Shimano FH-M495 kazetta teste karbantarható?

Linkelt termék: Shimano FH-M495
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2012.06.12. 23:36 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Hozzájutottam egy ilyen agyhoz, egyetlen probléma, hogy a lelkes előző tulaj ezen próbálta ki minden tudását, szét lett kapva, volt benne kalapács csere (elvileg két egyforma agyat mókolt, és cserélgette az alkatrészeket). Az agy reteszel szépen, és kézzel hajtva semmi rendellenességet nem fedeztem fel(bicikliben sajnos még nem volt), csak kicsit fura: egyrészt egy fokkal halkabb mint az egészen spártai egyszerűségű mostani FH-RM30 hátsó agyam, valamint a reteszelés kicsit bizonytalanabbnak tűnik. Sosem hibázik, de a régi agyamon sokkal határozottabban működik a dolog, mintha ebben nem lenne olyan erős a feszítőrugó, ilyesmi. Nem tudom, hogy ezt betudjam-e a más felépítésnek(?), vagy az előző gazda okozhatta ezt? Hogyan tudnám leszedni a kazettatestet a legkevesebb károsodás okozása nélkül? Azt hiszem, az lenne a legegyszerűbb ha belenéznék a kalapácsok állapota miatt. Shimano agyakon cserélhetőek ezek, kapható hozzá alkatrész? Azt látom, hogy komplett kazetta testet lehet hozzá kapni, de ettől szeretném megkímélni magam :) Köszi előre is!

Elküldve: 2012.06.13. 14:25 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@Krupcheck: Valószínűleg hagyni fogom, most próbálgattam a vázban, elég meggyőző, de ugye nem tudtam rá konkrét terhelést adni, átfűzni meg most nincs időm... Csak nagyon elbizonytalanodtam a az előző hekkelések miatt, de úgy tűnik komolyabb baj nincs. Majd tesztkörön kiderül minden :) Egyetlen egy dolog kárpótol ezzel az aggyal, a gyakorlatilag 0 forintos ár, azt hiszem sokat akarok ennyiért :D

Elküldve: 2012.06.13. 13:58 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Jó a kalapácsnak a zsír, mert nem kopik olyan gyorsan a bordázás, meg a kalapács. Jó eséllyel azért is lett halkabb (meg lomhább), mert van benne zsír.

Viszont az istenért szét ne szedd! Egyrészt, mert tele van apró csapágygolyókkal, ami horror, másrészt meg mert spéci szerszám kell hozzá.

Harmadrészt meg ami működik, azt nem kell megjavítani.

Elküldve: 2012.06.13. 13:43 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@Gege: Pont, hogy a kalapács részt nem illik zsírozni(esetlegesen egy picit?), nem? :) Beragadnának a kalapácsok, vagy nyúlós lenne. Bár így belegondolva nálam lehet akár ez a probléma is, attól lehet ilyen kevésbé határozott a reteszelés és hang.

Elküldve: 2012.06.13. 09:42 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Bence321: Vidd el szervizbe, és zsíroztasd újra! Spéci szerszám kell a szétszedéséhez.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!