Shimano SM-RT97 féktárcsa mennyire melegedik?

Linkelt termék: Shimano SM-RT97
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2013.07.26. 11:45 Orin 

  • Orin avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 33
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen ennek a féktárcsának a melegedése? Jelenleg 180as Shimano SLX-et használok, SLX fékkel, viszont az hátul mindig túlmelegszik, ráadásul gyorsan. Hiába, szeretem húzogatni a fékkart :) :) Úgy 85 kg körül mozgok, és 29es bringán használom.

Válaszokat előre is köszönöm: Attila

Elküldve: 2013.07.29. 15:26 Orin 

  • Orin avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 33

@Rober-to: Köszönöm a segítséget, egy próbát mindenképpen megér :)

Elküldve: 2013.07.26. 18:22 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Orin: Szereld le a féktárcsákat aztán benzines ronggyal töröld át a felületüket, majd szappanos vízzel mosd le, aztán sima vízzel.

A fékpofákat szedd ki. töröld le nem zsíros ronggyal őket. Tiszta smirglivel, kb. 600 körülivel csiszold meg öket minimálisan. Törölj.

Szerelj mindent vissza. Locsolj a fékpofákra egy kis vizet. Fékezgessél vele párszór. Arra figyelj, hogy először csúszni fog, ne gyorsíts fel és fékezz hirtelen, mert nem rögtön fog. Nem tudsz hirtelen megállni. Lassan menj, fékezgess, nem teljesen befogva.

Ezután tiszta lesz a tárcsa és a fék is.

Hosszú lejtőn felváltva kell fékezni. Volt már, hogy egy fékkel jöttem le, mert belevegősödött a rendszer és a hátsó nem fogott... Na az buli volt. Csúcssebességet nem is döntöttem meg...

Fékezel elsővel, ráhúzod hátsót is kicsit, kész. Érzed hogy lassulsz. Rögtön utána felengeded és annyi. Ha meg hirtelen akadály, mindkettővel egyszerre fékezel. Amúgy meg felváltva.

Elküldve: 2013.07.26. 14:47 Orin 

  • Orin avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 33

@Rober-to: nem, tényleg nem kevés az SLX, csak miután felhevült, berezeg az egész gép alattam, nagy hang hatással kísérve

Elküldve: 2013.07.26. 14:45 Orin 

  • Orin avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 33

Köszönöm a gyors válaszokat :) Megfogadom a tanácsokat, és megpróbálom hatékonyabban használni a fékem, és nem csúsztatni :)

Elküldve: 2013.07.26. 14:45 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

180-as XTR féktárcsám van elől, 160-as XTR-em hátul. Többször lejöttem velük 2000m-ről, rengeteg 70-80-ról 20-30-ra fékezéssel együtt. Felhevültek de fogtak.

100kg vagyok minden ruha nélkül.

Nem hiszem, hogy a 85kg-odhoz kevés lenne a 180-as SLX.

Elküldve: 2013.07.26. 14:19 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Ugyan evvel szenvedtem én is(SLX fék, tárcsa), Vettem bele BBB arany színű betétet(6500Huf), azóta nincs ilyen gond.

Elküldve: 2013.07.26. 14:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

Használj valami extrém hűtésű féktárcsát (már SLX-ből is van szendvicses), szinterezett pofákkal, ez utóbbiak kifejezetten szeretik a hőt.

Vagy gyakorlod az optimális fékezést. Az első lejtőzésemkor én is kékre sütöttem hátul egy 203-as SLX tárcsát. Utána megtanultam használni a féket.

Ahol lehet első fék, és határozott fékezésekkel, nem sokáig súrlódtatva, mert úgy nincs ideje hűlni. Az SLX szériás szett nem egy szar fék, szerintem egy kezelési hiba miatt felesleges egy XTR tárcsát venni.

Elküldve: 2013.07.26. 14:12 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Ebben az esetben nem a fékben lesz a hiba. Nem kell folyamatosan húzni azt a fékkart. Határozott fékezés a kanyarsebességre, és kész.

Ha folyamatosan húzod a féket, akkor minden fék felforr, és elvész a fékerő.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!