Shimano lánc és fogaskoszorú élettartam meghosszabbítási tippek

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2012.05.28. 13:49 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Tud valaki bevált technikát arra, hogy lehet meghosszabbítani a 9-es Shimano lánc, vagy legalább a fogaskoszorú élettartamát?

XT láncom 1 évet bírt ki és kb. 2700 km van benne (fogaskoszorúban szintén). Megint felkapja a középső fogaskerék a láncot, amúgy még nem ugrál.

Az új lánc ugrál a fogaskoszorú alsó 4 fogaskerekén.

  1. kérdés: Visszatettem a láncot, de megfordítva, tehát a felső része van most alul. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Tehát mondjuk nézzük a láncvilla feletti láncrészt. Ennek a felső része (tehát a lánc teteje) most alsó rész lett (lánc alja), de ugyanúgy a láncvilla felett van. Mi van, ha a láncot még meg is fordítom hosszában 180°-kal? Tehát az eleje kerül hátulra.

  2. kérdés: Ha az új fogaskoszorúhoz és új lánchoz veszek még egy új láncot és mondjuk 1000 km-enként váltogatom a láncokat, akkor megnövekedhet a fogaskoszorú élettartama? Mert ugye keveset kopik és az új lánc hozzákophat.

Elküldve: 2012.06.02. 15:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@pakesz75: Már szakadt el Sram patentszem öcsémnél. 2x is.

Annyi biztos, hogy tuti nem olyan finom a váltás egy Shimano rendszerben Sram lánccal, mint Shimano lánccal, mivel a Shimano a saját cuccait egymáshoz fejleszti, Sramnek meg külön rendszere van.

Próbáltam már pár Sram cuccot. Nem győztek meg. Nem tetszenek, nem néznek ki jól. A Sram XX meg egyenesen borzalmas. XTR olcsóbb, szebb, könnyebb és jobb is.

Elküldve: 2012.06.01. 22:24 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

patentszem nélkül van nekem összerakva a sram lánc............

Elküldve: 2012.06.01. 20:48 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Rober-to: Attól , hogy főszerelő még beszélhet" hülyeséget" : Én is szoktam :) és Én is főszerelő vagyok ... Én még nem láttam-hallottam olyat ,hogy a Sram patentszemnél elszakadt volna.Számomra jobb a Sram lánc.2x annyit elmegy egy olajozással, ha sáros is szépen megy le-fel, az tény, hogy hangosabb ( ha ez egyáltalán hátrány)Próbáld ki bátran . Az a baj hogy Te a nevet akarod megfizetni. A hangtechnikánál is azt mondták régen, hogy csak egy féléből lehet jót csinálni, ami persze marhaság. Valaki jó hangfalat gyárt, valaki jó erőlködőt stb. Szerintem csak azért , hogy minden shimano legyen ne hagyd figyelmen kívül. Még az is lehet, hogy Sram párti leszel :) Ja nem vagyok Sram termék managger :)

Elküldve: 2012.05.31. 22:11 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Én meg nem csípem a Sramot. Shimano rendszerbe Shimano lánc való, mert azzal lesz a legtökéletesebb. Azért tényleg kíváncsi lennék, mit bír ténylegesen egy Sram lánc. De számomra szentségtörés lenne. Szóval majd Péter kipróbálja.

Mindenesetre be fogok szerezni egy második láncot is.

Ja még annyit, hogy az egyik legprofibb boltban azt mondta a főszerelő, hogy a Sram patentszemet is csak egyszer lehet használni, mert elkopik. Ezt úgy kell érteni, hogy egyszer összerakjuk és ekkor van teljes szilárdsága, mintha rendes láncszem lenne. Ezután már gyengül a kapcsolat.

Elküldve: 2012.05.31. 22:10 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@puskasp: Láncból Sramot, Shomanot, KMC-t, használatam Connex-et csak 1 próba erejéig, de eddig nálam a Sram viszi a prímet, váltókról nem tudok nyilatkozni, jó nekem az XT/XTR

Elküldve: 2012.05.31. 21:49 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@leooka: Nem vitatkoznék veled, mert te vagy a bringa szerelő, de örülnék neki ha megmutatnád nekem, hogy egy Shimano láncnak melyik a színe, vagy eleje-hátulja! A 2500 valóban nem sok egy 50kg-os bikernek, de Robinál van súly és azt elég tetemes lábizmokkal el is mozgatja nem kímélve a sártól, dzsuvától a gépet, úgyhogy el lehet képzelni, hogy ennyit bírt. Nekem volt HG 53-as láncom, felét nem bírta, mint az XT (HG93). Ráadásul ha nem úszik az olajban rozsdásodik mint barom. Én nekem az a véleményem nem kicsi összeesküvés elmélettel, hogy ez nagy üzlet, ennek okán a prémium minőségű terméktől prémium érzetet kapsz (könnyű, tökéletes, gyors, biztos váltás, esztétikum és még sorolhatnám), de ezt megfizeted keményen a rövid élettartammal. Nem cél a gyártónak a hosszú élettartam, miért is lenne az, jobb eladni 10 db terméket egységnyi idő alatt, mint egyet! Ha Robi spórolni akar, akkor bizony márkát kell váltani, szinte mindenkitől azt hallom (akik már használtak több féle terméket), hogy a Sram élettartama sokkal hosszabb, mint a Shimanóé, persze az kemény, hangos, durva működést produkál, de pontos és erősebb!

Én részemről a következő cserénél lehet, hogy kipróbálom a Sram termékeit.

Elküldve: 2012.05.31. 21:07 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Rober-to: Nagyon sokan 3 láncos taktikára esküsznek. 500km egy lánccal aztán csere . Addig a többi kettő regenerálódik a dobozában :) amíg sorra nem kerülnek. Én eddig Sram 970-es láncot használtam de kipróbáltam a Hg 93-at. Háááát legközelebbi nem shimano lesz az tuti.

Elküldve: 2012.05.31. 20:51 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@leooka: legjobb tudomásom szerint csak az új, 2012-es, 10 sebességes lánc az asszimetrikus (de ezt passzolom, mert nem ástam magam bele a 10-es rendszer szépségeibe...), viszont a hagyományos 9-es egészen biztosan szimmetrikus.

Ennek ellenére én sem látom értelmét a forgatásnak, mert ha egy lánc megnyúlt, az mindenhol megnyúlt. Az 1000 km-enként láncváltogatás viszont használható ötletnek tűnik.

Elküldve: 2012.05.31. 20:36 leooka 

  • leooka avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

Robikám! A láncot megfordítod, az oké, de elvileg akkor megint nem jól használható, mert van színe és hátulja, és asszimetrikus a tervezése, hogy segítse a le- és felváltást. Váltó beállításod jó elöl? Az a 2700 tényleg nagyon kevés...én a helyedbe nem is tennék fel hg-93at csak hg-53at, nem vagy te versenyző,másban meg nem jelentene sok különbséget.

Elküldve: 2012.05.29. 22:32 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@outlaw512: Nem kell sem Sram sem KMC, sem Connex. Csak Shimano.

Elküldve: 2012.05.29. 07:42 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Szerintem vegyél Sram vagy KMC láncot a shimano helyett:)

Elküldve: 2012.05.28. 23:55 tescoman 

  • tescoman avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Rober-to: Szerintem ennek a fordítgatásnak semmi értelme. Ha végiggondolod, a láncszemeket ígyis-úgyis húzod, a görgők körbeforognak. Max a váltássegítésed lehet vele jobb idővel, de másra nem nagyon lehet jó.

Elküldve: 2012.05.28. 20:23 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

1-szerintem nem jó mert a lánc így is úgyis meg van nyúlva a fogak meg kopva 2-ez elvileg bevált módszer

és rohlhoffal kenem a láncot de előtte ronggyal áttörlöm meg féktisztítót adok neki és azzal megyek egy pár kört és 15p hagyom állni aztán az olaj szemenként 1kicsi csepp 10p állás és letörlöm amikor nyikorog megint megcsinálom ez

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!