Shimano Deore XT

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2021.10.20. 11:17 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Adott egy fc-m8100 hajtókar. A kerékpár középcsapágy mérete 86,5mm. Vettem is egy bb92-41 press fit-es középcsapágyat. Ami a problémám, hogy a hajtókart 89,5 és 92mm-es középcsapágyhoz használják. Hézagoló gyűrűkkel meg tudom oldani, hogy jó legyen a hajtókar a középcsapágyba?

Válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2021.10.23. 07:10 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Csak a teljesség kedvéért leírom, hátha másnak még hasznos lehet: Közben eszembe jutott, hogy mégis létezik hasonló hézagoló! Ugyanis a 3 tányéros országúti hajtóművek mindkét oldalán van egy-egy hézagoló gyárilag! Ezzel állítja kijjebb a láncvonalat, hogy elférjen a három lánckerék. A bal oldalon egy 3mm-es, míg a jobb oldalon egy 6,5mm-es van. A linkelt robbantott ábrán az 5-ös és 15-ös számmal jelzett alkatrészekre gondolok. https://si.shimano.com/#/en/EV/FC-5703

Ez persze nem az a méret, ami ide kellett volna, de kiindulási alapnak jó lehet! :)

Elküldve: 2021.10.21. 16:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Bisza: Szuper! Örülök, hogy sikerült azért a végére járni! :) Hasznos dolog a tolómérő! :)

Elküldve: 2021.10.21. 16:36 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Ne is mond... Ott boszankodtam magamban, hogy vehetek kiütő és préselő szerszámot..... Viszont most vettem egy tolómérőt, nem centiméterezgetek, mert nem lehet pontos érteket mágállapítani azzal, főleg amikor 2-3mm-ről beszélünk. És nem a Giant mérnökei bénák hanem én... de a tolóméróvel egyértelműen 89,5 az a középrész. Így akkor egy shimano BB-94-41 kell nekem 2,5mm-es hézagolóval. Köszönöm kedvességed és segítséged!

Elküldve: 2021.10.21. 13:20 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Bisza: Értem. Mármint a 22mm-t. De ez mekkora szívás, pontosabban szivatás már! Csak azért se legyen semmivel se kompatibilis!

Elküldve: 2021.10.21. 13:01 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Köszönöm! Nekem is jobbnak látszik az a megoldás, hogy a hajtókarra rakom a hézagolót.

Na, de ma szétszedem és lemérek újra mindent

Elküldve: 2021.10.21. 12:57 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Az a baj, hogy a Praxisnak a "nem hajtott" oldalánál a csapágy belső átmérője nem 24mm, hanem 22mm, nem megy át rajta az xt. pedig a csapágyat nem is akartam bántani. Ma lemérek még egyszer mindent.

Elküldve: 2021.10.21. 11:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Hát igazából nem teljesen értem. Vagyis értem, biztos úgy vannak a méretek, ahogy írod. De a Cadet a honlap szerint szintén 91,5-hez való. Ha leméred a tengely hosszt, akkor az tényleg rövidebb, mint az XT? Próbáltad már berakni az XT-t és tényleg ott a hézag? Akkor a Giant-nél nagyon benéztek valamit a mérnökök... Szerintem ilyen hézagolót nem nagyon fogsz találni, mert ez nem egy "tipikus" esetnek tűnik nekem. Ezért írtam, hogy marad az esztergáltatás. Én nem a csapágyat bántanám, hanem a csapágy és a kar közé a tengelyre tenném az alátéteket.

Elküldve: 2021.10.21. 11:19 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Át túrtam a netet, de tényleg csak az esztergáltatás marad. Még az jutott eszembe, hogy a tányéros oldalon benne hagyom a praxis csapágyat, és a másikra beteszem a shimano-t. Kell méregetni majd bőven.

Elküldve: 2021.10.20. 19:29 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Szia! Igazad van, a 86,5mm országúti szabvány. De a kerékpár amiről szó van nem országúti, egy Giant Stance 2 2021-es bringa. Ezért vagyok meglőve. Ami most benne van egy proxis cadet csapágy és hajtókar, azt cserélném le xt-re. Meg is van minden hozzá de ezzel a méretezéssel nem tudok mit kezdeni. Magához a bb92-41-hez nincs hézagoló gyűrű. Illetve van, de ugye a 89,5-ös höz van 2,5mm-es, akkor lesz 92mm, ahhoz ugye már nem kell semmi. Nekem meg kellene egy 3mm-es és egy 2,5-ös, hogy jó legyen. A csapágyhoz kellene hézagoló, vagy a hajtókarhoz? Van egyáltalán ilyen, mert nem nagyon találom, hogy mi kellene, pedig bújom a netet ezerrel.

Elküldve: 2021.10.20. 15:44 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

A 86,5mm az országúti szabvány. Az MTB pedig 91,5mm (ehhez jó az XT). Ha jól értem, akkor országúti vázba szeretnél MTB hajtókart tenni? Megpróbálhatod kihézagolni. Mindkét oldalt egyforma mértékben. A tengelyen így nem ugyanott lesz a csapágy felvekvés, mint kéne, de szerintem végig egyforma a tengely, szóval mindegy. Már csak az a kérdés, hogy mivel hézagolod ki? Kapásból nem tudok ilyet mondani. Műanyag szerintem nem jó. Kell esztergáltatni két 2,5x24x? alu/acél gyűrűt.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!