Shimano Tourney A070

Linkelt termék: Shimano Tourney A070
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2014.11.15. 15:00 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342
Témaindító kérdés:

Kedves sporttársak!

Látott-e már valaki ilyen fékváltókart? Tapogatta-e meg? netán ki is próbálta már? Ami infó fellelhető róla a neten (még egy japán videót is végig szenvedtem a jutyúbon) azt végignyálaztam. Mivel nincs róla vélemény, megfelel róla "első benyomásos" szösszenet is. Tudom, hogy lehetne vennem RSX-et, netán RX100-at, arról már letettem.

Felhasználását tekintve nagyon nem nyúznám. Jószerivel síkon használnám és a kényelem miatt venném meg. Illetve a másik lényeges oka ennek a fékváltónak, hogy nem akarok 2x7-ről áttérni (így sem használom ki az egész áttétel tartományt), az már kicsit nagyobb volumenű beruházás lenne.

Mindenkinek előre köszönöm az segítséget, információt!

Elküldve: 2014.11.16. 14:50 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@dave55: Lehet az "mtb-s" Tourney fékváltókar (ST-EF40) miatt hitted :). Na az az alsó kategória szégyene. Nyúlik, mint a rágó és hidegben szerintem képes eltörni... Az valóban ultragagyi. Eleinte nekem is a korhűség miatt csak RX100, RSX jöhetett szóba, jómagam is szentségtörésnek tartom most is a jelenlegi elképzelést. De viszont ez csak új, egész jókat olvasni róla, a hüvelykujjas váltás szerintem nem fog nagy gondot okozni eleve azért, hogy nem kell lent kotorászni. Ezért is említettem fentebb (vagyis lentebb), hogy túlzott igényeim nincsenek, csak szeretnék kormányról váltani. Egy kis komfort :). A másik érv ami az A070 mellett szól, hogy nem kell a hajtásrendszert megbolygatnom. Fékváltókar miatt nem akarok 2x8-ra, esetleg 3x8-ra váltani, ergo nem akarok plusz alkatrészbe fektetni. Ha már más igények is szóba jönnek később, akkor másik bringa, totál átépítésbe nem fogok.

Plusz egy kis színváltoztatást eszközölök néhány alkatrészen és ebbe az A070 pontosan beleillik :).

Elküldve: 2014.11.16. 13:04 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Utánanéztem nagy hirtelenjében, tényleg alut írnak, nemtudom miért hittem hogy műanyag, elnézést. Ha van alkalmad megfogdosni, el tudod dönteni, hogy kényelmes-e, sokan, többek közt én sem vagyok híve a hüvelykujjas leváltásnak, valahogy nem áll kézre. Volt szerencsém viszont próbálni szérián kívüli st-r500-as karokat, azok egész jók voltak, és ha jól tudom nem sokkal drágább a tourney-nél. De még mindig tartanám, hogy egy régi rsx, 105-ös, 600-as sokkalta jobb választás, már csak a korhűség miatt is.

Elküldve: 2014.11.16. 12:08 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@dave55: itt olvastam

Elküldve: 2014.11.16. 12:02 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@dave55: Műanyag tuti? Én több helyről úgy informálódtam, hogy fémből van a fékkar. Az oldógombot tudom, hogy az műanyagból van. A 8-as kar viszi a 7-es sort dolgot tudom, kbmpi szavaival élve a "fantomklikket" nem szeretem :). Lesz lehetőségem megnézni Tourney-t, meglátom. A nyáron voltam marha, amikor 10 rongyért nem vettem egy 2x7-es RX100-at...

Elküldve: 2014.11.16. 11:18 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

Szerintem várj, amíg találsz valami jó állapotú használt 105-öst, Rsx-et, sokkal masszívabbak, nem kell megijedni ha 8 sebességesek, tökéletesen viszik a 7-es sort (tapasztalat). A tourneynek műanyagból van a karja, nyúlni fog nagyon fékezésnél. Valamint szentségtörés lenne rárakni egy tourneyt arra a szép legnanora :) .

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!