Shimano Tourney rosszul vált, mi lehet a baj?

Linkelt termék: Shimano Tourney
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.05.03. 11:50 Thyngvellir 

  • Thyngvellir avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Üdv! Van egy Shimano Tourney TX-30-as hátsó váltóm és valami történhetett vele, mert a váltásnak kb annyi.. Egyik tekerés alkalmával arra lettem figyelmes, hogy elugrik a lánc tekerés közben vagy hogy lehetne ezt mondani. Hazajöttem, megnéztem, már vagy 2 napot szenvedtem a beállításával, állítottam a bowdenen, a csavarokon de egyszerűen nem sikerül. Valamelyik fogaskereket kihagyja váltáskor, valamelyikről vinné tovább a láncot és ilyen daráló hangot ad. Elképzelhető hogy elhajlott valami és azért nem pontos a váltás vagy egyszerűen csak ennyit bírt? Vagy máshol kéne keresnem a probléma forrását?

Elküldve: 2012.09.17. 00:09 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@NyilasMisi: De vajon meddig veszi minden fokozatot,ismerősömnek volt ilyenje egy DHS Silver kerékpáron,egy darabig jó volt a váltó-aztán újra nem váltott normálisan és ezt vagy négyszer csinálta neki a váltó!

Elküldve: 2012.09.09. 08:37 NyilasMisi 

  • NyilasMisi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 19

Nem lehet, hogy a váltóbowden a hibás? Hasonló szintű váltó produkált már ilyent, ott a váltóbowden nyúlott meg. Bekötöttem az újat, beállítottam és vett minden fokozatot szépen.

Elküldve: 2012.09.01. 22:28 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Thyngvellir: Bizony ki kell cserélni,belépőszíntü váltó és nem ajánlott intenzívebb igénybevételre sajnos!

Elküldve: 2012.05.03. 22:40 Thyngvellir 

  • Thyngvellir avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 8

@XCode: Köszi, de ezek oldalak segítségét is igénybe vettem már, de sajnos előrébb nem jutottam. Hát igen, tudom, hogy nem a legjobb váltó, de sajna eddig csak erre futotta, de úgy néz ki, meg kell sürgetnem a váltó cserét :)

Elküldve: 2012.05.03. 12:35 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Thyngvellir: Legvalószínűbb, hogy elhajlott, vagy elferdült valami. Egyengetni kellene, de az házilag nehéz ügy. Mielőtt nekiesel, nem árt még egyszer ellenőrizni a beállításokat. Ezeken a helyeken kimerítő leírásokat találsz (http://bikemag.hu/tech/a-valtok-mukodese-es-pontos-beallitasa), (http://bikemag.hu/tech/a-valtok-beallitasa). A Tourney osztályú váltók túra és városi gépekhez készülnek, a keményebb igénybevételt nem bírják. Nem lehetetlen, hogy nálad kiszolgálta az idejét.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!