Shimano Deore XT-hez kapható külön balos kar?

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2012.04.26. 13:18 Pitbull 

  • Pitbull avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Külön lehet vásárolni balos hajtókart? Sajnos nekem valami oknál fogva egy pillanat alatt terhelés nélkül úgy kikopott a balos pedál menete, hogy kiesett a pedál belőle..... Mit tudok tenni ha nincs külön balos kar?

Elküldve: 2015.06.16. 09:55 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Sziasztok! Sajnos az én hajtásom is a fentebb leírtaktól van sújtva.A kérdésem az,h konkrétan mi a perselyezés folyamata menete, eljárása, és h vajon mennyire tartós.Van másik hajtásom, de az nincs "egytányérosítva", és nem szívesen baszok szét egy pompás állapotú XT hajtást :( A válaszokat előre is köszi!

                                   Zoli

Elküldve: 2012.04.28. 20:46 Pitbull 

  • Pitbull avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@XCode: vélhetően a profit miatt, ha elhasználódik vegyen másikat. Mi az a termék amit hosszútávra gyártanak a mai világban? Bármit veszel, lejár a garancia és rá 1-2 hónapra be is áll a cucc legyen az bármi. Sajnos ilyen világban élünk. Köszönöm, neked is szép túrázós hétvégét!

Elküldve: 2012.04.28. 09:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Pitbull: Érdekes dolgok jutnak eszembe az ilyen és hasonló esetekről. Feltételezem, hogy a Shimano mérnökei nem kutyaütők, gondolnak az elhasználódásra, vagy ha nem, hát találkoznak a menet halálával a gyakorlatban, és akkor leesik a tantusz. A gyártó nyilván olcsóbban meg tudná oldani a perselyezést, mint az esztergályos. Vajon miért nem eleve persellyel hozzák forgalomba az ilyen értékes, jó minőségű hajtókarokat? Megéri garasoskodni?

Kellemes bicajozást, ezen a szép hétvégén!

Elküldve: 2012.04.28. 08:43 Pitbull 

  • Pitbull avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@XCode: Igazad van, de én olyan vagyok inkább kicsit várok a vétellel és gyűjtögetek, de legyen jobb minőség, na most meglett a hátránya :) Lehet én is hibás vagyok, mert nem ellenőriztem a pedált, és ha belegondolok az alu menetet igen gyorsan megeszi ha kicsit is kotyog a pedál a menetben.... De a végeredmény az, hogy a perselyezés jó lett, már csak satuval és fogóval lehet kiszedni a pedált :) Na meg megúsztam 1500-ból! Ha valakinek hasonló baja lesz, keressen egy jó esztergályost és megcsinálja neki tartós használatra :)

Elküldve: 2012.04.26. 17:47 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Pitbull: Ez bizony keserű csalódás. Bizonyos értelemben meglep, mert néhány évvel ezelőtt ismerősöm rendelt (és kapott) bal hajtókart, igaz jó három hónapig várt rá. Más értelemben nem lep meg, mert látom merre halad a világ. Lehetséges persze, hogy az alkatrész-utánpótlás csak kicsiny hazánkban gond.

A perselyezés frappáns megoldás, eszembe sem jutott ilyesmi. Hengerfejnél is alkalmazzák ezt a megoldást: megszakítod a gyertya menetét, erre fúrnak egy nagy lyukat, és tesznek bele acél perselyt. Azt már csak Erős János tudja összerontani.

Ami a drága cuccokat illeti, nekem is volt több rossz tapasztalatom. Ha középszerűt veszel, sokkal nagyobb eséllyel segítenek rajtad akár a világ végén is, mert olcsó vacakból még úgy-ahogy akad utánpótlás. Drága szerelvények vélhetően tovább tartanak, de ha meghalnak, mehetsz a Beketovba!

Elküldve: 2012.04.26. 15:48 Pitbull 

  • Pitbull avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

@XCode: Majdnem hogy csalódtam az XT hajtóműbe, ennyire gyorsan nem gondoltam volna, hogy szétmehet a hajtókar menete a pedálnál.... Sajnos a Shimano nem ad balos kart külön :( Most elvittem egy esztergályoshoz, talán jó lesz, tesz bele egy perselyt, menetet és úgy nem látszik majd semmi. Azért egy ekkora márkának és minőségi cuccnak, hogy nincs utánpótlása alkatrészenként, ez fájó pont!

Elküldve: 2012.04.26. 13:56 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Pitbull: Elfelejtettem írni, hogy ebben az esetben alighanem csak rendelésre hoznak bal hajtókart, és persze nem 2000 aranyért... Lehet próbálkozni használt alkatrész felhajtásával, talán az olcsóbb valamivel.

Elküldve: 2012.04.26. 13:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Pitbull: Kérdésedre a válasz: http://forum.testbike.hu/topic/lehet-e-kulon-bal-hajtokart-venni-mennyire-bonyolult-a-csereje-1322

A hajtókar menete gyorsan tönkremegy, ha nincs rendesen betekerve a pedáltengely (nincs szorosan meghúzva, illetve nem szabályosan, hanem kissé ferdén kapott bele a menetbe).

Elküldve: 2012.04.26. 13:24 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Aluhegesztő ember meg tudja csinálni. Behegeszti és vág bele új menetet. Esztétikailag ha nem zavar, ez a legolcsóbb megoldás.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!