Shimano SLX ferdül beállításkor

Linkelt termék: Shimano SLX
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2016.12.09. 21:57 Bánovics Barna 

  • Bánovics Barna avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Amikor állítom a féket kiengedett imbuszokkal és behúzom a fékkart szépen,párhuzamosan a tárcsával beáll a féktest de amint rászorítom a csavart elferdül.Próbáltam szépen lassan,különböző sorrendekben de eddig semmi nem segített.Ez kizárólag az első féknél jelentkezik.Rock shox recon villán van adapterrel,180-as shimano tárcsákkal.Mi lehet a baj?

Elküldve: 2016.12.10. 08:46 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

igen, lehet az, hogy belenyomódott valami az alumíniumba. Mondjuk én a csavar fejére tippelnék, az van acélból. De nekem van alatta alátét, azzal nincs ilyen gond.

Amúgy meg, persze hogy erőt fejtesz ki, és elmozdul, amikor ráhúzod a csavart, itt tized mm-ekről van szó. Nem egyszerű beállítani, mondhatnám, az ember türelmét próbára tevő dolog. Főleg új fékbetétekkel ami még 100% vastagságú, és ha elég olaj van a fékben. De van annyi állítási lehetőség amennyi kell.

Szóval, közepesen megszorítod az egyik csavart. Elengeded a féket. Megforgatod a kereket, hallgatod hogy súrlódik e. Finoman tudod mozgatni a féktestet, mivel szorul annyira, hogy lassan mozogjon. közben az ujjad nekitámasztod az adapternek, akkor még óvatosabban lehet. A megszorításnál meg fog mozdulni egy kicsit így is. Megnézed mennyit mozdul el, és annyival elállítod a másik irányban, hogy a végén akkor jó helyen legyen. Azután megismétled ugyanezt a másik csavarral is. Azután még néhányszor, közeledve a jó beállításhoz. Előbb utóbb jó lesz, de símán el lehet vele tölteni minimum 10 percet.

Elküldve: 2016.12.10. 07:55 jopo83 

  • jopo83 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 39

@Bánovics Barna: Szia!Nézd meg a villa felfekvő felületét ahova az adapter felfekszik hogy síkban van-e.Nekem is ez volt a problémám,belenyomódott az alumíniumba a furat helye,és elhúzta a féknyerget.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!