Shimano Saint pedál eladása testbikon? Mi az etikett?

Linkelt termék: Shimano Saint
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2015.06.02. 23:38 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39
Témaindító kérdés:

Tegnapelött feltettem bolhára pár új, számomra felesleges alkatrészt, köztük van egy bontatlan Saint DH pedál, Németországban vettem ottjártamkor akciós volt, nem tudtam otthagyni, de súlya miatt más került a gépre. A pedált 44 euróért vettem ami kb 12000ft, na én ezt meghírdettem 10.000 ft os árért. este 10 ig dolgozom a héten, és este mikor gép elé kerülök látom, hogy kb 10-en írtak email-t a részletekért, szállítás megtekintés stb. Na mondom kapós. szépen megirtam mindenkinek a kért információkat, erre ma este 6 -an írták hogy akkor küldjem a bankszámlaszámot, mert érdekli őket a pedál, ...na ilyenkor mi a teendő??? kinek irjam hogy ok? mi szerint válasszak vevőt? egy ember hálás lesz és az összes többi csalódott és irják majd hogy átvertem őket? már majdnem bánom hogy feltettem :( segítsetek, mi szerint választanátok ti?

Elküldve: 2015.06.03. 22:40 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

hallgattam a válaszaitokra, az időrendben, első konkrét vásárlási szándékú vevőnek eladtam. A többiektől mégegyszer elnézést. Nagyon kis betűkkel, és szigorúan szerénységből megjegyezném, hogy az eladási szándékomnál sokkal lebegett a szemem elött hogy a vevőkkel jót tehetek, mint az anyagi része, minden hírdetésemhez hozzáírtam korrektségből, hogy a posta felét állom, pedíg így is mindent féláron adok, eladtam ma a 3x7-es váltókarjaimat INGYEN mondtam a vevőnek hogy utaljon 1200 ft ot , ami 90-el kevesebb a postadíjnál :) na most én ezt a csomagoz becsomogalom, megkérek valakit, hogy vigye haza Magyarországra, majd menjel el a postára és adja fel, amiért én most szivességgel tartozom, és amit kerestem rajt az minusz 90 Ft :) de legalább valakivel jót tettem, és ez jó érzés :)

Elküldve: 2015.06.03. 21:09 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@OKdoki: én ezt értettem, de szerencsétlent biztos megrohamozták volna egyéb rendeléssel is... :D

Elküldve: 2015.06.03. 20:50 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@sandorp9: Nem, nem az Ő dolga. Csak ha jól értettem, Ő jelenleg Ausztriában lakik. És olyan oldalakon találta a pedálokat, amelyek közül több esetleg nem is szállít ide, vagy extra költségért. Pl a BikeStore Austria rendre olcsóbb, mint a leány, azaz a BikeStore24.hu. Így ha kedvezőbben tudja beszerezni és nem nagy gond, akkor így megnyugtatja a lelkét.

Elküldve: 2015.06.03. 18:05 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@OKdoki: vagy csak megoszthatja, hogy honnan rendelt, nem hinném, hogy ez a Tamás dolga lenne... amúgy meg ha jól tudom akció volt, így lehet hogy nem tud már rendelni senkinek...

Elküldve: 2015.06.03. 15:34 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Szerintem add oda az elsőnek, és a többieknek írd meg, hogy ha szeretnék, akkor rendelsz nekik 40-44 Euróért+a postaköltség, esetleg utánvét. Így messzemenőkig korrekt voltál.

Elküldve: 2015.06.03. 14:41 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Krupcheck: igen, én is szeretném :D

Elküldve: 2015.06.03. 09:00 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Nem vagy szeretetszolgálat, nem kell mindenkinek rendelni (: Biztos az elsőnek adnám. Mihelyst utal, megy a pénz, ha nem képes 1 napon belül utalni, akkor felejtse el, mert sorban állnak, és kész.

(és ó bár egyszer megélném ezt a szituációt :D )

Elküldve: 2015.06.03. 00:00 Tamas356 

Elküldve: 2015.06.02. 23:54 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@Tamas356: ide Ausztriába ingyen postáznak, már 5-6 nagy pakkot rendeltem, rendelnék én mindenkinek akinek kell, nem 10e ért de 12ért, de akkor megint elöre utalni, rajtammarad, gondok vele csomagolgatni, hazaküldeni, más az árfolyam nem utalok annyit, csak engem érint ez ilyen rosszul, hogy nem lehet mindenkinek 10.000-ért Saint pedálja?

Elküldve: 2015.06.02. 23:50 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

@ArtWolf: ..az a pláne hogy jár a német BIke magazin és mindenhol, Bike24, Bikester, Bike component, mindenhol 40-44 euro között van szóval 12e körül, így nem értem hogy miért ennyire kapós hiszen ez majdnem az alapára, csak azért vittem kerekre mindent hogy elkeljen, nem a pénz része érdekel. becsapni senkit sem akarok :) https://www.bike-components.de/de/Shimano/Saint-Plattformpedale-PD-MX80-p31975/ 40 Euro

Elküldve: 2015.06.02. 23:41 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Látod az időpontot, aki az első volt, többieknek meg megírod, h naponta csak egyszer nézed a mélt és szorika van, gyorsabbak voltak náluk... Nem kell nagyon köntörfalazni szerintem, nem tudod odaadni, mert elkelt. Ha mind a hattal utaltatnál, de csak egynek küldenéd el, na, az gáz lenne... :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!