Shimano FC-M522 hajtókar menet javítható?

Linkelt termék: Shimano FC-M552
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2014.05.10. 23:17 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Shimano FC522-es hajtókarba a saint pedált sajnos ferdén hajtottuk be, és mivel a túra közepén kezdett érződni, hogy valami nem oké, ezért sajnos már későn reagáltam.

A pedál menetével semmi baj nem lett, viszont a hajtókaré kb a 0-ra ledarálódott...

A kérdés az lenne, hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni, vagy egyértelműen újra van szükség? Nyilván én is az utóbbi mellett lennék, csak az a problémám, hogy külön csak hajtókart nem találok sehol. A lánctányérnak és a középcsapágynak semmi baja, szóval nem akarnék új hajtóművet venni, csak a hajtókar kellene. Hol tudnék ilyet szerezni?

Elküldve: 2014.05.11. 12:52 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

@Baksa89: Nekem csak az volt a fura, hogy ezt nem vetted észre amikor betekerted, mivel elég egyértelmű jelei vannak, de legalább akkor most tanultál a hibából. Ez is olyan, mint például egy monoblokk, az elején szerszám nélkül, kézzel finoman be kell tekerednie, ott is baromi könnyű ferdén behajtani, pedálnál azért nehezebb, meg ott van a hajtókar leszedés, ott is amikor behajtod a leszedőt nagyon könnyen kell bemennie ha jó szögben van, kézzel be kell mennie az elején, nem szabad erőltetni.

Elküldve: 2014.05.11. 12:12 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

Kicsit utána néztem a fórumon jobban és találtam egy topicot, ahol ugyan ezt a problémát megoldották a srácok az Ikarus által említett megoldással.

Akinek hasonló problémája lenne és ide téved, az itt megtalálja, hogy mi a teendő:

http://forum.testbike.hu/topic/shimano-deore-xt-hez-kaphato-kulon-balos-kar-1377

u.i.: Köszönöm szépen még1x a segítőkész szellemet: jopo83, ikarus266 :)

Elküldve: 2014.05.11. 11:52 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@jopo83: köszi szépen! Tegnap már én is rátaláltam csak olcsóbb megoldást keresek először :)

@ikarus266: ezt a műveletet kerékpár szervizbe eltudják nekem végezni? Árba kb mennyi lehet ez a kis műtét szerinted?

Elküldve: 2014.05.11. 11:47 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@Runner: nyilván feltűnik ha ferdén megy bele...

Most volt lefestve a hajtókar, és szerintem a menetre is került festék. Tettem már fel pedált azért, és az "R" és "L" betűk jelentésével is tisztában vagyok. Túra közben kezdtem érezni, hogy nem vízszintes a tengely... akkor már láttam h picit ferdült, dehát a semmi közepén nem kezdtem el tolni, szerszám meg nem volt nálam, hogy megcsináljam.

Elküldve: 2014.05.11. 11:25 Runner 

  • Runner avatar
  • sima XC-s
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 26

Csak az a gond, hogy nehéz lesz olyan kerékpárboltot találni, aki megcsinálja neked, ilyenekkel nem nagyon foglalkoznak. Egyébként meg, hogy a fenébe lehetett azt ferdén bele hajtan? Talán a jobbost tekerted a bal menetbe? Amikor hajtod be, már simán lehet érezni, hogy jól kapja e el, meg rá van írva a pedálra is, hogy r-right és l-left. Ezt csak ilyen barbár módjára lehet ferdén betekerni. Komolyan nem értem! Az más ha kilazul használat közben a pedál és úgy szakítja ki a menetet, az is figyelmetlenség, de előfordulhat, de ez, hogy ferdén beleerőlteted és fel se tűnik?

Elküldve: 2014.05.11. 09:33 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Simán javítható a menet perselyezéssel: http://www.unior.si/izdelek-5?doc=21399&prod=19720

Elküldve: 2014.05.11. 07:36 jopo83 

  • jopo83 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 39
 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!