Shimano Nexus hajtómű milyen lánccal kompatibilis?

Linkelt termék: Shimano Nexus
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2015.06.19. 15:15 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Üdv!

Jelenlegi montim agyváltóssá alakításában gondolkodom, megfelelő alkatrészek keresgélése közben egy furcsa dologba futottam bele. A következő kérdésem lenne azokhoz, akik használnak/használtak/szereltek már ilyen hajtóművet: http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/110952_shimano-nexus-fc-c6000-negyszogtengelyes-hajtomu/ A leírás szerint ez a hajtómű "használható 6/7/8 sebességes és singlespeed láncokkal is." Tehát ezek szerint 1/8-os és 3/32-es szélességű lánc is jó hozzá univerzálisan?

Viszont a Sturmey Archer hasonló hajtóművéhez ( http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/100654_sturmey-archer-fcs32-dupla-lancvedos-negyszogtengelyes-hajtomu/ ) csak 3/32-es lánc kompatibiltást írnak. Ehhez egyáltalán nem használható 1/8-os lánc?

Úgy általában befolyásol valamit hátrányosan, ha egy 1/32-es lánctányérhoz (itt most agyváltóhoz ajánlott kivitelekre gondolok, mint a fenti Shimano vagy Sturmey) 1/8-os lánc kerül fel? (Természetesen hátul is 1/8-os lánckerékkel használva.)

Elküldve: 2015.06.24. 13:34 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@dave55: Mivel nem azonnali a projekt, így valószínűleg gyűjtögetek inkább egy jobbfajta 1/8-os hajtóműre (mondjuk egy Sturmey FCT-re). Ehhez ismert a szükséges monoblokk-tengelyhossz, és lehet kapni hozzá külön lánctányért is, több méretben. Szóval ez időtállóbb lenne. Köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2015.06.22. 18:53 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Nemtudom mennyi az az összeg, amit rá szeretnél szánni. Ha minimálköltségvetés, akkor simán jó a noname acél négyszöges, rengeteg bringára szereltem olyat, sokáig bírja a lánctányér. Annyi hátránya van, hogy a kar-tányér préselése néha el szokott engedni, de ha pár ponton összepöttyenti az ember hegesztővel akkor vígan fut tovább. Ha kicsivel többet szánsz rá, és cserélhető, alu tányérosat, szeretnél, akkor inkább valami Sturmey-Archer-t javasolnék, a többihez képest sokkalta tovább bírja a tányérjuk, valamivel keményebb anyagból van. Bár ha jól emlékszem azok már bőven 10.000 Ft felett vannak.

Elküldve: 2015.06.22. 15:13 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Illetve ez se rossz, és ez már alu karos: http://www.koliken.hu/termek/HM106/

Elküldve: 2015.06.22. 15:01 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Elküldve: 2015.06.22. 15:00 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@dave55: Igen, erre is gondoltam, de a nagyobb fogszámú 1/8-os hajtóműveket csak 10kHUF fölött találtam, vagy noname hagyományos, acél hajtókaros kivetelben (amit az olcsó biciklikre szoktak szerelni - bár ezek között talán akadhat használható pl. ez: http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/108420_noname-p113-negyszogtengelyes-hajtomu/). 3,5 - 4:1 közötti legnagyobb áttétel a cél, hegyet mászni nem akarok, itt az Alföld közepén jól lehetne haladni vele :)

Elküldve: 2015.06.20. 09:43 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Vagy esetleg elöl is, hátul is az áttételi elképzelésednek megfelelően nagyobb fogszámú lánckerekeket veszel széles kivitelben. Így még kevésbé fog kopni, mivel több fogon oszlik el a terhelés.

Elküldve: 2015.06.20. 09:03 k.istvan80 

  • k.istvan80 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@dave55: Köszönöm a választ!

Kerestem 1/8-os hajtóművet, de vagy horror árban van, vagy túl kicsi a fogszáma. 38 fogas tökéletes lenne, de azt csak 3/32-esben találtam, így szerintem maradok ennél az elképzelésnél. Mostani hajtóművem kopásából kiindulva (Shimano FC-M171, 3/32-es vastagság) ez is több éves élettartamot jelent.

Elküldve: 2015.06.19. 18:08 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Értelemszerűen keskenyebb lánchoz való (1/32") lánctányéron probléma nélkül elfut a vastagabb lánc is. De ha hátul is vastag lánctányér van, meg vastag láncot fogsz használni, érdemesebb a hajtóműből is 1/8"-at venni, kevésbé kopik, mint a keskeny tányér. Kérdésedre válaszolva a gyorsabb kopáson kívül más hátránya nincs, ha vékonyabb lánctányérra vastag láncot teszel.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!