Shimano SLX fékkar olaj szivárgás mitől lehet?

Linkelt termék: Shimano SLX
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2015.03.11. 21:45 dawid88 

  • dawid88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 24
Témaindító kérdés:

Hello kb 1honapja volt olajcseren es legtelenitva hatso fekem es azt vettem eszre mostanaba h fekkar hatoldalan vajatba van kis olaj folt letoroltem es ra 1-2napra megint lett 1minimalis olaj folt ott. Fekkar gorgoje vagy nem tom h hivjak is olajos .lehet mikor beallitotak kapott kis llajat kopas ellen es onnan johet ? De fekhatasnal nem vettem eszre semmi valtozast!!!. Tipp vki ?

Elküldve: 2015.04.10. 20:58 dawid88 

  • dawid88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 24

hali am megjavult kifujttam karogat levegövel és nem folyik gondolom ami olaj ott maradta cserénél az folyt picit midnig azota száraz a kar

Elküldve: 2015.04.10. 12:02 bukics 

  • bukics avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Helló! Egy napja után töltöttem olajjal a féket, mert nekem is nagyon bent volt a nyomáspont. Azután ugyanezt művelte, szivárgott elég rendesen mindkettő. Szétszedtem, a gumimembránon a fémlemez meg volt hajlítva mind a két fékkarban. Kiegyenesítettem, de nem javult. Kicsit mentem vele, ma azt vettem észre, hogy sokkal kevesebb olaj jött ki belőle. Lehet, hogy a felesleg kifolyik, utána jó lesz. De ez elég durva, hogy egy kis nyomástól elkezd folyni. Meglátjuk mi lesz a későbbiekben, hátha abbahagyja.

Elküldve: 2015.03.15. 11:33 dawid88 

  • dawid88 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 24

@gegi12: hali köszi az infot ! megragasztni megtudom am elötte nem volt iyen baja csak miután bevittem szervizbe olaj cserére és légteleniteni mer tul sokat kellet huznom h fogjon azota van ez . most használom igy sztem azt ha rosszab lesz akkor muszály lesz vennem 1 ujjat . am én 180as tárcsákkal használom

Elküldve: 2015.03.14. 11:31 gegi12 

  • gegi12 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 1

Hello! Nekem is ez volt, ez a fékkar egy fos. Kicseréltem zsír újra, ugyenezt csinálta. Van benne egy gumirugó (diaphragm/rezervoár), ami a modulásiót adja. Azt egy lemez fogja le két csavarral. Ha erősen húzod (pl DH kicsi a tárcsád és félsz :)) akár spriccelhet is az olaj a fedél alól, mivel a gumi rész meghúzott csavarok mellett is feljöhet kicsit. A "görgő"-nél amit írsz, vagy az előbb említett helyről, vagy a munkahenger mellől is megjelenhet olaj. Ezzel a problémával nem lehet semmit csinálni, max paraszt módon beragasztod a gumit a fékkarba vmi tömítőanyaggal. Remélem segítettem, emiatt adtam el ezt a féket én is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!