Shimano PD-M505 patentpedált milyen cipővel lehet használni ?

Linkelt termék: Shimano PD-M505
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2013.04.16. 10:02 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57
Témaindító kérdés:

Sziasztok. A kérdésem elég amatör lenne, de sajnos nem tudom rá a választ így megkérdem:). Szóval az lenne a problémám hogy vennék egy Shimano petentpedált és tudom, hogy vannak olyan bringás cipők amelyikeknek a talpa direkt ilyen patent pedálokra van kialakitva. A kérdésem az lenne, hogy egy átlagos cipővel használható a patentpedál normálisan vagy kell vegyek egy cipőt erre a célra? Köszönöm elöre is a válaszokat!!

Elküldve: 2013.04.19. 20:48 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57

@johnny336: Eggyet értek veled,én is így gondoltam hogy neten nagyon nem érné meg a cipő vásár:). Na de megoldodik lassan a probléma úgylátszik, holnap megyek a szomszéd városba, és ott elvileg kéne legyen:). Aztán nem tudom milyen lesz a simma szegecses pedál után de már nagyon várom, hogy kiprobálhassam!!!

Elküldve: 2013.04.18. 22:26 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@NagyAttila: cipőt semmiképpen se rendelj netről, látatlanban. Elmész, felpróbálod. Utazgatással kevesebbet buksz, mint egy kényelmetlen cipővel.

Elküldve: 2013.04.18. 21:28 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57

@johnny336: Köszi a bő és kimerítő választ. Megvettem már a pedált a mai nap folyamán, sajnos cipőt még nem találtam, az üzletben ahol vettem, úgyhogy valahol most a senki földjén vagyok,s mivel ez egy kisváros ahol lakom nincs több bolt...sajnos. Interneten rendeléstöl félek,mert egyszer porul jártam netes rendeléssel kapcsolatban, ugyhogy jelenleg nincs mit tegyek..!!

Elküldve: 2013.04.18. 09:25 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@johnny336: +1 :)

Elküldve: 2013.04.17. 22:32 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@NagyAttila: normál esetben ha fémpedálod van, akkor az elejéről a prizmát lepattintva szabaddá válnak a csavarfuratok. Oda tudod rögzíteni két-két csavarral a klipszet. (Vagy alapból nincs prizmád, és szabadon vannak a csavarfuratok - nem tudom milyen pedálod van) Ha műanyag pedálod van, azon az esetek elég nagy részében nincsen ilyen furat.

De nem javaslom ezt a klipszezést. Kevésbé hatékony, mint a stoplis, ráadásul érzetre erősen más. Stoplissal elején nagyon odafigyelsz, hogy ne borulj. Aztán menő leszel, azt hiszed te vagy a császár - és eldőlsz egy piros lámpánál, mint a krumpliszsák :D De stopliból kirántod a lábad. Ha bekötős klipszet használsz, abból nem rántod ki a lábad. Ha nem kötöd be, akkor pedig nagyjából értelmét veszti az egész.

Szóval vegyél egy olcsóbb pedál-cipő kombót. Ha nem jön be, akkor pedált eladod, cipőt pedig ugyanúgy tudod használni taposópedálon, stopli nélkül is. Ráadásul jobb is egy kifejezetten kerékpároscipő, mint egy mezei sportcipő.

Elküldve: 2013.04.16. 12:55 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57

@1: Szia. S az mennyibe kerül s hogyan tudom felszerelni a pedálra?

Elküldve: 2013.04.16. 11:50 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Először szerintem klipszet próbáld ki,hogy be e jön,hogy hozzávagy csatolva a bringához.:D

Elküldve: 2013.04.16. 11:08 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57

@johnny336: Értem és köszi, hát napi 20km bringázok ugyhogy nem tudom ez valahol a közön van szerintem, ha nem lesz túl drága akkor ilyet veszek ( patentpedál, cipő) ha meg nagyon sokba fog kijönni akkor maradok az aluminium szegecses pedálná, ami nem is rossz csak ki szeretném probalni a patentpedált hogy mivel jobb:)

Elküldve: 2013.04.16. 11:00 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@NagyAttila: ez a pedál az SPD-szabványú pedálokat fogadja, ami annyit test, hogy két hosszúkás vájat van a cipő talpán, ahova a kétcsavaros stoplit lehet rögzíteni.

Egyik legelterjedtebb szabvány, cipők 5000-$BIGNUM árig vannak. Egy normálisabb cipő olyan 15, legalább.

Felhasználástól is függ, hogy milyet vegyél. Ha túrázgatsz, kirándulsz a bicóval, akkor érdemesebb egy túracipőre hasonlító stoplist venni. Ha nem tervezel sokat leszállni a kerékpárról, akkor a jól szellőző, merevtalpú versenycipők lesznek a barátaid.

Elküldve: 2013.04.16. 10:54 NagyAttila 

  • NagyAttila avatar
  • sima XC-s
  • Erdélyiek csapat
  • Erdélyiek csapat
  • hozzászólások: 57

Szia! Köszi a gyors választ, ,mostmár tiszta a kép:), még egy kérdés,ha én ennél a pedálnál akkarok maradni, akkor nekem mennyibe fog fájni egy ilyen cipőő ami ehez jó?

Elküldve: 2013.04.16. 10:22 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

az előbb másodszorra rosszat linkeltem be, ez a jó:

http://ebike.hu/termekek/hajtas/pedal/patent-spd-egyoldalas/231_shimano-pd-m324-kombi/

ennyi! :)

Elküldve: 2013.04.16. 10:19 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

hello! ezt a fajta pedált csak simi spd patenttal tudod használni, mert kétoldalas (persze lehet sima cipővel is ha leugrasz a boltba, de hosszabb távon bizony kényelmetlen!:) lehet kapni rá egy simi által műanyagból gyártott taposó felületet, átalakítót(nem jut eszembe az igazi neve)amit ha rápattintasz akkor egy taposó pedált kapsz, utcai cipővel is tudsz használni! hogy egy mennyire jó, azt nemtom! :)

http://ebike.hu/termekek/hajtas/pedal/alkatresz/egyeb-alkatresz/10884_shimano-mua-taposo-spd-hez-sm-pd22/

ha ezt nem akarod akkor, van a siminek amilyan öszvér pedálja ami egyik oldalt taposó a másik oldal spd patent!

http://ebike.hu/termekek/hajtas/pedal/alkatresz/egyeb-alkatresz/10884_shimano-mua-taposo-spd-hez-sm-pd22/

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!