Shimano Ultegra 6500 fékváltókar javítás

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2017.07.02. 16:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Ultegra 6500 fékváltókar javításában?

A 9-est kb. 1 évig úgy használtam, hogy a fékkart le kellett fognom, hogy a váltókarral visszaváltsak, különben a váltókar elnyomta a fékkart is és nem váltott. Előtte a váltókar mögötti lemezt lefogó csavar kiesett és jódarabig anélkül használtam.

Leszedtem a fékkart, a visszahúzó rugója el volt kicsit nyomódva, ill. a váltókar visszahúzó rugója ki volt akadva. Ezeken kívül a fékkarban lévő kimélyítés, ahova a váltókar visszahúzó rugója és annak a tartó hengere süllyed be, eléggé ki van kopva, kúpos.

Összeraktam. A rugók a helyükön vannak, akármennyire szorosra, vagy lazára húzom akár felváltva is a váltókar lefogó és fékkar lefogó csavart, mindig akad. 1-esével váltva, ha lefogom a fékkart, vált, vissza is ugrik, de a felső fokozatoknál már nem ugrik vissza se.

Van ötlete valakinek, mi lehet a gond?

Elküldve: 2017.08.28. 00:30 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@dr.anonimus: Írtam még akkor neki, írt is, hogy majd megcsinálja később. Megbeszéltük, majd leszerelem megnézem hátha rendbe tudom hozni és szólok, ha nem.

Ráírtam ma azzal, h. segítene-e telefonban, ha szétszedem mit hogy rakjak össze, ha nem megy. Erre írta, hogy nem, mert sokáig tartott mire megtanulta és nem adja ki a tudást a kezéből, meg h. ebből él meg stb. Mondom jó, akkor megnézem, hátha meg tudom csinálni. Ha nem, akkor meg beviszem hozzá. Erre, hogy nem fog más után dolgozni. ??? Csak akkor tudja összerakni, ha látja, hogy szedi szét? Milyen szakértő az ilyen?

Küldtem 2 fotót a fékkar belsejéről, hogy szerinte ez lehet-e a gond. Semmi válasz.

Közben rájöttem, hogy egy alkatrész van belül eltörve, írtam is neki, de semmi érdemleges nem jött vissza. Még írta korábban, hogy van egy bolt ahol javítanak ilyet. Rákérdeztem melyik ez, nem írt. 2,5 óra szerelgetés után ráírtam, hogy kösz, hogy megírta és segített a szerelésben. Aztán elküldtem a fenébe.

Én nem értem ezeket az embereket. Engem rengetegszer megkeresnek Manitou teló ügyében és mindig segítek, küldök anyagot hozzá, stb.

Alapvető emberi kultúrához hozzá kéne tartozzon, hogy segít, nem bunkózik, flegmáskodik, nagyképűsködik.

Ráadásul ha valakinek kell a pénz a megélhetésre, akkor tudjon már szerelni más után is.

Röhej.

Mást tudtok ajánlani?

Elküldve: 2017.08.02. 15:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@dr.anonimus: Szia!

Köszönöm a segítséget, megkeresem!

Elküldve: 2017.07.31. 13:20 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Facebookon keresd meg Hadady Marcell-t, ő foglalkozik Sh karok javításával. Szvsz valami rugó gyengült el, DA ST-7700 szériahibája volt ez, viszont az totál más belsőség.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!