Shimano SLX tárcsafék

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2018.10.03. 15:39 like166 

  • like166 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Sikerül elég jó áron beszereznem a mai napon egy shimano slx fék-et. Már le is szereltem a régit, akarom felrakni ezt, csak éppen nem fér bele a tárcsa.Elvittem szervizbe azt mondták vissza kell nyomi a duggatyút, ja meg hogy ők ezt 10 ezerért csinálják meg felszereléssel együtt.(kicsit nagyon soknak érzem..) Nos annyi lenne a kérdésem hogyan tudnám visszanyomni a duggatyút?

Elküldve: 2018.10.12. 11:18 kirc 

  • kirc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

Ha nem szeretnéd mindig szervízbe hordani, érdemes beszerezned hozzá egy légtelenítő tölcsért és egy kis szilikon csövet fecskendővel, így saját magad meg tudod oldani a fékfolyadék cseréjét, ráadásul "lentről-felfelé", így ki tudod küszöbölni a levegősödést is és csupán egy pár perces művelet. Érdemes vigyáznod a csavarhúzóval, mivel az SLX kerámiadugattyúval van szerelve és ha megszorul akár el is törheted. Ha megnyitod a légtelenítőcsavart (ami a fékkar tartályán található, ide kell a tölcsért is csatlakoztatni), szerintem még akár kézzel is vissza tudod tolni alapállapotba, de túlfolyó tölcsér nélkül kibuggyanhat az olaj. Ezt minden szétszerelésnél érdemes megtenni, mivel a hidraulikus tárcsafékek önbeállóak. Íme egy link a tölcsérhez: https://www.2wheels.hu/kategoria/fekalkatreszek/shimano-legtelenit-tolcser/

Fontos, hogy nehogy akármilyen DOT fékolajat tölts bele, csak a shimano ásványolaj fékfolyadék való ezekbe a rendszerekbe.

Ha nagyon tanácstalan vagy a mikéntről, ez a videó végigvezet a folyamaton: https://www.youtube.com/watch?v=DsqlEYJeLQU

Hátszelet!

Elküldve: 2018.10.10. 07:54 Carlos 

  • Carlos avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Hali Én fékbetét cserénél semmiféle hókusz-pókusz nélkül vissza tudom nyomni óvatosan egy nagy laposfejű csavarhúzóval. Szerintem nem kell megnyitni semmit, annyit enged.

Elküldve: 2018.10.04. 19:41 Carmania 

  • Carmania avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

Hi! Nyisd meg a légtelenítőcsavart, nyomd vissza a dugattyúkat óvatosan a házba, zárd el a légtelenítőcsavart. A kifolyt fékolajat pedig öntsd vissza a főfékhengerbe (amit fenn a kar működtet).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!