Shimano Deore középrész kattog, mi baja lehet?

Linkelt termék: Shimano Deore
1-25 (25 válasz)

Elküldve: 2012.04.09. 12:11 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105
Témaindító kérdés:

1 éve van meg a középcsapágy. Még télen szétkaptam a hajtóművet tisztítás gyanánt (a középrészhez nem nyúltam) és azóta szabálytalan időközönként kattan egyet. Elkophatott benne a csapágy? Vagy amikor összetettem a hajtóművet, akkor túl ráhúzhattam és az tett benne kárt? Olvastam, hogy többeknél 1 év körül adta be a derekát. Lehet akkor ideje lenne cserélni nálam is? Még jó, hogy ilyen tartós... -.-

Elküldve: 2019.05.25. 17:54 eugeno23 

  • eugeno23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@sziklánülö: Szia! Esetleg most hétvégén is elkérhetném?

Elküldve: 2019.05.24. 10:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@eugeno23: Helló! vegyél egy szerszámot. Nem drága, csak egyszer kell megvenni és fog az még kelleni a jövőben is.

Elküldve: 2019.05.24. 10:06 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

@eugeno23: Ja..XIII.kerület.

Elküldve: 2019.05.24. 10:05 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

@eugeno23: Hello.Ha felém jársz,szívesen adok szerszámot.Ha jól látom,integrált csapágyhoz kellene.Az "üzenet küldés"-nél üzenhetsz.

Elküldve: 2019.05.24. 10:00 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

Hello!Nem tudom hol tart az történet.Már sokszor szívattak mindenféle kattogó,ropogó hangok,jelenségek.Ahogyan az előttem szólok is jelezték:szétszedés,tisztítás,zsírzás,megfelelő meghúzás,az utolsó csavarig.A monoblokk kimondottan szeret kattogni,recsegni a középcsapágy házban.Van,hogy csak "rá kell húzni" egy keveset,de van ,hogy a koszt kell kitakarítani,de van hogy a csapágy fáradt el,akkor csak a csere segít.Az aluvázaknál van még egy olyan jelenség,amivel már többször is találkoztam:az alu idővel fárad,illetve annak a hegesztései.Elég,ha a hegesztésnél egy hajszál repedés keletkezik,akár a vázon belül is,és ott elkezd recsegni,kattogni.Idegesítő,mert folyamatosan halható,és nehéz beazonosítani a hang forrását.Akkor drámaibb a dolog,amikor kiállva tekersz,mert akkor jobban csavarod a vázat.Nekem volt ilyen,3 hónapig bírtam cérnával,aztán megszabadultam a váztól.A hajtómű környékén akár 4-5 dologtól is halható kattogás.

Elküldve: 2019.05.23. 19:54 eugeno23 

  • eugeno23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e... Esetleg van valakinek sm-bb52 cseréjéhez szerszáma kölcsön Budapesten kb. negyedórára? Előre is köszönöm!

Elküldve: 2014.08.02. 18:37 szutty 

  • szutty avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

@palosgabor:szia Én is hasonló cipőben járok. Vettem új pedált, de nem javult. Ráhúztam a lánctányér csavarokra, középagyat újrazsíroztam de nem múlt el a kattogás. Arra lennék kíváncs hogy mi az a "hátsó átdobó felfogofül". Használtan vettem a gépet és eléggé el volt hanyagolva a lánc tisztítása. 2-3 brigeciolos tisztítás után jelenkezett nálam a kattogás.

Elküldve: 2014.06.13. 07:44 palosgabor 

  • palosgabor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

Hello, Nekem országútim van és nekem is kattogott a középcsapágynál valami. Először átnéztem és vegig kopogtattam a vázat repedést keresve. Cseréltem a komplett hajtást és csapágyat. Ugyanúgy kattogott. Újra szét és össze, minden ellenőrizve újra, nyomatékok, stb. Ugyanaz. Kiszedtem a pedált és a nyeregcsövet. Még mindig kattog. Összes küllő újrahúz, minden csavar olajfürdőt kapott vagy zsírt. Ugyanaz, fórumok magyarul, angolul, németül. Ott jött a megoldás,teljesen szét és össze. Meg is lett a bűnös. A hátsó átdobó felfogofül alá némi kosz került. Kitisztitottam, kevés zsír, megfelelően lehúztam és megszűnt a kattogás. Kis por okozta a feszültséget. A váz vezette a hangot, ezért lehetett hallani még a fejcsőnel is. Szóval a tapasztalat: utolsó csavarig szedd szét, portalanits és kenőanyaggal össze!

Elküldve: 2012.04.12. 16:17 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: ja, én csillag alatt a rögzítő csavart értettem, bár köze nincs a csillaghoz :D na mindegy. Még egyszer köszi az ötleteket! :)

Elküldve: 2012.04.12. 16:01 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@iDrew: na, ez így jobban hangzik.

A kar és a csillag kapcsolata nem csavar, hanem préselve van, annak aligha segíteni a locktite.

De tényleg, a lánctányér, az is szeret recsegni. Nem oly drága sztem a célszerszám, sokadik szerelés után meguntam a szopást, vettem egyet.

Elküldve: 2012.04.11. 20:32 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Ja, és még pluszba azért bezsíroztam vékonyan a nyeregcsövet, és a nyergecső bilincset, amit aztán jó szorosra meg is húztam. Ha ezek után is kattog, kidobom a 'csába! :D

Elküldve: 2012.04.11. 19:54 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Pár ötlet annak, aki esetleg hasonló cipőben járna: [1]: Guberáltam valami megfelelő szélességű/vastagságú fém lapot, ami elég erős volt ahhoz, hogy ellentartsak a lánctányér rögzítő csavar meghúzásakor. Így legalább nem kellett a célszerszámra kidobnom 1800 pénzt... [2]: Meghúztam a rugóstag rögzítő csavart is. És lám! Valamelyik a kettő közül bevált, mert az az éles kattogás abbamaradt, már csak kavics felverődéseket hallok (remélem) az alsó vázcsövön, aminek a hangja felettébb hasonlít a fejfájást okoz pattogáshoz.

Elküldve: 2012.04.11. 08:55 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Na most ott tartok, hogy, lecseréltem a monoblokkot, de továbbra is kattog. Olyan, mintha állandóan indexelnék. :D

A következő észrevételeim vannak: - ha kiállva tekerek, nem hallok kattogást (lehet túl messzire kerülök a hangforrástól?) - ha a bringa mellé állok és ránehezedek, akkor sincs kattogás (ezáltal kizárnám a nyerget, nyeregcsövet) - ha egyáltalán nem tekerek, nincs kattogás - van, hogy abbamarad, kemény fél percre is akár - az egyik lánctányért rögzítő csavarját nem tudtam rendesen meghúzni (elfordul, mert nem tudok ellentartani, nincs célszerszám), de nem kotyog, meg semmi

Szívesen fogadok minden ötletet! :) Láttam pár fórumot, ott a nyereg-nyeregcső találkozására hivatkoztak, de fura lenne a fentiek alapján.

Köszik!

Elküldve: 2012.04.10. 09:04 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: Bakker. Lehet igazad van! :O Viszont az az érdekes, hogy ha terhelés nélkül (állványon), nagyon, de tényleg nagyon lassan tekerem a kart, akkor is "roppan" egyet-egyet. És sajna elég zavaró a hangja. :S És ha beragasztom azt a csavart Loctite-val? Akkor moccanjon meg! :D

Elküldve: 2012.04.09. 23:04 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Biztos hogy a középrész kattog?

Ugyan ilyen néha-néhan kattan egyet tüneteket produkáltak az integrált LX hajtókarok, egy barátomnál is, meg nálam is. Nem kevés fejfájást okozott nekünk is. A törzsboltunk tulaja szerint a gond ott van, hogy préselve van összerögzítve a lánctányérokat rögzítő "csillag" és maga a hajtókar. Ez a kötés kicsit meglazul, és bár nem lötyög, nem kattog folyamatosan, néha tud egy picikét moccanni, ezért kattan olykor.

Sajnos ahogy elnéztem az XTR-en kívül minden Shimano préselt (talán az új '12-es XT mintha nem az lenne), úgyhogy e téren egyik sem életbiztosítás. Ha együtt tudsz vele élni, akkor hagyjad, ha nem, akkor hajtókarcsere.

Én azt vallom, hogy ami forog, és könnyen teszi azt, az jó, nem kell bántani.

Elküldve: 2012.04.09. 14:38 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@dr.anonimus: azaz lesz egy 2 évig működő középrészem, ha nem az XT-t választom! :D végül is...

Elküldve: 2012.04.09. 14:26 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: csak az a helyzet, hogy 1 XT-ből kijön 2 Deore

Elküldve: 2012.04.09. 14:24 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@iDrew: így van, a tengely átmérője ugyan az

Elküldve: 2012.04.09. 13:00 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Akkor most már csak az a kérdés, hogy ez az SM-BB70 (XT) középcsapágy kompatibilis-e az én FC-M590 (Deore) hajtóművemmel? Úgy láttam azzal meg voltak elégedve.

Elküldve: 2012.04.09. 12:45 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@iDrew: az úgy gázos, szerintem annak annyi

Elküldve: 2012.04.09. 12:39 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@dr.anonimus: tengelyre merőlegesen. :)

Elküldve: 2012.04.09. 12:35 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@iDrew: tengely irányában fél mili vagy a tengelyre merőlegesen fél mili?

Elküldve: 2012.04.09. 12:27 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@dr.anonimus: ujjal megpörgettem a csapágyat, és úgy nem tűnt rossznak, bár miután visszatettem a hajtóművet, az kotyogott benne. Volt kb. fél mili hézag. Ez nem tudom, normális-e?!

Elküldve: 2012.04.09. 12:22 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Szedd ki a kart nézd meg hogy a csapágyak szépen futnak-e ha nem akkor tényleg a halálán van. Ha viszont jók szedd ki, a menetet takarítsd ki a vázban. Ha ez sem használ akkor már nincs más ötletem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!