Shimano Saint mire?

Linkelt termék: Shimano Saint
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2016.05.07. 12:11 Pjotr8008 

  • Pjotr8008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12
Témaindító kérdés:

Üdv. Kérdésem az lenne, hogy XC-re ajánlott e a SAINT? Egy BB70-em van most, de úgy tűnik, hogy kemény 8 hónap után el**sta magát ami kissé kiábrándító (nagyon max 2-3000 km-t ment)! Egy merevfarú xc vasam van és a sima Deore és a SAINT között gondolkodom, de (lehet hibás) tudásom szerint a Saint DH-ra van tervezve. Kb 50-50 arányban van a terep és aszfalt használat, a testem 70-85kg között ingadozik évszaktól függően! :) A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2016.06.29. 16:34 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Pjotr8008: Én BB51-et és BB70-et is cseréltem már Saint középrészre. Még egyik sem ment tönkre azóta. Sokkal strapabíróbbnak tűnik és a BB70-nél nem is drágább. Én ajánlom!

Elküldve: 2016.06.28. 19:55 Pjotr8008 

  • Pjotr8008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Megvédeném a bb70-t! Sajna úgy néz ki váztörés okozta a recsegést! Azért köszi mindenkinek a hozzászólást!

Elküldve: 2016.05.09. 17:20 Pjotr8008 

  • Pjotr8008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

@Pjotr8008: Köszi minden hozzászólást, a Saint mellett döntöttem a tartósság miatt, a hajtás többi részével nincs gondom hála istennek! (koppkoppkopp)

Elküldve: 2016.05.09. 13:40 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

A középcsapágyból szerintem nincs jelentős eltérés használhatóság terén. A menete mindkettőnek azonos, a középső műanyag izét meg átteheted a régiről vagy akár ki is felejtheted, úgy is működik. Ezek a Hollowtech középrészek elég jól tömítettek, de azért ne mossad magasnyomású mosóval a bringádon a csapágyak környékét!

Amúgy nem kell ennyire kategorizálni, én a 19 éves városi bringámra tettem egy hosszú kanalas Saint váltót, a hajtókart meg 1 sebességre egyszerűsítettem.

Elküldve: 2016.05.07. 15:56 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

@Pjotr8008: egyet tudok érteni, mindig az a legdrágább amit masodjára (harmadjára ) vesz az ember : egyszer kell jót venni. Es nem a csapágy amin sokat kell spórolni.

Nekem is voltak gondjaim a középerésszel, csak nekem nem volt ilyen egyszerű a dolgom, mert sajnos press fites a vázam, ami egy ritka nagy baromság...

Elküldve: 2016.05.07. 15:40 Pjotr8008 

  • Pjotr8008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Köszi, lehet akkor Saint lesz, mivel nem akarok évente új csapággyal sz@rakodni, inkább évente egyszer szétkap/at/om egy zsírozás erejéig.( a BB70 még egy évet sem húzott ki)

Elküldve: 2016.05.07. 13:05 GPT 

  • GPT avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 78

A Saint a Shimano DH/Freeride vonala, ami a különböző alketrészeknél másként valósul meg. A hajtókar sokkal robosztusabb és nehezebb is - így ezt pl xc-re nem lehet ajánlani, mert feleslegesen szívatná magát az ember (hiszen már az slx-re se lehet panaszkodni). A Saint fék 4 dugattyús nagyon nagy fékerővel - 80 kg-os rider XC-re nem tudja kihasználni és szintén felesleges nehéz. A saint váltó rövidebb, szintén a lefeléken való stabil működés a szempont. Viszont egy Saint középcsapágytól nem lesz senkinek baja - minden monti szakágon lehet élvezni a megfelelő minőséget - egy a lényeg: legyen kompatibilis a vázzal és a hajtóművel.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!