Shimano MFTZ21 fogsor +UG51es lánc kompatibilitási probléma

Linkelt termék: Shimano Tourney
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2011.05.27. 21:40 arpo77 

  • arpo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni mert már teljesen tanácstalan vagyok. Van nekem egy magellan hydram. 2 hónapja cseréltettem rajta fogaskeréksort meg láncot. Egy shimano MF-TZ21-e s fogaskeréksort kapott meg egy shimano ug-51 es láncot. Ma kapott egy sram sx-5 s váltót a keró. Az a gondom, hogy alulról a harmadik fogaskeréken hajtás és hátrafelé tekerés közben is finom kis csörgő hangot hallok. De csakis egyedül ennél a sebességnél. Elől egy egy tárcsás shimano nexave -talán de ez nem biztos- lánctányér van. Közelebbről megnéztem és ha minden igaz azért van ez a csörgő hang mert a lánc néha picit súrolja az eggyel nagyobb fogaskereket. Az a kérdésem, hogy mitől lehet ez? Nem kompatibilis a lánc meg a fogaskeréksor? A váltó jól be van állítva szépen vált a fogaskeréksort is átnéztem nincs elgörbülve vagy kitörve foga. Valakinek valami ötlete? Ezen az oldalon azt írják, hogy keskeny hg 40 es vagy 50 láncot ajánlanak hozzá: -- Bikemarket.hu -- Shimano*MF-TZ21 Menetes, lehet ez a gond? Létezik, hogy a ug51 es lánc szélesebb mint a fenti 2? Előre is köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2011.06.04. 10:51 arpo77 

  • arpo77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@Krupcheck: Köszi a segítséget, hétfőn kipróbálom a szervizbe egy vékonyabb lánccal...

Elküldve: 2011.05.29. 09:42 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Szia! A leírás alapján előfordulhat hogy valóban szélesebb ez a lánc mint az eredeti, bár ha a fogsor 7/8-as, akkor egy akármilyen 8-as láncnak el kéne futnia rajta. Legegyszerűbb lene ha megmérnéd egy tolómérővel a régi lánc szélességét, meg az újét, és akkor rögtön kiderül hogy ez-e a hiba.

Egyébként milyen karral használod a váltót? Mert ha Shimano karral, akkor megeshet hogy a kicsi áttételi eltérés miatt egyik sebességnél áll csak rosszul a váltó, míg a többit viszonylag jól viszi.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!