Shimano DEORE LX első váltó szerelése

Linkelt termék: Shimano Deore LX
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2011.03.16. 17:47 tengo33 

  • tengo33 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Shimano DEORE LX első váltó menne a brinyómra. Ez egy felső húzású váltó, de a váltó bowden alulról jö, a hátsó / alsó villa pár között, tehát lefelé hú!

Tudja valaki esetleg, hogy miként lehet bekötni? esetleg kell valamilyen adapter?

Előre is ksöz! t

Elküldve: 2011.03.17. 21:49 tengo33 

  • tengo33 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Takács Balázs: Köszi! Lehet előbb túrok egy alsó húzású-t, mint egy ilyen görgőt! Aztán ha a végén elfut a szentharag, megveszem az első szembejövő új alsóh. váltót! Azért kösz! t

Elküldve: 2011.03.17. 21:47 tengo33 

  • tengo33 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@petiboy_24: Köszi! Az enyém úgy tűnik egy régebbi kiadás! Elméletileg megtudom oldani a visszavezetést rajta, de amire felfektetem a bovden, azon nincs oldalperem és lecsúszhat róla. Azért köszi még 1x! t

Elküldve: 2011.03.16. 21:53 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

régi agyváltókhoz volt alsócsőre vezető csiga (sachs típusoknál). Ha egy ilyet túrsz valahonnan, és felteszed a nyeregvázcsőre, akkor van esélyed hogy a váltó fölé helyezve az alulról jövő bovdent úgy tudd ráfordítani a váltóra, hogy normális erővel húzza, és a felfele jövő bovdenszál se akadjon el a váltó valamelyik pöckében.

Elküldve: 2011.03.16. 18:47 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@petiboy_24: Ha megnézed az adatlapját itt a vélemény oldalon, akkor itt is azt írja a specifikációban, hogy az újak már kétirányú bekötést támogatnak. Nem tudom, a tied milyen évjáratú...

"Shimano Deore LX 2010 első váltó specifikáció típusszám

* FD-T660A-3, FD-T660-6 alsóbilincses (Top-swing)
* FD-T661-3/6 felsőbilincses (Down-swing)

bovdenvezetés    

alul-felül húzós kivitel (Dual-pull)"

Elküldve: 2011.03.16. 18:42 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

http://s.wiggle.co.uk/images/shimano-fdm581ax6.jpg

Szia! Talán ha olyan a váltód, mint a képen is, ahol a bowdenrögzítő csavarjánál a fekete rész egy félkör alakú terelő, akkor az alul jövő bowdent felvezeted, majd ezen felfektetve visszakanyarintod a végét, és odarögzíted a csavarral. Az én XT- m ilyen (kétirányú bekötés), LX- et élőben még nem láttam.

Elküldve: 2011.03.16. 18:17 tengo33 

  • tengo33 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@halhy: Köszi! Nem vagyok ám ennyire amateur! :-) csak használtam vettem a bringát és a kezembe nyomták a váltót, hogy ezt meg rá kell tenni! Felrakásnál kezdett sántítani a dolgot! Sebaj, szerzek egy másikat! Kösz még1x! t

Elküldve: 2011.03.16. 17:53 halhy 

  • halhy avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 18

@tengo33: sajnos nem jó váltót vettél, mert külön lehet venni alul,és felülhúzósat. neked alul húzóst kellet volna venni!

 
Ez egy lezárt téma!