Shimano Deore XT

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2022.08.21. 21:34 Archie 

  • Archie avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Hello!

Egy 90-es évekbeli acél mtb vázra szeretnék modern hajtásláncot felszerelni. Már megvan az XT 780 hajtókar, aminek a legnagyobb fogszáma 42. Ehhez egy XT 770-es első váltót szeretnék használni, ami középcsapágy rögzítésű, e-type. Így nem kellene bajlódnom a nagyobb átmérőjű csövekre tervezett bilincses váltó felszerelésével.

Próbaképpen felszereltem őket a vázra. A váltó az adapter lemezen 5 mm-rel lehetne akár feljebb, de az alsó pozícióban is 7 mm a hézag a váltó és a legnagyobb lánckerék között. Videók alapján 2-3 mm az ajánlott.

Létezik ilyen adapter lemezből kisebb? Úgy sejtem, hogy, ami nekem van az inkább 44-46 fogas lánctányérhoz van tervezve.

Elküldve: 2023.06.01. 23:27 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@Archie: Ötlet vagy megoldás híján az lesz, aztán kiderül majd mi a szitu! Köszi minden esetre! :)

Elküldve: 2023.06.01. 21:37 Archie 

  • Archie avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

@Borcz: Megnéztem. Ha új, akkor mindenképpen érdemes visszavinni beállításra. Lehet, hogy fél nap alatt megcsinálják.

Elküldve: 2023.06.01. 19:35 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@Archie: Köszi szépen a gyors választ! Konkrétan erről a bicóról van szó: https://www.hervis.hu/shop/Felszerel%C3%A9s/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/MTB-ker%C3%A9kp%C3%A1rok/KTM/Peak-MT-29%22/p/COLOR-3071099 Nincs két hete hogy megvettük és kb 60km-t tekertem vele. Gondolom ha új a lánc se lehet gond?! Tegnap próbáltam volna egy meredek emelkedőt és akkor fedeztem fel a problémát. Nem tudom ebből kiderül-e hogy mennyire kompatibilisek az alkatrészek, mert páromé ugyan ez csak nőibe alkatrész ügyileg és ott szépen dolgozik a váltó. Sajnos kezdők és amatőrök vagyunk így nagyon más tippem sincs csak hogy vissza gariba, csak végre itt a jó idő és lehetne tekerni így ezt a végére hagynám. Köszi szépen!

Elküldve: 2023.06.01. 18:05 Archie 

  • Archie avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

@Borcz: Szia! Érdemes ellenőrizni, hogy a váltókar, váltó, passzolnak-e a sorhoz. A 9s karok nem működnek jól a 10s váltókkal és fordítva. Meg kellene győződnöd, hogy melyik milyen típus. Plusz infó, hogy a 770-es szériából volt 9 és 10 sebességes is. Keresgélj a neten a alkatrészek beazonosításához! :) Illetve azt is nézd meg, hogy nincs-e kinyúlva a lánc vagy teljesen elkopva a sor. A láncnyúlásmérő olcsó szerszám, de a szervizben is leellenőrzik, ha kéred. Remélem segítettem, majd jelezz vissza a fejleményekről! ;)

Elküldve: 2023.06.01. 16:32 Borcz 

  • Borcz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

Üdvözlet! Nem akartam új topicot nyitni, hátha így is sikerül választ kapni a kérdésemre. Párommal egyforma kerékpárt vettünk (ami az alkatrészeket illeti) és neki tökéletesen működik a Deore XT hátsó váltója de nekem nem. 10 fokozatú fogaskeréksorral szerelet. A magas tartományban (nagy fogaskerekek) kb 1-3 sebesség között nem vált rendesen, zajol vagy ép kettőt vált egy kattintással olyan jelenség mintha a bowden túl feszes lenne. A határoló jó, mert a kelleténél tovább nem vált. Ami még furcsább hogy alacsony tartományban 5-10 között halál pontosan vált és legkisebb rendelenes zaj sem hallatszódik. Köszi előre is ha valakinek van tippje!

Elküldve: 2022.08.23. 18:51 Archie 

  • Archie avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 15

@serif91: Köszi a választ. Letettem a dologról. Végre találtam megfelelő szűkítőt, így hagyományos bilincses váltót teszek majd rá. Csak készlethiány miatt néhány hete még nem találtam sehol.

Elküldve: 2022.08.22. 10:24 serif91 

  • serif91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 35

44-48t-hez van kitalálva, egyszerűbb ha lánckereket cserélsz, mert ilyen lemezt kb nem lehet beszerezni

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!