Van csere betétem, kipróbálom azzal.

Elküldve: 2019.08.13. 11:35 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@kpityu79: Az pedig jó tárcsa! Ha az első harap, de a hátsóval csak lassítani lehet, akkor ott más lesz a baj! Akkor szokott ilyen lenni, ha olajos lesz a betét valamitől! Az utána kuka! Nem lehet letisztítani, mert felszívja. Esetleg próbáld ki, hogy fölcseréled az első/hátsó betétet. De a féktárcsákat azért tísztítsd meg előtte féktisztítóval mindenképpen! Meg a hátsót nézd meg jobban, hogy nem olajos-e valahol. Meg ez jó alkalom arra, hogy a dugattyúkat is letakarítsd! :) Ha felcserélve az első lesz rossz és a hátsó jó, akkor a betéttel van a baj. De nem a típusa miatt, hanem valószínűleg olajos lett. Dobd ki és vegyél bátran ugyanilyet. Én használtam már elég sok félét, de egyik se volt lényegesen jobb fékerő tekintetében. A fémes titán XTR sem. Persze a fémes bírja 2x annyi ideig, de több, mint 2x annyiba is kerül. Szóval összességében nem éri meg. Viszont az SLX fék nekem érezhetően erősebb volt. (Ugyanazzal a tárcsával és betéttel is!) De alapvetően a Deore is elég jól fog. Sok drágább karbon MTB-n (500e+ kategória) láttam már gyárilag Deore-nél gyengébb (olcsóbb) Shimano fékeket!!!

Elküldve: 2019.08.13. 11:20 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Bocsi. SM-RT76 a tárcsa típusa.

Elküldve: 2019.08.13. 11:19 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@Makky: Szia. A fékerőt keveslem. Az első fék az harap, a hátsóval inkább csak lassítani lehet. SM-RT78-as tárcsával használom.

Elküldve: 2019.08.13. 10:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@kpityu79: Mi a bajod a gyári műgyantás betéttel? Milyen tárcsával használod, mert az se mindegy?! Szerintem ár/teljesítményben verhetetlen. A fékerő kevés? Vagy túl gyorsan kopik?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!