Shimano SLX vagy Truvativ Holzfeller a jobb DH-ra ?

Linkelt termékek: Truvativ Holzfeller DH, Shimano SLX
1-20 (20 válasz)

Elküldve: 2012.09.01. 19:29 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44
Témaindító kérdés:

A kérdés adott melyik a jobb? Súlyban biztos az SLX de engem az élettartama érdekel. Jelenleg Holzfellerem van de elképesztően bosszant, hogy kopik de nagyon. Nem vagyok divatmajom hogy minden csillogjon de ez durva. Olyanok válaszaira várok akiknek volt tapasztalatuk SLX el.

Elküldve: 2012.12.21. 23:09 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Bioshock: Ez így van,csak DH-ra van direkt ilyen hajtómű is!

Elküldve: 2012.11.22. 16:03 Bioshock 

  • Bioshock avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16

@Stifler1996: Én most cseréltem a Truvativ firex-emet egy SLXre és csak dhra használom! Már most is "ugrálok" vele, viszont igaz még csak 1-1,5 hónapos! 80kg vagyok, viszont nem hinném, hogy egy slx hajtókar előbb tönkremenne, törne-repedne, mint egy pl Truvativ hajtás! Igazából ez majd jövőre fog eldőlni, ha komolyabb fizikai terhelésnek teszem majd ki versenyek alkalmával! Viszont annyit hozzá fűznék, hogy bármelyik hajtást tönkre lehet vágni és el lehet törni, ha az nem úgy van használva és rendszeresen oda van verve minden szarhoz! :/ Én ne bántam meg egyenlőre a cserét, de ez majd idővel úgy is elválik, hogy mennyire is lesz majd tartós!?

Elküldve: 2012.11.22. 15:57 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@Supernova: egyébként a truvativ nem mellesleg a ritkaszar hajtásairól ismert ;-)

Elküldve: 2012.11.22. 15:55 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

ugyan nem slx-et, hanem lx-et használtam, de a kettő kar között nem sok eltérés van. rengeteg tartalék van ezekben a karokban és egy nem integrált tengelyessel össze sem hasonlítható, sem merevségben sem súlyban. Én biztos egy shimano hollowtech rendszerű hajtást válaszatnék a helyedben, könnyű is, merevek is és nagyon könnyü karbatartani őket. még annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz, hogy ugye tudjuk, mindent el lehet törni, de egy slx, sem fog hamarabb eltörni, ha ésszel van ahsználva, de ha valaki üti vágja annak lehet fent akármilyen CrMo hajtókar, mert azt is le fogja csoffasztani :-) saintet meg láttam már eltörve egy embernél és még csak nem is zuz annyira, mint Bender, tehát ezek nem valós támpontok ha azt nézzük. Supernova: a legtöbb hajtás valóban üreges és nem tömör( hála Istennek ) nem csak a hollowteck rendszerűek, és nem akarlak elkeseríteni a de a truvativ holzfeller is üreges ráadásul még törik is...és nem is akárhogy pl: http://www.pinkbike.com/photo/6981636/ ezek már mind felső kategóriás karok, tehát bármelyiket is választod, biztos meg leszel vele elégedve ;-)

Elküldve: 2012.10.22. 01:29 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Chase: Jónak jó,de jobb a Truvativ-mert láttam eltört SLX-et csak XC-re való-mivel ki van könnyítve HOLLOVTECH-üreges kialakítású!

Elküldve: 2012.09.27. 01:05 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

Hello nekem SLX van 2éve most már 75kg vagyok igazábból én freerider vagyok tehát dirten is használom meg erdőben is meg minden állatságra ami jön. :D

Mag sok dirtesnél láttam igazából elvileg az egy "mindenes". De Holzfeller az viszont vérbeli DH/FR hajtókar cserébe nehezebb de konkrétan ha howitzerest veszel a Hussefelt is elég sokáig meglesz főleg ha ilyen súllyal használják.

Én mondjuk majd ha lecserélem egy Truvativ Descendant-ra akarnám majd. (bár nem az az igazi tervem az igazi egy Atlas fr menne a kormányomhoz) :D de majd még kitalálom. Ez még itt nem annyira ismert de az extrém integrált hajtásuk mondjuk nálam egy stylo is bírná szerintem azt akartam amúgy aztán az nem volt SLX lett de mint mondtam nekem nem volt vele bajom pedig én mindennap bicózok kb és mondom eléggé kihasználom.

Elküldve: 2012.09.02. 23:26 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Krupcheck: Ez így van,ezt én is elfelejtettem írni neki az erőhatást amikor landol a kerékpárjával!

Elküldve: 2012.09.02. 15:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Ha már megvan a Holzfeller, biztos nem cserélném le. Fesd át, küldjél rá egy fóliát, aztán annyi.

Az SLX egy XC/AM hajtókar, tehát nem röpködésre való. Van egy barátom, 140 kiló, ő elég jó alkatrész teszter, még ha nem is nagyon röpköd. Egyszerű tekerés-könnyebb streetelgetés alatt kirepedt az SLX a pedálmenetnél. Szóval valószínűleg az ugrabugrát, ahol legalább 140 kilónyi erővel érkezel a pedálra, nem bírná. Normál használat mellett viszont kb. végtelenre becsülöm az élettartamát.

Elküldve: 2012.09.01. 23:39 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Supernova: Mint írja a kolléga,neki van igaza,én meg elnéztem,elnézést!

Elküldve: 2012.09.01. 23:09 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Nekem a holzfeller bevált, lehet jobban is bírja mint egy pár integrált tengelyes, de ha úgy gondolod hogy jobb vétel és bírni is fogja, akkor nyugodtan. Úgy se tudnék jobbat mondani, mert engem nem fenyeget az a helyzet, hogy lecseréljem

Elküldve: 2012.09.01. 22:42 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Stifler1996: Ok bocs elnéztem!

Elküldve: 2012.09.01. 22:28 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

@Supernova: Nehogy már a Holzfeller xc legyen...

Elküldve: 2012.09.01. 22:10 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Stifler1996: Szerintem meg semmelyik nem erre a célra készűltek,XC-re ajánlott,inkább nézzél körűl és direkt erre a célra fejlesztett hajtókart vegyél!

Elküldve: 2012.09.01. 21:38 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

20 ért tudok most patika szép állapotban SLX et mindennel együtt. A Holzfeller meg már meg van.

Elküldve: 2012.09.01. 21:31 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

sztem holzfeller. egy tizessel olcsóbb is kb

Elküldve: 2012.09.01. 21:19 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

A súly nekem nem számít.

Elküldve: 2012.09.01. 20:23 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

szerintem maga a kar fog eltörni az egylábazásoktól oldal irányban, de lehet nem. Igazából én nem érezném tartósnak magam alatt. ha könnyű bringát építesz, akkor ok, de van más integrált tengelyes ami dh-ra való.

Elküldve: 2012.09.01. 20:14 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

@BF2 hungarolada: 70 kiló vagyok és azért szeretek 2-3 méterekről röpködni... :D Szóval szerinted nem bírna a keményebb igénybevételt? Mondjuk én csak hobby szinten downhill ezem nem versenyszerűen.

Elküldve: 2012.09.01. 19:39 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Ha könnyű vagy akkor talán kibírja az slx, de bender is holzfellert használ. Nekem is az van és nem érzem úgy, hogy baja lesz. Slx nem biztos hogy hosszú életű lesz, de sztem annak is bírnia kéne. Ott inkább a kar törik el, dörtnél meg a tengelyt láttam

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!