Shimano SLX nem fog és hangos!!

Linkelt termék: Shimano SLX
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2014.05.29. 18:22 Csernus 

  • Csernus avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok.

Adott a fenti fék nem rég lett frissen beszerelve. A hátsó fék hangos fékezéskor és gyengén is fog az elsőhoz képest nagyon.

Van ötletetek mitől lehet ez?

Elküldve: 2014.05.29. 23:52 Csernus 

  • Csernus avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

NA szét szedtük és az egyik betét nem volt a helyén.

Most már jobb a fékerő és növekszik.:)

Köszönöm a tanácsokat.

Elküldve: 2014.05.29. 20:38 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Akkor nincs gáz szerintem. Avid nekem is nyikorgott ha lassan mentem, zavaró de fékerőt az nem befolyásolta. Még amíg nem kopott össze a tárcsával, addig nincs meggyőzően nagy ereje, lehet még csak nem kopott be.

Elküldve: 2014.05.29. 19:26 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

"féktisztítót is használtam az segített de ez a módszer igen" mondat helyesen sajnos kimaradt egy szó a gépelés közben *féktisztítót is használtam de az se segített de ez a módszer igen

Elküldve: 2014.05.29. 19:11 Csernus 

  • Csernus avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

Köszi a tanácsokat.

Elvileg keveset volt használva a fék nem rég lett berakva.

AZ első nem hangos és jó erős a hatásfok.

A hátsó is fékez de közel nem olyan nagy erővel mint az első és csak akkor ad hangot ha lassan megyek és megállok amúgy nem ad hangot.

Szétkapjuk megnézzük. :)

Elküldve: 2014.05.29. 19:00 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Ha üveges volt és koptatod, attól levegősödött fel és égett szarrá a betét nekem, szóval az a taktika nem hiszem, hogy bejön. Főleg, hogy egy olajos foltól üvegesedett betéten próbáltam letakarított tárcsával. És még egy zakózást is sikerült begyűjteni vele.

Elküldve: 2014.05.29. 18:56 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Ha hangos, akkor olajos lett és szétüvegesedett/megégett a fékpofa. Pofa valszeg kuka és ha csak ennyi, akkor olcsón megúsztad. Szedd ki a pofát és valszeg fényes lesz.

Elküldve: 2014.05.29. 18:44 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

gondolom az új bringán nem fog a féked. :) ott biztos az a probléma hogy még senki sem használta a fékeket és nincsenek összekopva a betétek meg a tárcsa és több mint valószínű hogy van némi szennyeződés a tárcsán is . Új betétek beszerelése előtt tanácsos csiszolópapíron megcsiszolni egy kicsit a betéteket (csak pár húzás) és úgy betenni

Elküldve: 2014.05.29. 18:40 annusgabor12 

  • annusgabor12 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

A gyenge fékhatást okozhatja a fékbetét vagy/és a féktárcsa beszennyeződése esetleg vadonatúj betétek, tárcsák beszerelése, nekem is szokott ilyen lenni főleg egy alapos tisztítás után. (szennyeződés bármilyen tisztító szer lehet nem csak olajszármazék) Nekem úgy múlik el ez a jelenség hogy használom a féket! elmondom mire gondolok! kimegyek erdőbe keresek egy nagy dombot/hegytetőt ahol tudom hogy hosszú meredek út vezet lefelé és legurulok hagyom begyorsuljon és utána fékezek nem blokkolok csak csúsztatom a féket így a hőtől és a súrlódástól teljesen megtisztul a tárcsa és a betét is rendben lesz persze vigyázz arra hogy ne égesd meg a tárcsát fékezel felengeded fékezel!!! Bármit csináltam a fékbetétekkel tárcsákkal, bármivel töröltem vagy mostam át őket mindig gyengébb volt a fékhatásom hátul olykor elöl is egy nagyobb tisztítás után! féktisztítót is használtam az segített de ez a módszer igen. Volt slx fékem is most xt van annál is van ilyen probléma. gondolom kellemetlen a hangja és ijesztő lehet hogy nem fog de én azt mondom használd egy kicsit és helyre jön.

Nekem ez a módszer mindig segít, remélem neked is beválik vagy mond valaki egy jobb módszert amire viszont én is kíváncsi vagyok engem is érdekelne más megoldás a témában :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!