Shimano Deore XT (FC-M760) vagy Truvativ Firex GXP?

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2020.07.26. 14:51 Csabi K 

  • Csabi K avatar
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Nincs tapasztalatom a Sram hajtóműveivel kapcsolatban, eddig csak Shimano -kat használtam. A kettő közül kéne választanom, mik az előnyeik/hátrányaik, ti melyiket ajánlanátok, ebben kérnék segítséget. Köszönöm előre is.

Elküldve: 2020.07.29. 11:09 Csabi K 

  • Csabi K avatar
  • hozzászólások: 4

A jelenlegi használt árukra gondoltam. Újonnan ezt a kategóriát nem tudnám magamnak megengedni.

Köszönöm szépen a segítségeteket, akkor marad az XT.

Elküldve: 2020.07.29. 10:45 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Csabi K: Nem tudom mire alapozod, hogy nincs árban nagy különbség. Használtan most lehet, hogy nincs, de anno az XT min. 1,5x, de inkább 2x annyiba került! Nem véletlenül volt nagyon ritkán olyan full XT-s bringa, amin a hajtómű is XT lett volna! Általában LX, vagy pont ez a Truvativ volt rajtuk. Nyilván spórolás miatt, mert az XT sokkal drágább volt mindkettőnél. Akkoriban nem volt XT ketegóriás Truvativ hajtás. Később a SRAM X0, XX-el már lett, még jobb is, de abból nem tudom, hogy van-e neked megfelelő kiosztással. Szerintem nincs. Azokból talán csak 2 tányéros létezett. De annyira nem ismerem őket.

Elküldve: 2020.07.29. 10:11 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Csabi K: Azért a Gxp-t használom, mert amikor a bringámat építettem, akkor ezt sikerült kedvező árban megvásárolnom.

Az a tapasztalatom, hogy "taposást" kevésbé szereti, nem elég merev hozzá, de ha valaki pörgősen teker mint én, akkor ez annyira nem mérvadó. Hajlamos a tengely és a csapágy között "lötyögni", gyári új állapotában is. Beszereléskor a tengely és a csapágy közé érdemes Loctite csapágyrögzítőt használni, az átmenetileg megoldja ezt a lötyögést.

A Deore XT jobb konstrukció és olcsóbb hozzá a csapágy és a lánctányér is.

Elküldve: 2020.07.28. 22:12 Csabi K 

  • Csabi K avatar
  • hozzászólások: 4

@azaki71: Köszönöm a segítséget. Megkérdezhetem hogy akkor miért használod azt, úgy tudom árban nincs nagyságrendnyi különbség a két hajtómű között?

Elküldve: 2020.07.28. 21:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Csabi K: Én firex GXP használok, ennek ellenére én is azt mondom hogy Deore xt a jobb választás. Az XT merevebb, stabilabb hajtómű.

Elküldve: 2020.07.27. 16:21 Csabi K 

  • Csabi K avatar
  • hozzászólások: 4

@Makky: Köszönöm szépen a választ. Ezen a biciklin minden Sram, ezért hajlottam volna inkább ebbe az irányba, de ha ekkora a különbség a kettő között akkor marad az XT. Van esetleg hasonló kategóriás Truvativ/Sram hajtás amit ajánlanál, ami ár/teljesítmény arányban legalább ezen a szinten van?

Elküldve: 2020.07.27. 16:04 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Csabi K: Egyértelműen XT! A Truva inkább LX szint volt anno. Az biztos, hogy könnyebb. De valószínűleg merevebb is és jobban is vált.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!