Shimano Deore XT RD-M771

Linkelt termék: Shimano Deore XT
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2016.10.23. 08:43 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv Szakik ! Olyan kérdésem lenne, hogy az xt rd-m771-es típusú hátsó váltót lehet-e 8-as sorral-lánccal-váltókarral használni.Szinte mindenhol azt írják, hogy csak kilencessel használható, de néhol a 8-9-eshez is jónak írják. Vagy csak úgy általában a 9es váltókat 8-as rendszerbe beilleszteni és használni? Véletlen nincs-e valakinek tapasztalata ez ügyben?

Elküldve: 2020.03.23. 20:35 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Elküldve: 2020.03.20. 21:03 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@rcs2003: Köszi. Én is ezeket néztem

Elküldve: 2020.03.19. 07:39 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 889

Elküldve: 2020.03.18. 20:55 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@kpityu79: Sziasztok. Megint tanácsot szeretnék kérni. Elkoptak a váltógörgők, cserélni szeretném őket. Nem igazán találok hozzá valót. A lényeg, hogy 11 fogas és 9-es sebességhez való legyen, vagy van más is aminek stimmelnie kell. Előre is köszi.

Elküldve: 2016.11.10. 17:00 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@molnarandras76: Köszi a tanácsot. Végül egy RD-M772 lett. Egyelőre profin működik.

Elküldve: 2016.11.08. 20:41 molnarandras76 

  • molnarandras76 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@kpityu79: Bocsika! Kifelejtettem Papicsek amit hozzátett hogy sok a kókány össze-vissza rendszer és ebben nagyon egyet értek vele. Szóval úgy van értelme a 771-es váltónak ha a többi része is közel olyan szintű!

Elküldve: 2016.11.08. 19:43 molnarandras76 

  • molnarandras76 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@kpityu79: helló Biztos lehetsz benne hogy jól fog működni ugyanis én is így használtam a rendszert. 9-es acera 390es 8-as rendszerben profin működött. Még maratonon is használtam és nem hagyott cserben.NEM KELL A VÁLTÓN SEMMIT SEM CSERÉLNI!PL. GÖRGŐT SEM! Feleségemnek XT 771 es a FOCUS bicóján 8 as rendszerrel működik és teljesen tökéletes!

Elküldve: 2016.10.23. 13:01 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Köszi a válaszokat, valahogy így gondoltam én is. Utánanézek a lehetőségeknek, meg hogy van-e értelme lecserélni a jelenlegi alivio váltót.

Elküldve: 2016.10.23. 12:53 Papicsek 

  • Papicsek avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Helló! Megerősíteném az előttem szólót. Valószínűleg arra utalnak a kompatibilitás-szkeptikusok, hogy a 8-s lánc valamivel vastagabb a 9-snél. Ráadásul a fogaskerekek is közelebb vannak. Ha lecseréled a görgőket, (vastagabbat teszel bele) akkor simán jó lesz... Mivel a váltó folyamatosan mozog. A szakaszolást a kar végzi. Viszont! Amennyi kókány barmolást árulnak "felső kategóriásként" felesleges plusz köröket futni. Soha egyetlen alkatrésznek sem tulajdonítottak annyi jelentőséget, mint a hátsó váltónak. (Láttam ilyen váltót Tourney hetes rendszerbe beleépítve... mondanom sem kell mennyire büszke volt erre a gazdája.) Nyugodtan cseréld ki, de ne várj csodát... Amennyivel többe kerül ez a cucc annyival nem lesz jobb... Na persze a hit... :-)

Elküldve: 2016.10.23. 10:50 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 156

Ha a váltó kilences rendszerű, akkor nyilván ugyanazt a feladatot el tudja végezni nyolcas rendszerben is, mert minden 8-as maradna; hátsó fogsor, a váltókar és a lánc sem változna, ha jól értettem.. Azt kell megnézni, hogy rövid, közép vagy hosszúkanalas e->a mostani váltód, mert nyilván olyan kialakítású kell legyen az is amire cseréled, nekem innen nagyjából ennyi.. Eleve a 9->a 8->tól annyiból különbözik, hogy fent van mégegy tányér, ami a tartós hegymenetet könnyebbé teszi, mivel lent már nem lehet, hiszen a 11->es fogszám a legkisebb..

Nyolcas váltó, fékváltókar és lánc nyilván nem visz el, egy kilences hátsó fogassort, de itt ugye nem erről van szó! Nálad minden marad a hátsó váltót kivéve, ott meg max a váltón lévő csavarokon kell majd finomhangolni, a beállításkor és elvben rendben van, de majd úgy is megírják ha tévedek..:-)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!