Shimano Deore XT - shimano slx -sram x7 Szerintetek melyik a jobb?

Linkelt termékek: Shimano Deore XT, Sram X7, Shimano SLX
1-17 (17 válasz)

Elküldve: 2011.12.29. 20:51 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62
Témaindító kérdés:

Sziasztok a merev dh biciklimre szeretnék egy 9es hátsóváltót, de nem tudok dönteni a három típus közül, úgy látom, hogy a deore xt a legjobb, de abból ritka a rövid kanalas, nekem meg az kéne. Az slxből több a rövid, és erősebben feszíti a láncot (a tb-s vélemények szerint), viszont a deore xtnek csapágyazottak a görgői. Az x7 meg azért kerűlt a képbe, mert x9et vettem volna, de pont lecsúsztam egy jó ajánlatról és túl drága nekem. De x7ről is jókat írtak. Ja még annyi, hogy inkább használtan vennék.

Elküldve: 2013.06.12. 20:55 hottentotta 

  • hottentotta avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 11

@Norbee18: ismerős :) én xt-vel vagyok így :D

Elküldve: 2012.01.02. 10:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@csepregi: a Truvativ hajtásokkal nem szimpatizálok, (nehéz, drága, és ezekhez képest gyenge), de maga a rendszer jó lesz így, működőképes, és feltehetőleg szépen is fog váltani.

Elküldve: 2012.01.01. 12:02 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

Végül ilyen lesz a hajtás: -slx gs hátsóváltó+slx kar -shimano hg 50 sor (11-25) -sram pg 971 lánc -truva box guide terelő És ugye marad a holzfeller hajtókar. Szerintetek így jó lenne?

Elküldve: 2011.12.31. 18:38 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

jaja láttam, csak annyian mondták, hogy sram, de lehet rámegyek. amúgy ja a posta kicsit rizikós lenne, nem is gondolkoztam postai átvételröl

Elküldve: 2011.12.31. 16:13 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@csepregi: most van egy ritka jó vétel BikeMag Bolhán: http://apro.bikemag.hu/browse/mtb-alkatresz/valtas/slx-hatso-valto-rovid-kanalas-l53999.html# Én nem viszem el, mert nekem X7-es hosszúkanalas kell, de neked jó lenne! Siess, mert elviszik!

Elküldve: 2011.12.31. 12:04 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Újonnan ha jól tudom olcsóbb az X7, mint az XT, és hamarabb kapsz rövidkanalasat. Egyébként egyikkel sem jársz rosszul. Nekem öreg XT-m van, tökéletes. Sramom sosem volt, csak próbáltam, nem éreztem különbséget.

Használtan nagyon gondold meg. A Sramokat előszeretettel gyilkolják (mivel jól feszíti a láncot, így ilyesmire talán jobb is mint a Shimano), ezért a használt kínálat is elég elszomorító. Egyébként vettem már szarrákarcolt XT-t, és tökéletesen működik! A terelőlemezekre figyelj oda, meg hogy ne kotyogjon a szerkezet, a többi csak optika. De mindkét XT váltómat személyesen vettem át, postázással nem vennék használt váltót.

Az újabb XT-ket ajánlja a gyártó AM-re is, gondolom a 2010utániak már feszítenek úgy, mint az SLX, és a görgők csapágyazását jobbnak mondják.

A Sramoknak egy hátránya van, külön jobbos kart nem igazán kapni hozzá, csak párban, szóval ha első váltód nincs, akkor ez növeli a költségeket. Viszont haverom pl. 26-ból rendelt komplett X7-es szettet (karok+e+h váltó), újonnan, ami XT-ből jóval drágább lett volna.

Mindent összevetve a fenti 3ból egyikkel sem jársz rosszul, ha teheted akkor XT vagy X7, egyikben sem fogsz csalódni.

Elküldve: 2011.12.30. 23:40 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

@LeviRider: hát logikus amit mondasz Balageval együtt, de ahogy nézem, 13-15ezer egy x7 hátsóváltó. Még 22én raktak fel bikemagra 15ért x9 váltót+kar, karcmentesen :S nem sokkal csúsztam le róla.

Elküldve: 2011.12.30. 15:53 Lecso11 

  • Lecso11 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 138

@BalageUMF: egyet értek, a váltó a legbonyolultabb és érzékenyebb dolog a biciklin, használtan szerintem veszélyes. Én az slx mellett állok bár a sramről is jokat hallottam.

Elküldve: 2011.12.30. 02:57 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@csepregi: de semmi kép nem vegyél használtat

Elküldve: 2011.12.30. 02:20 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

Sram ez egyértelmű. Lehet sokan nem így vannak vele de sokkal jobb mint a Shimano én abból csak hajtást vennék. De abból is csak 3at Saint, SLX ami most is van meg Hone, esetleg LX. De váltóból sosem akarnék shimanot sram volt régen és most is az lesz a fullyn jók a rugói nem adnak ki fura hangokat szépen váltanak a láncaik is jók. Én most még egy x5 vagy többet szánok rá és x9en gondolkodtam (sx4esem volt). De aztán egy X.0át akarok majd venni. Shimanot én kerülöm ahol lehet mondom csak hajtásukat venném. Tehát szerintem x7 ha jó váltó kell.

Elküldve: 2011.12.30. 01:51 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

@Norbee18: hát igazából inkább shimanot vennék, de mindenki dicséri a sramot, ezért is kérdeztem meg, de itt is ugyanaz az eredmény, szóval lehet benne valami. mondjuk bátyám és a saját outin is shimano szett van, meg a malin is a hátsó saint fék és nagyon szeretem. a shimano honlapján sok infó és leírás van fönt, szerelni is egyszerü.. srammal a tapasztalatom annyi, hogy az avid elsöfékem meg kicsit szeszélyes tud lenni és drága légteleníteni... de azért ennyiböl hülyeség lenne véleményt mondani egy gyártóról

Elküldve: 2011.12.30. 01:36 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Én SLX et használok kb 3-4 éve! Beállítani nem a legegyszerűbb, de ha egyszer jól eltalálod, akkor nagyon pontosan és gyorsan vált!A láncot meg nagyon jól feszíti! Amióta megvan, el is felejtettem, hogy milyen a lánccsörgés hangja!:)

Elküldve: 2011.12.30. 00:48 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

köszi a vállaszokat, úgytünik, minden a sram mellett szól?! még annyi, hogy a shimanok shadow kialakításúak, a sramok nem sérülékenyebbek? vagy az se nyúl ki túlzottan a vázvonalból? a bolhán lévö x9es meg 8ropiért elég jó ajánlat, csak kicsit félek töle, túl olcsó, biztos okkal, vagy ez csak az én hülyeségem? eddig csak olcsó, vagy nagyon régi váltóim voltak, nem akarok valami hibás cuccot venni, de persze az új meg drága... ügyesen kell ezt :D

Elküldve: 2011.12.29. 22:38 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Szerintem Sramot vegyél mindenképp. Nekem van mindkettő, a montimon XT Shadow váltó, a fekvőbringámon pedig Sram X5-ös. A Sram határozottabban vált, és szerintem gyorsabb is mint a Shimano, pedig ez csak X5-ös, valamint feszesebben tartja a láncot.

Elküldve: 2011.12.29. 21:44 szimat 

  • szimat avatar
  • sima XC-s
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 51

vegyél sram x9-est, abból van pár eladó, akad közte rövid kanalas is:)

Elküldve: 2011.12.29. 21:35 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Én mindenképpen az X7 mellett szavazok, viszont azt nem fogsz kapni használtan jó állapotút. Én már vagy 2 hónapja vadászok, új, vagy jó állapotú X7-esre, de nem találtam. Xt-ből, és SLX-ből van egy rakatnyi eladó.(lehet, hogy azért mert mindenki SRAM-ra vált:)DH-ra szerintem inkább az SLX, mert az eredetileg is AM/Enduro-ra tervezték, és az közelebb áll a DH-hoz, mint az Xt, amit inkább CC/XC-re terveztek.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!