Shimano Saint (m800) 2 dugattyús fékerő probléma, mi lehet a baj?

Linkelt termék: Shimano Saint
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2013.01.08. 20:16 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10
Témaindító kérdés:

Üdv! Elöl hátul m800 as saint fékeket használok, a hátsó rendesen harap, elég erősen is, viszont az első valahogy nem is harap olyan erősen, és ha húzom neki valahogy akkor sem olyan nagy a fékhatás mint azt én elvárnám. .. elöl hátul is kb 3-4 hónapja lettek újak a fékbetétek (fémes) , elöl teljes olajcsere is volt szervizben, légtelenitve is. megnézettem legutobb a betéteket de szép szimmetrikusan kopnak, teljesen felületükkel fekszenek a tárcsán, a tárcsán se találtunk szembeötlő problémát. 65 kiló körül vagyok mindössze, mégis mi okozhatja azt h nem fog olyan erősen (főleg igy hogy jó összehasonlító alany az azonos tipusu hátsófék ami érezhetően hatásosabban dolgozik... )

Elküldve: 2013.01.09. 22:14 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

@Norbee18: igen igen , ezt csak azért csináltam mert az volt az első tipp az volt h valahonnan olajat szívott be a fékbetét .. ezután vettük ki és csiszoltuk meg kicsit reszelővel , szóval szerintem jól csináltuk :) köszönöm a segitséget

Elküldve: 2013.01.09. 22:11 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@bviktor91: Sajnos azt tudnod kell, hogy butaság volt ezt tenned! (Nem sértésnek szánom!) A betétnek van egy hőtűrő képessége, ami felett megég a betét felülete és a tárcsa is. Ettől a megégéstől kiüvegesedik a betét és a súrlódási együtthatója jelentősen lecsökken! Bekoptatni mindig úgy kell, hogy nagy sebességről erőteljesen fékezel, majd felengeded és hagyod hűlni, majd megint erős fékezés és hűtés. Így tovább. Mindig kell hagyni elég időt, hogy visszahűlhessenek, mert megég és nem ér semmit mindaz, amit végrehajtottál. Természetesen az üveges réteg is lekopik egy idő után és összekopnak a dolgok, de ezt sokan nem várják meg, inkább csiszolópapírral ( nem túl durvával, 180 as bőven megteszi)rásegítenek egy kicsit és kezdődhet az újbóli, helyes bekoptatás.

Elküldve: 2013.01.09. 20:01 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

@bviktor91: Hát amit írtál az arra jó max, hogy ha valami beleivódott a betétbe, akkor kiégetted. De nem így kell bekoptatni az új betéteket, legalábbis a gyári leírások szerint. Aztán az már egy másik kérdés, hogy ez mennyire számít :)

Elküldve: 2013.01.09. 19:33 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

köszi a válaszokat! egyedül a kerámia betétekről olvastam h be kell melegedniük, lehet kiprobálok később egy organikusat .. egyébként összekoptattam már többször is őket, legutobb dombról lefele tekertem lefele végig huzott elsőfékkel :D utána szépen égette a kesztyűt a féktrácsa amikor megfogtam..

Elküldve: 2013.01.09. 09:40 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

ha kicsit kotyog a villa, vagy nem olyan massziv, az okozza a fékerő gyengülést..saját tapasztalat

Elküldve: 2013.01.09. 06:51 ricsi94 

  • ricsi94 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 15

@bviktor91: 72 kiló vagyok elöl juicy 5be volt bbb organikus fékbetét , és tényleg nagyon jól fogott. Azt én is csak ajánlani tudom . Annyira nincs is megfizethetetlen ára. Most Code-om van elöl szinterezett fékpofákkal , és az tényleg olyan mint ahogy Norbi mondta , be kell melegíteni és utána az is jó harapósan fog , de hidegen erőből kell meghúzni :)

Elküldve: 2013.01.09. 00:14 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Alapból a fémes betét nem nagyon dukál neked előre! Súlyodból adódóan nem tudod felmelegíteni és a fémes betét pedig rendesen bemelegítve fejti ki igazi hatását! Hátul ezt a problémát nem érzed, mert fékezésnél előrefelé irányul a teher. Én is hasonló súlyban vagyok és a fémes betét nagyon nagyon nem jött be elől, ezért inkább hátra is tettem. Sem a súlyom, sem a stílusom nem olyan, hogy terhelném az első féket. Egy félfémes pofa sokkal jobb előre, vagy akár az organikus is. Én próbáltam már ezt a két félét is a fémes óta elől és sokkal jobbnak érzem őket. Mindenesetre nézd át a féket rendesen, főleg a dugattyúknál és a fékcső csatlakozásánál. Én azt ajánlom, hogy félfémeset vagy organikusat vegyél! ( EBC, BBB, Koolstop, Goodridge) Ezek a legjobbak véleményem szerint.

Elküldve: 2013.01.09. 00:13 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Ereszd meg valami komolyabb dombon befelé, csak első fékkel, hadd melegedjenek meg rendesen és előbb utóbb jónak kéne lennie.

Elküldve: 2013.01.09. 00:11 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

Hát, ha meg lett reszelve és féktisztító is került rá, akkor koptasd be újra. Fémes betét egyébként elég lassan kopik be úgy igazán.

Elküldve: 2013.01.08. 23:50 bviktor91 

  • bviktor91 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 10

hm, ha nem javul a helyzet lehet kiprobálom a fékpofák felcserélését. levegősnek nem levegős, olajat nem tudom .. nem hiszem, de meg lett tisztitva vmi alkoholos dologgal most a tárcsa, a betétek meg picit megreszelve.. de a végeredményen nem sok változott.. ami nagyon nincs meg az a fék "harapóssága".. lejtőnél nagy tempóban két ujjal eléggé rá kell feszülnöm h szépen megálljak (egyébként elül 203 as hátul 160 as a tárcsa...)

Elküldve: 2013.01.08. 23:45 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

szerintem is érdemes egyszer megpróbálni a fékpofacserét, ha nem változik a dolog akkor lehet hogy levegő került a rendszerbe. Esetleg ha bármiféle olaj vagy kenőanyag rácseppent akkor az is okozhat fékerővesztést és még csak észre sem veszed ha ránézel a fékpofákra hogy adott esetben olajos. Esetleg az is lehet hogy egyszerűen nem kopott még be.

Elküldve: 2013.01.08. 21:03 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

a betéteket nézd meg, nincsen rajtuk valami , talán próbáld meg, hogy kicseréled a hátsó betéteivel. amúgy nem szivárog sehol? a fékkarnak levegős érzése van, vagy elég kemény, csak nem fékez?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!