Shimano Deore LX

Linkelt termék: Shimano Deore LX
1-19 (19 válasz)

Elküldve: 2023.04.06. 19:12 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70
Témaindító kérdés:

Rá szántam magamat hogy rendben rakjam az 570 fékváltókaromat de a projekt elején észre vettem hogy erőteljesen elvan repedve a váltókarom mind a kettő. Használtan nem találok épet ebből a verzióból de viszont váltókarként lehet találni. A kérdés az hogy a kettőből lehet egyet csinálni az az a simaváltókart lehet használni donornak a fékváltókarhoz?

Elküldve: 2023.04.08. 17:53 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@Csatári1:Szereztem egy Shimano Deore XT, ST-M750 félváltó kar-t kvázi "egy korosztály az LX-el hajszál repedés van a burkolaton meg a karon is de meg tudtam hogy 10-ből 8 mind ilyen ezt tanusítom mert akármelyiket is néztem LX vagy XT az mind repedt volt de állítólg a műanyag rajta csak borítás fém merevítés van alatta.

Elküldve: 2023.04.07. 14:44 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@bl4ckv0id: Hát az lesz szerintem mert használtan fékváltókarok "aranyáron" mennek Bármelyik Deore kategóriát nézem. Külön-külön egy eladónál sem lehet kapni vagyis egy szett. Használtan venni meg nem életbiztosítás már ennyiért meg venni.

Elküldve: 2023.04.07. 14:11 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244

@Csatári1: Bocs tényleg rossz kategóriára nyomtam. Akkor nincs mese legyen külön a V-fékkar és a váltókar. Pont ez a hátránya a fékváltónak. Ha a váltó része rossz lesz megy az egész a levesbe. Itt meg csak külön kell a váltókart cserélni. Nekem is most lesz kettévélasztva a dolog. Az első váltót leszerelem és oda Shimano kar megy (Alivio T4100) a hátsó fékltó meg majd le lesz cserélve külön váltókarra + meg van véve a jobb oldali V-fékkar, ami szintén Alivio T4100. Nekem annyi a különbség, hogy mechanikus tárcsafék miatt kell, nem V-fékhez.

Elküldve: 2023.04.07. 11:12 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@bl4ckv0id: de ezek hidralikusak néztem én is, mechanikus nem létezik

Elküldve: 2023.04.07. 11:06 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@bl4ckv0id: itthon nincsen abból is csak a fék kar verzió nélküli megy 38 elvétve akad új minden márkából gyakoriabbak a 37/36-s verziók 39-s inkább a hidralikus az elterjedtebb.

Elküldve: 2023.04.07. 11:06 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244

@bl4ckv0id: Most megnéztem, sajnos nem sok választék van, fékváltóból van Altus/Acera EF-505, hasonló ami nekem is van (EF-510), meg Alivio ST-M4050. Az utóbbi drágább, de az Alivio nem sokban gyengébb a Deorétől. https://ebike.hu/termekek/valtas/fekvalto-kar/normal/?r[0]=43243 BikePrón csak Tourney van, azt nem említem.

Elküldve: 2023.04.07. 10:59 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244

@Csatári1: Most nem néztem meg, de nincs SunRace M9 fékváltó sem? SunRace sokszor jobb minőségű váltókarban, mint a Shimano. Persze nem az XT/XTR szintjén, de Deore szintig szerintem simán paiban van.

Egyébként bármilyen 3x9-es váltókar/fékváltó jó lesz. Nekem például Acera van, gyorsan és pontosan vált most 3x7-es felállásban, még a rossz első váltómat is jól kezeli (csak a legkisebbnél ér bele a terelő a láncba, de ez a váltó hibája).

A trekking és MTB ugyanazt használja manapság, csak marketing volt a Deore LX meg Deore meg Deore XT nevek. Igaz manapság annyi a különbség, hogy MTB-nél már nincs első váltó, így lehet trekkingnek hívni ahol még van. De sokan használtak Deore LX karokat XT MTB váltóhoz is, ugyanúgy működik.

Elküldve: 2023.04.07. 09:59 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@opp: Nem probléma csak azon húzom fel a szemöldökömet hogy tizen vhány éves alkatrészért annyi pénzt kérnek el mintha össze legoznék egy decathlonos szettet vagy Shimano alvio-t legoznék össze újonnan. Tehát egy normálisan kinézőért amit nem rágott meg a kutya és köpött ki az 20-25.000-től indul használtan nem azt akarom hogy ingyé adják de akkor is vicc hogy nincsen ár-rés a használt és az új árak között

Elküldve: 2023.04.07. 09:55 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@rcs2003: tehát bármelyik deore-t veszem meg akkor kompatibilis lesz az enyémmel?

Elküldve: 2023.04.06. 22:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

@Csatári1: trekking = mtb ebben az esetben

Elküldve: 2023.04.06. 21:24 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@rcs2003: nekem trekking kell és párban mivel a bal és jobb is repedt erősen.

Elküldve: 2023.04.06. 21:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

@rcs2003: szerk.: fékváltóból is van 18, annak kb fele mtb

Elküldve: 2023.04.06. 21:21 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Most épp 20 aktív hirdetés van 9 sebességes váltókar kategóriában. Több mint elég :)

Elküldve: 2023.04.06. 20:51 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 208

@Csatári1: ha nem problémás neked a használt motyó, itt a Bolhán biztos van 3x9 váltókar és 1 pár fékkar is. Lehet még jobb minőségűt is találsz mint a Dekás microshift cucc és ha jófejek az aladók feladják rókapostán és kedd-szerda környékén átveheted. Vagy ha javítható megrahasztod a repedést és holnap már tekerhetsz is...

Elküldve: 2023.04.06. 20:01 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@bl4ckv0id: csak egyben nincsen külön-külön lehet össze legózni ha shimano vonalon akarok maradni akkor 3-7 napot is kellene rá akár várni mert ez a 3*9-s konfiguráció már ritka V-Fékhez hidralikushoz valamivel több a kínálat.Esetleg még a Decathlon-ban lehet még így legozni a saját márkájával.

Elküldve: 2023.04.06. 19:55 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 244

Én nem vacakolnék vele, vennék egy mostani kompatibilis váltókarokat vagy fékváltókat.

Elküldve: 2023.04.06. 19:38 Csatári1 

  • Csatári1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 70

@rcs2003: Nekem fékváltókarom van de ilyet nem árulnak épet. Van ebből sima váltókaros verzió abból emelném át a használható alkatrészeket pl. a karokat ami töröttek meg esetleg a belső mechanizmust vagy annak egy részét ha az ennyém kopottab lenne

Elküldve: 2023.04.06. 19:34 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Szerintem nem. Még csak ránézésre sem hasonlítanak egymásra a felső takaróelemek se meg semmi se kb. Vedd meg a fékváltókart és kukázd a meglévő fékkarod és váltókarod vagy tartsd meg vészhelyzetre :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!