Shimano SLX Rövidkanalas verzió hátrányai?

Linkelt termék: Shimano SLX
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2011.12.12. 19:50 Dane95 

  • Dane95 avatar
  • sima XC-s
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 59
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mik a hátrányai egy rövid kanalas váltónak egy hosszúval szemben. Az előnyeit tudom, de félek, hogy egy 9-es rendszerhez kicsi lesz a rövid verzió, vagy tévedek? Ja hátul 11-32-es sor lenne!

Elküldve: 2011.12.13. 15:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Makky: én a lánchosszomat eleve úgy állítottam be, hogy nagytányért (44) csak 20-tól használom. Hátul 11-32 van, max. 32-32-ben használom, középső tányéron. Ezzel a beállítással lejtőn lefelé sem "laza" a lánc, nem csapkodja annyira a láncvillát sem. Hosszúkanalas Alivio váltóm van egyébként.

Elküldve: 2011.12.13. 14:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@johnny336: Méretezni igazából 44-32-höz kéne. Ugyanis, ha 44-28-hoz állítod tök feszesre, akkor nem is tudom mi lesz, ha megpróbálsz még fölváltani egyet. Talán megszorul az egész? Én versenyen egyébként rövid időre, ha kell simán beváltok 42-34-be is. Mondjuk azt tartósan már nem tekerem, de föntről a másodikat (ami 28, vagy 30) még simán. Ezt mind 2 mind 3 tányéros rendszerre értem. Mondjuk a 3 jobban tiltakozik ellene. :) Persze az SS az tök más. Az felejtős. A GS is csak úgy, ahogy írtam: korlátozásokkal, vagy nem standard áttétellel.

Elküldve: 2011.12.13. 14:29 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

44-28-ban hajtani?! o.O Akkor már durván keresztben áll a lánc...bár én nem versenyzek, elvileg versenyen kerülik az első váltást, mert rizikós tud lenni magas nyomatéknál. Max. ezért tudom elképzelni a 44-28-ban haladást.

Elküldve: 2011.12.13. 13:35 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Dane95: Azt tisztázzuk hogy SLX-ből ami csak shadow kialakításban érhető el a legkisebb kanálméret a GS ami nem összekeverendő a SS-el

Elküldve: 2011.12.13. 13:29 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Az értelmét most nem kerestem. :) Talán akkor lehet, ha nem normál áttételt használsz.

A 8 cm nem sokat mond (nekem). A kapacitása a lényeg. Maradjunk az XT rövid kanalasnál, mert annak tudom, hogy 34T a kapacitása. Mondjuk elől legyen 44/32/22, hátul akkor meg 11-32. Ebben az esetben, ha 44-28-ig szeretnéd használni keresztbe, akkor a másik végén 22-16-ig fogsz tudni elmenni (alulról a 4.). Én ilyen leosztáshoz nem javaslom, de ha ezzel együtt tudsz élni és nem zavar, hogy 44-28-ban tökig ki van feszítve a kanál, akkor működhet.

Elküldve: 2011.12.13. 11:53 Dane95 

  • Dane95 avatar
  • sima XC-s
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 59

@Makky: Na beszéltem a tulajjal azt mondta hogy 8 cm husszú a kanala.

Elküldve: 2011.12.13. 11:33 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Makky: elvileg van. De továbbra sem látom értelmét a rövidkanalasnak MTB-n.

Elküldve: 2011.12.13. 11:09 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@johnny336: SLX-ből van GS? Igazából mindegy is. Azt kell megnézni, hogy mennyi a kapacitása és abból egészen pontosan ki lehet számolni, hogy mekkora keresztbeváltást fog elbírni az adott áttételek mellett.

Elküldve: 2011.12.13. 10:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Makky: az SGS a hosszúkanalat jelenti, tehát nem is kérdés, hogy tudja-e a három tányért. Ő GS-kanalas váltót akar. Bár olyan nagyon rettenetesen túl sok értelme nincs. :) (ok, van, de normál felhasználás esetén nincsen)

Elküldve: 2011.12.13. 10:25 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Dane95: SLX-ből nemcsak egyfajta van? Az RD-M663-SGS? Annak 43T a kapacitása. Vagyis az jó 3 tányérhoz 11-34 esetén is.

Elküldve: 2011.12.12. 20:07 Dane95 

  • Dane95 avatar
  • sima XC-s
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 59

@Takács Balázs: Értem, nos én azt olvasta most máshol, hogy ezt a típust (Shimano SLX) lehet használni egészen 11-34-ig elől 3 tányérral. Köszönöm a válaszodat.

Elküldve: 2011.12.12. 19:56 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

a rövid-hosszú kanál téma ott kezdődik, hogy egy országúti áttétsor két vége között kisebb az eltérés, mint egy óuti két vége között. A váltókanál szerepe az, hogy a lánc-hossz változást korrigálja. A felső görgő vált valóban, és az alsó csak feszít, ezért áll más fokozatban más szögben a váltókanál. A rövid kanalas lehet hogy nem fog boldogulni egy 22-42 ; 11-32-es váltórendszerrel, ugyanis ha úgy lövöd be, hogy 22-11en legyen vízszintesen a kanál (hátra), akkor valószínű a 42-11en már nem tudja a lánchossz különbséget elviselni. Ha elől csak egy tányért használsz, akkor lehet jó egy rövid kanalas váltó, de ha 3 sebességet akkor minimum egy közép kanalas, és ha keresztbe is szoktál váltani akkor a hosszú kanalas a javallott.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!