Shimano Deore váltókar gondok

Linkelt termék: Shimano Deore
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2011.07.01. 16:51 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29
Témaindító kérdés:

Van egy kb 1 éves Caprine bringám, rajta teljes Deore váltás. Pár hete vettem észre, hogy a hátsó váltónál nincs minden rendben, fokozatot ugrik, nem minden váltáskor ugrik ténylegesen a lánc, stb. Kb 1 órát szarakodtam vele pedig már szereltem váltót számtalanszor, de semmi. Elvittem a helyi bringa boltba ahol vettem a kerékpárt is. Ott 2 szerelő fél óra alatt arra jutott, hogy az 1-7 fokozat jó (legkisebbről indulva), de amikor a váltókar a 8. fokozatba lép a lánc felugrik a kilences tányérra, vagyis a 8. tányér hátul kimarad. Ha a finombeállítóval orvosoljuk a gondot, akkor pedig az alsó, kis fogaskerekeken jelentkezik ugyan ez a gond. Olyan, mintha a váltókar kicsit több bovdent húzna egy kattintásra, ami 7 fokozat alatt összegyűlik, és ugrik a lánc. Mi a túrót lehet tenni?

Elküldve: 2011.07.02. 17:36 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

Szia! Nem estél vele egyet az utóbbi időben? Esetleg a váltótartó fül hajolhatott meg, ha igen. Én a helyedben csak simán átmennék az egész rendszeren,valahogy így: leváltani a legkisebb fogaskerékre a hátsó váltóval, az elsővel pedig a legnagyobbra. A "finombeállítót" pedig teljesen betekerném a váltókarba. A hátsó váltóból kilazítanám a bowdent feszítő csavart (javaslom a váltóbowden cseréjét, ha régi, egyébként filléres dolog), megnézném a bowdent, hogy mindenhol megfelelő-e az állapota, aztán ha oké, akkor meg összeszerelném. Ha még ennek ellenére sem jó, akkor passz. A váltó rugója elég feszes? Lehet, hogy azért nem húz eleget, mert már elöregedett, oxidálódott (rozsda), sötöbö.

Elküldve: 2011.07.02. 17:26 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Szia!

Mivel gyakorlatilag esélytelen, hogy egy egy évig tökéletesen működő váltó elkezdjen egyszer csak több bowdent húzni egy bizonyos fokozatnál, így szerintem nem avval lesz a gond.

A 8. fogaskereked nincs megkopva? Ha egy éves a bringa (gondolom eredeti fogsorral), és esetleg többnyire azt használod, akkor lehet már annyira kopott, hogy ugrik rajta a lánc, és leugrik a legkisebbre.

Szerintem ez a leglogikusabb, de persze így messziről, nem látva ez is csak egy tipp.

Elküldve: 2011.07.01. 16:54 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

nekem néha "kihagy" egy kattintást, vagyis 2-őt kattintok és egyet vált.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!