Shimano Deore XT 2 vs. 3 tányér. Pro és kontra.

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2013.11.10. 20:50 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79
Témaindító kérdés:

Üdv.

Jelenleg egy 3 sebességes Deore hajtókarom van, 42-32-24-es kiosztásban 3x10 sebességes kivitelben. Hátul 11-36T-t használok. Érdekelne, hogy mennyiben lenne jobb egy Deore XT 38-24 kiosztású hajtás a jelenlegi 42-32-24 helyett.

Főleg tapasztalatokra lennék kíváncsi ill. előnyökre, hátrányokra.

Elküldve: 2013.11.18. 19:51 Roob 

  • Roob avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 17

@dr.anonimus: Szóval te is azt mondod, hogy aszfaltra kevés a 38-as lánc tányér? Nekem is ez a dilemám. Nem azt mondom, hogy a 42-es tányérral ki hajottam a maxot, de azért jó volt, hogy ott volt. A kis fokozatok bőségesen elegendőek lennének még 29er esetén is. 24-36 vagy 26-36. (Úgy rémlik KennyThePronak is 29er-je van.) Persze nyilván mindenkinek más az erő szintje és a tekerési stílusa, de ha önmagához képest viszonyítva már lehet elméleti szinten varjálgatni :)

Elküldve: 2013.11.10. 21:43 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Én azért cseréltem a mert a 3 tányéros rendszer számomra tele volt felesleges fokozatokkal. Leginkább az alsó tartományban, azaz a 11-32-es sorhoz nekem totál felesleges volt a 22es kistányér. 11-28as sorral használva a másik bringán is a legeslegmeredekebb emelkedőn váltottam 28-22-be.(Ahol épeszű ember már tolja)

Emiatt vált totál egyértelművé hogy át kell variálni az áttételezést. Így némi számolás(meghajtó lánckerék fogszáma osztva a meghajtottal) után kiokoskodtam hogy nekem 37-27es hajtókar fogkiosztás lenne a megfelelő lenne az ideális.

Így jött ki: Legnagyobb áttétel terepen 3 tányéros rendszer esetén a 44-13 volt. Ebből következett, hogy a soron az utolsó lánckerékhez 37 fogas nagytányér kellene, de ilyen nincs, vagy ritka, mint a fehér holló ezért becéloztam a legközelebbit, a 38 fogast.

Legkisebb áttétel meg a fent említett 28-22. Ritkán következett be a használata, ezért a soron az egyel kisebb fogszámú lánckerékkel számoltam, a 26-22-es áttétellel. Ebből következett, hogy a 32-es legnagyobb tányérhoz nekem 27 fogas kistányér kellene. Ezt szintén az ilyen nincs kategóriában kell keresni. Itt viszont hezitáltam, hogy itt is a legközelebbi nagyobb fogszámút, a 28 fogasat célozzam be mint a nagytányér esetében, vagy menjek biztosra és válasszam a kisebbet a 26ost

A vásárlás: 38-26-os XT hajtókar bizonyult ideálisnak, mind áttétel, mind design szempontjából, így erre vadásztam. Mit ad isten, apro.bikemagon látom, hogy valaki meg akar válni a 28 fogas XT tányérjától. Kapásból lecsaptam rá.

Na most volt egy kistányérom, már csak egy hajtókar kellett hozzá. Végül az is meglett. Beépítésnél gondoltam egy nagyot és kapásból a 28as kistányért tettem fel rá. Na úgy is maradt, a 26 fogas azóta is polcon pihen.

Minden számolás elméleti alapon nyugodott. A valóság egy kicsit más volt. Terepen tökéletesen működött a dolog, egy élmény vele hajtani. Azonban akkor jött a bökkenő mikor kiértem aszfaltra. Ott nem kellett sok, hogy elfogyjon a 38-11-es áttétel.

További infók:

2 vs. 3 tányér

Egyet előre – gondolatok az 1×11-es váltórendszer kapcsán

Kerékpármeghajtás-változatok: két lánctányéros MTB meghajtás

Elküldve: 2013.11.10. 21:22 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@KennyThePro: annyi előnye bizonyára van, h egyszerűbb... bár egy hobbi montira, szerintem fölösleges is az átdobó, de igazából azt kell megvizsgálni (kiszámolni), h milyen áttételeket használsz. ha minimális kompromisszummal kiadja a két tányér azt, amit most a három tányérral használsz, akkor érdemes lehet. persze ez pusztán elmélet, mert sose próbáltam montin két tányéros felállást...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!