Shimano XTR M970-E első váltó beállítása

Linkelt termék: Shimano XTR
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2014.03.18. 20:57 Zanza 

  • Zanza avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Adott egy Cannondale Prophet 2 váz és egy M970E. A bajom az, hogy a 42-es lánctányérhoz nem tudom megfelelően beállítani mert ha minden a helyén van akkor feljebb van kb. 5-6mm-el mint ahogy kellene állnia. A hajtókarnál és az üléscsövön a fix rögzítési pont adott. Állítani a másik rögzítőcsavar excenteres anyájával lehet, amivel csak magasabbra állítani illetve dönteni tudom. Segítségeteket kérem ebben mert már szinte az összes környékbeli bringaszerelőt végigjártam de... Ha valaki ért hozzá vagy olyan akinek már volt ilyen problémája és sikerült megoldania vagy ismer valakit aki ismer valakit aki már hallott ilyenről, kérem segítsen.

Előre is köszönöm

Elküldve: 2014.03.24. 07:27 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Zanza: Ha eddig nem tudtad megoldani ez után sem fogod tudni :S Több mint valószínű h nem kompatibilisek egymással.

Elküldve: 2014.03.23. 20:45 Zanza 

  • Zanza avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 5

@Gege: Szombaton fél délelőtt ráment de sikerült beállítani annyira, hogy a működése hibátlan de a helyzete még nem. Marad így addig ameddig valakivel nem beszélek aki már megoldotta ezt, ugyan ezzel a vázzal, ugyanezzel az átdobóval. Köszönöm a segítséget!:-)

Elküldve: 2014.03.21. 20:52 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Zanza: Hát megeshet. Én is kurva sokat szoptam a Super V vázammal, mire megtaláltam a megfelelő monoblok szélességet az első váltó miatt. Cannondale-nél ezzel sajnos számolni kell :S

Elküldve: 2014.03.20. 20:18 Zanza 

  • Zanza avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 5

@Gege: A hétvégén lesz 44-és tányérom. Addig megpróbáltam az alapoktól. A váltó a lehető legjobban le van állitva. A bovden beállítás megvolt. Az alsó lánctányér végállása beállítva. A középső lánctányérra szépen felfut a lánc. DE ahogy a hátsó soron futtatom a láncot akkor vagy az egyik vagy a másik oldalához hozzáér. Ha hátul lent van a lánc és beállitom, hogy szépen a terelő mellett fusson akkor amikor a felső fogaskeréken van a lánc, hozzáér a másik oldalához. Olyan mint ha a terelőlapok formázott részei nem a megfelelő helyen "domborodnának". Arra gondoltam, hogy lehet úgy mint az M760E-nél nem mindegy, hogy a középcsapágy hézagolói melyik oldalra kerülnek és a láncvonal befolyásolhatja...?

Elküldve: 2014.03.20. 06:47 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Zanza: Kíváncsian várom az eredményt!

Elküldve: 2014.03.19. 19:24 Zanza 

  • Zanza avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • DownHill csapat
  • DownHill csapat
  • hozzászólások: 5

@Gege: Köszi! Letesztelem.

Elküldve: 2014.03.19. 06:26 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

Hali

Szerintem az a baj, h ezt a váltót 44-hez tervezték. A Techdocs-ba is csak 44-es lánctányért adnak meg. 42-est nem!

http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/XTR/M975_Front_Drive_System/SI-6LK0B-003-EN_v1_m56577569830686271.PDF

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!