Shimano Deore XT 9-es trekking hajtóműhöz jó-e a 10-es lánc?

Linkelt termék: Shimano Deore XT trekking
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2012.10.16. 10:34 h-s 

  • h-s avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Zajos a hajtásom. Lehet, hogy nem illik az XT 771-K 9 sebességes hajtómű a HG 62-es 10 sebességes sorhoz HG-X-es lánccal?

Elküldve: 2012.10.19. 17:13 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: még anno használtam 8-as rendszeremen 9-es láncot. Amig el nem szakadt. De ez azért volt, mert első tányér a leesett láncot felgyűrte láncvilla mellett. Működnie kell, de kompromisszumokkal.

Elküldve: 2012.10.19. 09:07 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@h-s: mindenre ráírnak mindent, hogy "csak evvel-csak avval", mert érdekük eladni. Úgy tudom először ezt fel sem tüntette a Shimano, később írták rá mindenre... Amit Johnny írt, én is így tudom, hogy a láncok belső szélessége megegyezik, csak a lapok vastagsága nem. Illetve szerintem a váltáskönnyítő kialakításban lehet eltérés.

Kíváncsian várom egyébként a végeredményt, azt hiszem tanulságos lesz mindannyiunknak.

Elküldve: 2012.10.18. 19:43 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@johnny336: győzelem, találtam. 10-esnél 5.6 mm a csap méret.

http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/Tools/TL-CN23/SI-1309Fx13_v1_m56577569830607096.pdf

Mondjuk ez még mindig csak azt mondja meg, hogy a lánc komplett szélessége mennyi, de nem a belső távolságot adja meg...

Elküldve: 2012.10.18. 19:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@h-s: elvileg a láncok belső mérete ugyanaz, csak a külső szélesség változik, hogy a sűrűbben rakott fogsoron se szoruljon.

Gyakorlatilag nézem a techdocs-on, és 6-7-8 sebességet narrow-nak, 9-10 sebességet super narrownak hívja. Illetve 9-es 6.5 mm, 6-7-8 7.1 mm-es csapokkal dolgozik. Ellenben 10-esre vonatkozó méretet idáig nem sikerült találnom a hivatalos dokumentációban.

Tehát a tapasztalatok alapján működnie kell, de nem 100%.

Elküldve: 2012.10.18. 19:07 h-s 

  • h-s avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Krupcheck: keresgéltem az alkatrészek között a neten és találtam olyat, hogy a 10-es HG-X-es lánchoz kiírták, hogy "Figyelem, csak 10 sebességes HG-X lánctányérral rendelkező hajtóműhöz". Ebbők kiindulva lehet, hogy keskenyebb a 10-es lánc mert több fokozaton dolgozik. Akkor előfordulhat, hogy a 10-es hajtómű tányérjai valamivel keskenyebbek a 9-esnél és ez lehet a zaj egyik forrása? Azért 1 váltóbeállítást megejtek. A zaj helyét nem tudom pontosan behatárolni, de inkább a hajtómű felől jön.

Elküldve: 2012.10.18. 18:05 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@h-s: Esetleg valamelyiket cserélted a három közül?

Elküldve: 2012.10.18. 17:31 farmin 

  • farmin avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@h-s: A 10-es lánc egy kicsivel vékonyabb, mint a 9-es. De működnie kell!

Elküldve: 2012.10.18. 14:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@CsrRoli: ha nem tudod, ne szólj hozzá kérlek, mert így lekerül a főoldalról, és nem fogja az látni, aki esetleg értelmesebbet tudna hozzászólni.

Mivel a lánc szélessége elviekben egyforma, így szerintem evvel nem kellene, hogy baj legyen. ha érezhetően nem szorul rajta a lánc, akkor nem kéne, hogy ettől legyen zajos. Nekem pont fordítva van, 10-es XT hajtáson 9-es lánc, bár nyilván ha kicsit vékonyabb a lánctányér, mint a lánc, az kevésbé baj.

Szóval -igen, ez esetben konkrétumot én sem tudok- szerintem evvel nem kellene hogy baj legyen. Zajosság esetén első körben beállítási hibára gyanakodnék, vagy elöl a váltó lemezéhez hozzáér a lánc, vagy hátul húzza kicsikét félre a váltó, amitől daráló hangja tud lenni. Illetve kenőanyaghiányra, de ezt vessük el, feltételezem kapott valami olajfélét, és nem ez a hiba.

Elküldve: 2012.10.16. 13:56 CsrRoli 

  • CsrRoli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Szerintem illenie kellene, de más jobban ért hozzá, én úgy tudom, jó.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!