Shimano Tourney TX 203-as tárcsával

Linkelt termék: Shimano Tourney TX
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2019.11.18. 23:05 Gergő135 

  • Gergő135 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Sziasztok, voltam kerékpárszervízben és a hidraulikus fékekről érdeklődtem, mondta a szervízben dolgozó ember hogy felejtsem el a hidraulikus fékeket, előre felszerel egy 203-as tárcsát a fentebb említett gyári tourney fékemhez és az keményen megfog fogni, szerintetek látványosabb változás lenne a fékerőben?

Kötelező kérdésekre a válasz:

mire (bringázási stílus) és hol (milyen terepen) szeretnéd használni?: -Erdő, lejtmenet, illetve kisebb trükközés ahol fontos hogy megfogjon a fék ne csak csússzak vele.

milyen kerékpárban szeretnéd használni? -29" merevvázas kb 20kg

milyen magas és hány kiló vagy? -176cm, 83kg

Elküldve: 2019.11.21. 12:14 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Szerintem egyszerűbb fékeknél simán. Amikor a tárcsánál csak 1-2 mm mozgás van, az a kerék külső kerületén már jóval többnek látszik. Ha még hozzáadjuk a villa kotyogását és az esetleg lazán fűzött küllők fexibilitását is akkor már egész nagy látható elmozdulás jön ki. :)

Elküldve: 2019.11.21. 10:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@rcs2003: Na, de 1-2 cm-t!!?? :)

Elküldve: 2019.11.20. 16:18 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Közben eszembe jutott hogy azért mozoghat a kerék behúzott fékkel mert a fékpofáknak is van egy kis mozgásterük a féktesten belül és ez normális jelenség.

Elküldve: 2019.11.20. 11:51 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Gergő135: Hát nem igazán értem, akkor miről is van szó. Ha a csapágy laza, annak semmi köze a tárcsamérethez... vagy lötyög mindegyikkel, vagy egyikkel se.

Elküldve: 2019.11.20. 11:05 Gergő135 

  • Gergő135 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9

Nem mutattam, mert a hátsó agy cseréje előtt a 160-as tárcsával is nagyon kimozgott, a mostanival meg megse moccan.

Elküldve: 2019.11.20. 10:30 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Gergő135: ??? Ezt nem mutattad a szerelőnek? Ha be van húzva a fék és a tárcsa nem mozdul, de a kerék mégis "mozog", akkor ott vagy a kormánycsapágy laza nagyon, vagy az agy, vagy törött a villád. :) Lehet, hogy csak rendesen be kéne állítani a csapágyakat és már jó (jobb) lenne. Egyébként az Alivio fék már elég jó. Láttam elég drága bringán is gyárilag olyat (5-600e Ft-os kategórián!).

Elküldve: 2019.11.19. 18:48 Gergő135 

  • Gergő135 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 9

Először is köszönöm a válaszokat, másodszor szeretném leszögezni hogy nem az én ötletem a 203 tárcsa egy belépő kategóriás fékszettel. Csak szerettem volna rákérdezni hogy megbizonyosodjak erről. Nem tudom ezt a jelenséget minek hívják amit most körülfogok írni, elől 180-as tárcsám van, és ha behúzom teljesen a fékkart akkor a kereket kb 1-2 centit tudom előre hátra mozgatni, a tárcsa nem mozdul meg, tehát 203-as tárcsával szerintem egy alap csepel agynál mégrosszabb lenne a helyzet. :D Hátulra egy deore agy bevan fűzve azzal nincs ez a mozgás.

Elküldve: 2019.11.19. 17:33 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

"-Erdő, lejtmenet, illetve kisebb trükközés ahol fontos hogy megfogjon a fék ne csak csússzak vele." - Ha csúszol akkor annak semmi köze a fékhez, sokkalta inkább a gumikhoz. Mindazonáltal a Tourney féket elfelejteném nagy ívben és nem 200-as tárcsán gondolkodnék hanem egy normális féken és 160, vagy maximum(!) 180-as tárcsával. Jön a Black Friday (ha jön), hátha meg tudsz csípni valami páréves Deore (M615, M6000)vagy Alivio szettet valamelyik webshopnál. Olcsó Tektro fékek szintén a messzire kerülendő kategóriát képviselik!

Elküldve: 2019.11.19. 15:07 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@Gergő135: Kérdés, hogy a villád barátja-e a 200-as tárcsának, mert azt azért egy "normál" felhasználásra tervezett villa már nem szokta szeretni! Persze föltenni föl lehet bármit. A fékerő pedig sok tényezős. Féktárcsa anyaga/mérete, fékbetét, féknyereg/fékkar, vezeték (bowden, de hidrósnál is számít!). Magában attól, hogy hidrós egy fék, még nem biztos, hogy nagyobb is lesz a fékerő! A fékkar érzet persze jobb/más lesz. Nagyobb tárcsa nyilván nagyobb fékerő, de hogy mennyivel az már másik kérdés. Egy jó V-fék simán tud jobban fogni, mint egy jó hidrós fék, szar tárcsával/betéttel! Szóval a kérdésedre ebben a formában nincsen "jó" válasz.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!