Shimano Deore XT - első váltó problémák sarazás után

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2014.03.26. 12:56 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143
Témaindító kérdés:

Üdv! Még év elején sikerült nagyon összesároznom magam és a cangám. Kipucoltam a váltókból szinte azonnal a sarat, amint megálltam, de sajnos azóta gondok vannak az első váltóval. Felfelé teszi rendesen a láncot, de lefelé nem akarja. Van olyan, hogy oldalról cipő sarkával kicsit be kellett segítenem, hogy lerakja a láncot. Szét lehet szedni valahogy? Szerintem egy alapos pucolás ráférne belülről is.Külsérelmi nyomot nem látok a váltón, hogy bárminek is összevertem volna, így csak a kosz, sár lehet a baja. Próbáltam kézzel mozgatni, WD40-be is áztattam, ezek után ideig óráig jó volt, de a probléma visszatért. Meg lehet még menteni? Pontos tipusszám: FD-M771

Elküldve: 2014.03.30. 19:42 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

Megoldódott a probléma. A brigéciol segített rajta. Köszönöm a tippeket!

Elküldve: 2014.03.26. 18:24 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Stefan85: Megfogadom a leírtakatm, köszönöm!

Elküldve: 2014.03.26. 17:21 Stefan85 

  • Stefan85 avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 2

Ne izgulj nem oldja a műanyagot. Nekem is ilyen váltóm van csak az alsó bilincses, szétszedése felejtős!!!

1-áztatás brigéciól, közben kicsi ecsettel tisztogatás, mozgatás 2-szárítás, törölgetés 3-befújni wd-40enel vagy a teflonos cuccal

Elküldve: 2014.03.26. 15:30 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Krupcheck: Köszönöm! Megpróbálom a brigeciol-os áztatást, és veszek hozzá teflon spray-t. Szerintem az biztosítja neki a megfelelő kenést. Vagy nem? :) Esetleg grafitos láncolaj? Remélem megoldja a problémát az áztatós módszer, különben vehetek egy másik váltót, vagy végső esetben szétbaromolom az oldhatatlan kötéseket és lesz ami lesz :S

Elküldve: 2014.03.26. 15:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Én is a beáztatást javasolnám. Nyilván nem lehetetlen szétszedni a váltót, mert valahogy összerakták, de nem tenném, elég sok egyszer bontható dolog van rajta, amihez nem biztos hogy kapsz megfelelő rögzítőgyűrűket.

Valószínűleg egy XT váltóban már nincsenek korrodálható alkatrészek a forgáspontokban. Ha mégis, akkor szopás, akkor hiába áztatod, szorulni fog. A WD40 nem rossz szerintem, de elég drága áztatáshoz. Viszont bármiben is áztatod, utána kenni kell, a WD40 kiszárad belőle, így érthető, hogy a takarítás után ismét megszorult.

Továbbá a 2004-es LX váltókon volt egy rugófeszítő csavar. Őszintén megmondva fogalmam nincs, hogy más szériákon/évjáratokon van-e, még a sajátomon sem. De ha van, akkor bírsz feszíteni a rugón, így ha szorul is, könnyebben vissza fogja rúgni a terelőt. Nyilván cserébe rugóellenben nehezebb lesz váltani.

Elküldve: 2014.03.26. 14:16 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Stefan85: Hülye kérdés, de a műanyagot nem oldja fel akkor? :) Wd40-m van a célra az megfelel?

Elküldve: 2014.03.26. 13:46 Stefan85 

  • Stefan85 avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 2

Hali, azt javasolnám, hogy vedd le és áztasd be Brigéciolba, 2-3 napra ez kellően felold mindent. Majd kis ecsettel mosd át. Nagyon szétszedni nem tudod, pár szemmel látható csavart tudsz kivenni belőle. Aztán valami jobb minőségű olajsprével, ami teflonos fújd be. Hát én a helyedben ezt tenném. Ahogy írtad felfele váltáskor nincs gond, mert a bowden húz, lefele, viszont a rugó nem teszi a dolgát. Így ott lehet a probléma.

Elküldve: 2014.03.26. 13:03 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@hefi: A sarazás után nem sokkal cseréltem a komplett bowdenház készletet( elöl-hátul) a bovdenekkel együtt. A probléma viszont még így is fenn áll. Szóval ez a hiba lehetőség elvetve. Szerintem.

Elküldve: 2014.03.26. 13:00 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Bose401: nekem nagyon úgy tűnik, hogy a bovden piszkolódott be!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!